Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

@anjaaa25: Verjetnost je zelo zelo majhna. Če ne zakrvavite, naredite test za nosečnost.
@hi: Lahko jemljete brez skrbi.

Lepo pozdravljeni. Mene pa zanima prb. koliko ur po vzeti tableti, se tableta absurpira oz. zacne delovati? Ze vnaprej se zahvaljujem za Vas odgocor, Lp

Imam en problem. Vsak dan vzamem tabletko Yaz okrog petih, pau sestih zvecer. Potem pa zjutraj, ko vstanem okrog pau šestih me sili na wc in se cuti kot ce bi imela drisko ali mehko blato, in zato zadrzim in ne grem na wc. Potem ko se peljem v solo me potreba mine, in ko priden domov se najem, grem na wc in je vse normalno(blato). Zato me zanima, da ce bi jaz sla zjutraj na wc in bi bila driska, bi vplivalo na zascito, glede na to da potece nekje 12 ur po vzeti tabletki? In ce bi bila npr. driska, in ne grem na wc se zascita vseeno zmanjsa? Lepo prosim za hiter odgovor 🙁 Lp

Mirno lahko greste tudi zjutraj na veliko potrebo, ne glede na konzistenco.

Lepo pozdravljeni. Jemljem tabletke yaz vsak dan ob isti uri, do sedaj še nisem nobene izpustila. Prejsni petek (12.9) sem dobila menstruacijo, ki mi je trajala nekje do srede, potem pa imam sedaj tako rdeco, (bolj) rjavkast izcedek, neprijetnega vonja. In me zanima, če je sedaj kaj narobe in ali se zascita sedaj kaj zmanjsa? Prosila bi cimprej za odgovor.. Lep pozdrav 🙂

Zaščita ni zmanjsana. Verjetno gre za ostanke menstruacije.

Spoštovani!

Zanima me ali je mogoče, da sem noseča? Ker sem trenutno v veliki paniki. Stara sem 20 let, že 3 leta jemljem tabletke Yaz, 11.9.2014 sem imela zadnji spolni odnos (vendar se je končal z izlivom zunaj nožnice, kar predvidevam, da precej zmanjša tveganje zanositve). Menstruacijo sem dobila 16.9. in vse je bilo kot normalno. Stvar je takšna, da bi morala 17.9. začeti z novo škatlico tabletk, vendar so mi zdravniki zaradi takratnih zdravstvenih težav svetovali naj zavlečem za en dan, tako da sem pričela z jemanjem 18.9. (pri čemer sem vzela dve tabletki naenkrat). Potem pa sem videla, da v navodilih o pozabljeni tabletki med 1 in 7 dnem jemanja, piše, da obstaja možnost zanositve, če sem imela spolni odnos v tednu pred pozabljeno tabletko. Jaz sem izračunala, da je minilo le 6 dni, kar me spravlja v strah. Drugače sem tabletke jemala redno, le v začetku avgusta sem pozabila eno, ampak mislim, da je tisto predaleč nazaj, da bi kaj vplivalo. Tolažim se, da sem vmes vseeno imela menstruacijo, ampak zakaj bi potem v navodilih pisalo to, če bi menstruacija pomenila 100% nezanositev.

Najlepša hvala in lep pozdrav!

7 dni uporabljajte še kondom. Če bo naslednja krvavitev izostala, naredite test. Verjetnost zanositve je majhna, a vseeno.

Pozdravljeni! Kt Yaz jemljem dve leti in pol. Danes mi je zobozdravnica predpisala dva antibiotika, Amoksiklav in Efloran, zaradi težav z dlesnimi. Naj uporabljam dodatno zaščito poleg KT? Hvala za odgovor. Lp, T.

Lep pozdrav. Stara sem 17 let in jemljem tabletke Yaz okrog sedme ure zvecer. Danes zjutraj okrog 5.30 sem imela drisko(predvidevam, da zaradi zauzite hrane in prevec vlitega tabaska na hrano). Zanima me, če se je sedaj zaščita zmanjšala zaradi driske? Prosin odgovorite čimprej, saj imam redne spolne odnose s fantom. Hvala ze vnaprej, lep pozdrav!

@twigy: Dodatna zaščita ni potrebna.
@ nasttja: Zaščita ni zmanjšana ker je bila driska več kot 3 ure po zaužiti tabletki.

Pozdravljeni!
Želela bi prenehati z tabletkami yaz in sicer ob koncu trenutnega ovojcka vendar pa sem sedaj, v zadnjem tednu imela spolne odnose. Ali torej prenehanje pomeni da ta zadnji teden ni bilo zascite? Tabletke sem vedno jemala pravocasno.ali lahko torej samo preneham z jemanjem? Oz kaksen je najboljsi nacin za prenehanje?
Najlepsa hvala 🙂

Semenčeca preživijo do 6 dni. Vi boste zaščiteni še v 7- dnevnem premoru tako, da ni razloga za skrb. Od zdaj naprej pa vseeno uporabite kondom.

Spoštovani!

Vsak dan vzamem tabletko yaz ob 6 uri. Vceraj sem jo zaradi zamude v sluzbi vzela tri ure pozneje, se pravi ob 9 uri zvecer. Potem sem sla pau desetih spat in sedaj zjutraj okrog 5, pau šestih sem imela prebavne motnje, torej drisko. Zanima me ce vpliva kaj na zascito? Poteklo je nekje 8 ur od vzete tablete. Imam redne spolne odnose z fantom. Prosin cimprej za Vaš odgovor.

Vse je v redu.

Pozdravljeni!

Jemljem tablete Yaz in včeraj sem pozabila vzeti 1. tableto z novega omota (ravno 24 ur prepozno), zato sem danes vzela 1. in 2. tableto hkrati. Sem pa imela kakšne 3 ali 4 dni nazaj torej v času jemanja belih tabletk spolni odnos in zanima me kakšna je možnost zanositve?

Hvala in lep pozdrav.

Pojdite po Rp za EllaOne in 7 dni uporabljajte dodatno zaščito.

Živjo!
Pozabila sem vzeti 9. KT, ampak sem se v roku 24 ur (po 18ih urah) spomnila in jo vzela, nato pa ob običajnem času (18.00) vzela 10 KT. Okoli dve uri po zaužitju tablete sem dobila drisko, ampak blago. V navodilih sem prebrala, naj vzamem tableto iz rezervnega omota, ker pa ga nimam, sem upoštevala navodila kaj storiti, če ste pozabili tableto. Ker piše, da če pozabiš 8-14 KT v omotu, vzameš pozabljeno tableto ko se spomniš in se zaščita ne zmanjša, sem naslednji dan samo vzela 11 KT ob običajnem času. Včeraj ponoči sem 9 ur po zaužitju 12 tablete močno bruhala čez cel dan, vendar piše, da se učinkovitost zmanjša samo, če bruhaš v 4ih urah po zaužitju tablete.
Ravnala sem po navodilih iz knjižice, pa me še vseeno zanima, če je možnost zanositve kaj večja, glede na to, da je bilo precej dejavnikov, ki bi lahko zmanjšali možnost zaščite.
Hvala za odgovor 🙂


Aja, pa v dnevu, ko sem zaužila 12KT sem imela spolne odnose, ampak z zunanjim izlivom.

Vse ok.

New Report

Close