Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Živjo!

Stara sem 20 let in od marca 2012 sem redno jemala tablete Stediril M. Sedaj mi je ginekologinja predpisala tablete Yaz. V navodilih sem prebrala, da se prehod naredi tako, da se prva tableta poje za končano tablico prejšnjih tabletk, torej brez premora, ali najkasneje na dan, ki sledi zadnjemu dnevu premora, torej normalno kot da bi začela novo tablico, samo da so druge tablete. Zaradi težav s krvavitvami sem se odločila za premor, ki bi ga zaradi začetka naslednje krvavitve med vikendom končala dan prej, torej prvo tabletko spijem v ponedeljek, ne v torek. Zanima me, če je pri takšnem prehodu zaščita zanesljiva, saj v navodilih o tem ne zasledim opozoril.
Lep pozdrav!

Je. Pomembno je le, da premor ni daljši od 7 dni.

Pozdravljeni!
Ali je zelo narobe ce med jemanjem kt yaz ucasih kadim to pomeni 3-5 cigaretov na teden s tem da so uni zenski style ali pa glamour ki imajo najmanj skodljivih snovi?

Pozdravljeni!
Ali je zelo narobe ce med jemanjem kt yaz ucasih kadim to pomeni 3-5 cigaretov na teden s tem da so uni zenski style ali pa glamour ki imajo najmanj skodljivih snovi?

Pozdravljeni!
Ali je zelo narobe ce med jemanjem kt yaz ucasih kadim to pomeni 3-5 cigaretov na teden s tem da so uni zenski style ali pa glamour ki imajo najmanj skodljivih snovi?

Kajenje kakršnih koli cigaret se med jemanje KT na splošno odsvetuje. Odločitev pa je seveda vaša.

Pozdravljeni. Mene pa zanima ce lahko med jemanjen kt Yaz pijem zeleni caj, beli caj, jemljem lekadol, septolete?:) ali vpliva kaj na zascito? Saj sem res ljubiteljica zelenega caja…

Spoštovani!

Že 3 leta jemljem kontracepcijske tabletke yaz in nimam z njimi nobenih težav (razen, da se mi zdi da imam zadnja tri leta spolno slo čisto na nuli). Sem pa bila pred kratkim diagnosticirana z migrenami in čisto slučajno sem danes listala knjižico z navodili in osupnila, ko sem videla, da odsvetujejo jemanje tabletk, če imaš migrene. Kako resna je ta situacija? Ali res moram nehati jemati kontracepcjske tabletke? Migrene imam dokaj pogosto, tudi do 3 dni na teden in takrat vzamem tableto Replax-a. Stara sem 20 let.

Zanima pa me še ena stvar, pred nekaj dnevi sem bila na ultrazvoku trebuha in se je gospa doktor začudila, ker ko je pogledala maternico je rekla, da imam noter tekočino in da je to izredno nenavadno, saj sem bila ravno v času menstruacije. Potem je začela razlagat, da se to zgodi redko, kvečjemu v času ovulacije in če je te tekočine veliko, da se odstrani z operacijo. Jaz sem zdaj zmedena, ker ne vem kako resna je ta stvar…? Bi mi priporočali, da obiščem vseeno svojega ginekologa ali mislite, da ni nič nujnega?

Najlepša hvala! Lep pozdrav

Ali lahko zacnem jemati tabletke yaz tudi 5./zadnji dan menstr. ?

@nusa222: Zeleni čaj, Septolete in Lekadol lahko jemljete brez skrbi.
@SAmeta: Kombinirane kontracepcijske tabletke so pri migreni kontraindicirane. Obiščite ginekologa. Glede ultrazvoka, med menstruacijo je tekočina torej krvi v maternici normalen pojav. Ampa verjetno je mislila tekočino v trebuhu, glede na to, da je omenjala operacijo. Tudi to je lahko normalen pojav, če nimate nobenih težav.

Pozdravljeni. KT jazz jemljem že 4 leta. Pri tej tablico se mi je zgodilo, da sem pozabila tabletko na začetku ovoja (več kot 24 ur), po navodilih sem ostale normalno jemala naprej. Proti koncu ovoja (17) sem jo spet pozabila, vendar manj kot 12 ur. Nadoknadila sem tableto, zvečer vzela naslednjo ter potem po navodilih nadaljevala z belimi tabletkami. Med jemanjem belih tabletk sem dobila rahel rjav izcedek, ki je trajal 2 dni, zdaj se je pa menstruacija pojavila ob normalnem času (po belih tabletkah) Je kakšen razlog za skrb? Je možna nosečnost?

Mislim, da je vse v najlepšem redu. Vmesne krvavitve so pri neprekinjenem jemanju KT pogoste. Če vas vseeno skrbi, naredite test za nosečnost.

Živjo, že skoraj dve leti jemljem Yazz, redno, nikoli nisem pozabila oz največ kar sem pozabila je bilo cca 12 ur.Menstruacijo imam ponavadi zadnji dan jemanja belih tablet ali pa začetek roza; in traja približno en teden, včasih manj. Sedaj pa sem prvič doživela vmesno krvavitev, prejšnja M se je končala približno 9 dni nazaj, in je nisem pričakovala še vsaj 14 dni (sem v 16.dnevu jemanja KT). Vse ostalo je normalno, nisem bolna, ni bilo zamude pr jemanju, nič. Zanima me, zakaj je do tega prišlo in če moram na pregled k ginekologinji? Ali bom čez 14 dni ponovno imela M?

hvala za odgovor, lp

Če ste tabletke redno jemala, ni razloga za skrb. Če imate spolne odnose, bi bil pregled pri ginekologu dobrodošel, da se izkluči druge vzroke krvavitve oziroma, da odvzame bris.

Pozdravljeni,

kt Yaz jemljem že dve leti, nikoli nobenih težav. Danes me je na faksu začela boleti noga, zdi se mi, da so meča malo zatečena in trda na otip. Imela sem naporen teden in smatram, da bi bila lahko moja težava povezana z 12-urnim delavnikom, na faksu dolgotrajno sedeč položaj, potem pa še kup opravkov zraven. Brala sem navodila za KT YAZ, kjer je omenjeno boleče zatekanje nog. Bolečine so prisotne občasno, zatekanje pa sem opazila danes. Ginekolog ima že zaprto ambulanto, od osebnega zdravnika pa sem oddaljena dobrih 70km. Naj počakam, kakšno bo stanje jutri, ali naj se oglasim pri ginekologu? Naj preneham jemat tabletke? Stara sem 20 let, nekadilka, trudim se živeti zdravo. Vsak nasvet bo dobrodošel.

Hvala že v naprej.

Lp, T.

pozdravljeni!
Ponesreci sem v istem dnevu vzela dve kontracepcijski tableti yaz. na spletni strani celjske lekarne sem našla, da naj to ne bi bil problem in da naj samo nadaljujem z jemanjem tablet do konca omota, tako bom zaključila 1 dan prej in s tem prestavila začetek jemanja nove škatlice za en dan. Zanima pa me kako je v tem primeru z zaščito? bi bi bilo morda bolje da ne vzamem belih tabletk in nadaljujem kar z drugim omotom? Vendar mi bo tako tudi ena tabletka na koncu manjkala, je to problem zaradi zaščite?
hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni,

mene zanima če lahko preneham z jemanjem tablet yaz ,katere sem jemala samo 3 mesece?
So kakšni posebni učinki po nehanju jemanja tablet ,ker sem jih jemala samo 3 mesece?
Ginekologinja mi je rekla da se telo na tablete navadi komaj po 3 mesecih zato zdaj nisem sigurna če lahko neham z jemanjem.In še po neti sem brala, da se ti telo ful spremeni-poraščenost, mozolji,mastni lasje. Bo zdaj ta učinek večji ker sem jemala malo časa al bo manjši, kot pa jih jemaš dalj časa?

Hvala za vaš odgovor !

Nujno prosim za odgovor..
V petek 7.11. sem pozabila vzeti prvo roza tabletko (od treh) v zadnji vrsti. Ponavadi jih jemljem ob 15ih, spomnila sem se šele v soboto ob 10ih in jo takrat vzela. Potem sem po navodilih vzela normalno ob uri še eno, in potem danes v nedeljo še zadnjo roza, zdaj pa ne vem ali naj vzamem bele ali nadaljujem z roza?

Hvala in lep pozdrav

@Tiaxy: Upam, da ste čimprej obiskala zdravnik, ker obstaja sum na globoko vensko trombozo!

@ annna1: Brez skrbi
ahko jemljete KT redno do konca, s tem da vam bo 1 tabletka zmanjkala. To v zadnjem tednu ni problem, če ste KT redno jemala. vedar premor ne sme biti daljši od 7 dni. Lahko pa seveda KT brez premora jemljete naprej.

@demisr: Po 3 mesecih seveda lahko prenehate. Zgodilo se ne bo nič posebnega.

@anchaaaaa: Katere tabletke jemljete? Kar nadaljujte z novo škatlico. Predvidevam, da so prve tabletke bele?

Pozdravljeni.

Mene pa zanima ali je v času jemanja belih tabletk potrebna dodatna zaščita pri spolnem odnosu ali ne.

Hvala za odgovor

New Report

Close