Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Če tabletke redno jemljete zaščita ni potrebna.

Pozdravljeni, prejšnji teden sem se oglasila na forum zaradi boleče in zatečene noge. Odšla sem na urgenco, kjer so mi naredili ultrazvok žil, strdkov ni bilo videti. Naslednji dan sem odšla domov k splošnemu zdravniku, oddala sem kri, tudi tu ni bilo sledi o strdkih- nobene povečane vrednosti, vse normalno. Noga ni več zatečena in boleča, ni mi pa jasno, zakaj je sploh zatekla. Bi lahko KT povzročile npr. zastajanje vode ali kaj podobnega? Zdravnica mi je rekla, naj tabletke jemljem naprej, ker je odpravila sum na strdke, mene pa še vedno skrbi. Imate mogoče kakšen nasvet/izkušnjo? Imam še eno vprašanje. Glede na to, da so tabletke hormonske, je možno, da povzročajo dvig/vnetje dlesni?

Hvala za Vaše odovore.

Lp, T.

Odgovora zakaj vam je otekla samo 1 noga ne poznam (zelo nenavadno). KT nimajo vpliva na dlesni. Srečno.

Pozdravljeni. Jemljem tabletke Yaz ob prb. 9. uri zvecer. Moj problem je, da imam pogosto mehko blato (ni driska).. ponavado grem na wc ob 5.15 zjutraj in fcasih spominja to mehko blato tudi na drisko. Fcasi grem na wc tudi ze ob 11, 12 zvecer… zanima me ce to mehko blato podobno driski vpliva kaj na zascoto? Imam redne spolne odnose. Lepo pozdravljeni:(

Samo zelo huda driska po zaužitju tabletk vpliva na učinkovitost.

Lepo pozdravljeni! Imam eno vprasanje glede tabletk Yaz. Jemljem jih ob 8,9 uri zvecer. Vceraj sem jo vzela ob 9 uri, potem pa sla na prireditev. Nekje pau ure po vzeti tabletki sem pila vec zganih pijac… zanima me ce vpliva kaj alkohol na zaščito? Saj sem zelo zaskbljena, ker imava z partnerjem redne spolne odnose..

Spostovani!
Tabletke Yaz jemljem sedaj ze 7 mesec redno, do sedaj se nisem nobene pozabila. Sem pa zelo zaskrbljena glede tega; 1.11 sva z fantom imela spolni odnos. Potem v ponedeljek zvecer sem zacela z jemanjem prve bele tabletke in sem dobila mestruacijo pri zadnji beli tabletki kot ponavad, torej v petek popoldne, zvecer ob 9 sem pa vzela spet roza. Mestruacija je trajala prbl. do srede. Danes pa sem dobila rdec izcedek kot, da bi bila mestruacija. A naj omenim, da nisem nobene tabletke izpustila. Ta teden sem imela zelo napet in sem bila tudi zelo napeta, vmes tudi razburjena ter zmes mi je bilo tudi slabo, vendar ni prislo do bruhanja.. Prosim cimprej mi odgovorite, saj sem zelo zaskrbljena glede tega in nevem vec na koga se naj obrnem…

@zaskrbjenaaaa: Uživanje tabletk skupaj z alkoholom ni priporočljivo, a mislim da pri takem enkratnem dogodku ne bo težav. Nekje pol ure po zaužitju je večina učinkovin resorbirana.

@obupaaaana: Če ste tabletke redno jemali, ni razloga za skrb. Vmesni izcedki so relativno pogosti in ne pomenijo manjše zaščite.

Hvala Vam za odgovor. Zanima me pa se ce bi bilo sploh mozno, da bi prislo do zanositve glede na to da je biu zadnji spolni odnos pred mestruacijo, npr. ce bi jaz potem po belih tabletkah pozabila vzeti roza? Saj ko sem prisla do prve roza je minilu nekje 6 dni..

4 bele tabletke so neaktivne, torej brez kontraceptiva. Teoretično bi lahko bili 4 dni brez tabletk. Rozastih pa ni fajn pozabiti.

Aha hvala. Sedaj me pa se samo zanima, da ce bi prenehala jemati tabletke, receno tako, da bi vzela 4 bele, potem pa prenehala, bi bila mozna zanositev glede na to, da je biu spolni odnos 6 dni nazaj se pravi pri predzadnji roza tabletki? Saj nameravam prenehati jemati in me skrbi, da ce bom imela 2,3 dni pred belimi tabletkami spolno odnos, potem pa prenehala z tabletkam, da ne bi prislo do zanositve.. prosim, ce bi mi svetovali glede tega, saj nocem da pride do nezelene nosecnosti..

Zakaj bi potem nehali? Upoštevajte, da semenčice preživijo tudi 6 dni, torej uporabite še kondom.

Zdravo.
KT Yaz jemljem že približno 4-5 let, vedno redno in brez kakšnih težav.
Pred 4 dni nazaj mi je osebni zdravnik predpisal terapijo s Hikoncilom, zaradi težav z dihali. Pojedla sem jih 15. Včeraj pa mi je zaradi ugotovljene nekakšne bakterijske okužbe pulmolog predpisal 10 dnevni tretma z mnogo močnejšimi antibiotiki AVELOX. Zraven je dodal še pumpico Ventolin in tablete Folkodin.

Zanima me, kako vplivajo ta zdravila na KT. Danes sem imela na vrsti 1. belo placebo tableto, v sredo začenjam z novo šatlico.

Kako nadaljujem glede na to da moram še cel naslednji teden jemat Avelox?
Ali bo 1. teden tablet sploh prijel glede na to da so antibiotiki močni?

Hvala

Pozdravljeni!

KT Yaz uporabljam že 9 mesecev, nikoli nisem imela nobenih težav in sem bila z njimi zadovoljna. Zadnje dva meseca pa se mi pojavljajo vmesne krvavitve. In sicer vedno nekaj dni prej koncem tablice, pred uporabo belih placebo tabletk.
Morda veste v čem je problem in ali naj zamenjam za druge tablete?

Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Že več kot 1 leto redno jemljem KT yaz. V soboto sva s partnerjem imela spolni odnos (prišlo mu je vame) in sem pozabila vzeti sedmo KT pol 10. zvečer. Naslednji dan sem ugotovila, da sem jo pozabila vzeti in sem jo vzela pol 6. zvečer. Zanima me, če lahko pride do nosečnosti?

Prosim za hiter odgovor, hvala lepa!

Pozdravljeni. Imam en problem. Tabletke Yaz jemlem ze prbl. 8 mescov. Sedaj sem pri prvem tednu tablice. Jemljem jih redno in se nobene nisem pozabila. Jemljem jih ponavadi okrog 6,7,8 ure zvecer, ko utegnen. Vseraj sem jo vzela okrog 19.40 potem, pa za eno uro sla spat in se danes zjutraj okrog 5.15 zbudila in imela nekaj podobnega kot driska, le da ni bila “tekoca” ampak je vseeno hitro sla iz mene in vsebovala je “majhne iztrebke” podobno mehkemu blato.. sedaj me zanima, ce je kaj narobe z zascito glede tega? Poteklo je nekje 9 ur pa pau.. Naj se omenin, da imam velikokrat tako blato ampak samo zjutraj (2x na teden prb.), ki gre hitro ven z mene(kot sem zgoraj omenila) samo, da ni tekoce, in se ne ponavla kot driska.. Imam redne spolne odnose, prosim cimprej za odgovor 🙁

Lep pozdrav. Jemljem tabletke Yaz sedaj ze 8 mesec. Do sedaj je bilo vse dobro, nobene se nisem pozabila, redno sem jemala potem pa sem presnji mesec dobila normalno mestruacijo, potem je mestruacija minila za prblizno dva dni pa sem dobila rdec izcedek (z slabim odtenkom rjave).. trajal je prblizno dva tedna, potem se je stanje umirilo.. sedaj pri zadnji mestruaciji, ki sem jo dobila v petek 5.12 in je trajala nekje do srede 10.12 potem pa sem takoj dobila spet rdeco rjavi izcedek in traja sedaj ze nekje 4,5 dni.. nevem kaj bi bilo narobe. Z fantom imava redne spolne odnose.. lepo bi prosila za Vas odgovor, saj sem glede tega zelo zaskrbljena.. :/

Lep pozdrav,
imam vprašanje glede kontracepcijskih tablet Yaz, na internetu sem malo brskala in sem opazila da je pri večni kontracepcijskih tablet možnost, da pride do krvnih strdkov. Ginekolog mi je predpisal tablete Yaz vendar v stranskih učnikih ne piše, da lahko pride do strdkov, zato me zanima ali pri teh tabletah ni te nevarnosti in če je zakaj potem ni to napisano v stranskih učnikih, Lp in hvala za odgovor Suzana

Dober dan,
tabletke jemljem vsak dan okrog 6 ure. včeraj sem tabletko pozabila vzet in sem jo danes, približno 2 uri preden morem vzeti naslednjo tabletko. Sem pri prvem tednu jemanja tablet v tej škatlici in me zanima, če je kljub temu še vedno zaščita enako učinkovita.

Hvala za odgovor

Pozdravljeni,
kontracepcijske tabletke yaz jemljem že leto in pol, do zaj še nisem pozabla vzeti tabletke več kot 12 ur. Zadnjič pa se mi je zgodilo, da sem pozabla vzeti 12. tabletko. Spolni odnosi so bili pred pozabljeno tabletko in tudi po. Upoštevala sem navodila in nasledni dan, ko sem vidla pozabljeno tabletko, vzela 2 tabletki, torej sem zamujala s tabletko več kot 24 ur. Zanima me, če je možna nosečnost, glede na to da so bili prisotni spolni odnosi z izlivom v nožnico?
Hvala za vaš odgovor.

New Report

Close