Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Pozdravljeni!

KT Logest jemljem drugi mesec. Pojavljati so se mi začeli glavoboli in slabost. Ali je to zgolj zato, ker se mi telo še navaja na KT? Zakaj se mi je to začelo pojavljati šele ob jemanju druge škatle. Je to normalno?

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni, jemljem yaz tabletke, nekje med prvo in drugo vrstico sem pozabila vzeti tabletko, in je nisem vzela ker je bila že 24 ur po tem, in sem nadaljevala naprej.. včeraj ( torej zadnjo vrstico sem načela) pa je bil spolni odnos, in sicer brez zaščite z izlivom. Nadaljujem z dvema rozama tabletkama še in nato belimi, ali naj raje vzamem še norlevo?

hvala

Pozdravljeni,
Zanima me kaj lahko naredim… Jemljem kt Yaz vendar kak teden pred menstruacijo dobivam precej močne glavobole.. Ali bi lahko mogoče jemala katere druge tabletke? Pri ginekologu mi je sestra rekla da pride v poštev samo ta obroček nuvaring ali nekaj takega. Pa še to me je tako nadrla.. Sama bi raje ostala na tabletkah če je mogoče…
Hvala

@varinana: Opisane težave so lahko poslledica jemanja KT. Če je hudo, obiščite ginekologa in se posvetujete o zamenjavi KT.
@hana555: Če ste sedem zaporednih zatlbletk, pred pozabljeno KT vzeli, ugentne kontracepcije ne potrebujete. Lepo bi bilo vzeti pozabljeno tabletko tudi, če je že minilo 24 ur (a to je že mimo). 7 dni uporabljajte kondom.

@Zvezdicaa
: Posvetujte se z ginekologom, ne s sestro.

Pozdravljeni.

17 julija sem zacela z jemanjem KT yaz. Nisem imela menstruacije saj imam zelo neredne ponavadi na kaksne 3 4 mesece in se to zelo blage, ki trajajo po maximalno 4 dni. Zdaj pa imam ze od prejsnjega petka menstruacijo, prve dni kar mocna, zdaj pa se zmeraj vsak dan kar precej. Ali je to navajanje na tabletke normalno. Imam torej se 3 tablete do konca omota..

Tabletke je potrebno jemati vsaj 3 mesece, predem ocenimo ali vam ustrezajo(seveda, če ni resnih stranskih učinkov).

Amaak to je vredu da kar krvavim zdaj ze enajsti dan zapored?

Gre za reakcijo na KT. Če krvavitev ni zelo močna, poskusite potrpeti.

Amaak to je vredu da kar krvavim zdaj ze enajsti dan zapored?

Pozdravljeni.

Mene pa zanima izostanek menstruacije pri jemanju tabletk Yaz. Tabletke jemljem že skoraj 4 leta. Na začetku je bilo vse vredu lansko leto septembra sem imela izostanek. Sestra pri genikologinji je povedala da pač vsake toliko časa pri teh tabletkah menstruacija izostane. Letos se je to ponovilo na začetku meseca junija potem je bila sedaj pa spet ne. Tabletke jemljem redno, naredila sem test nosečnosti, ki je negativen. Zanima me, kaj bi lahko povzročalo tako pogost izostanek menstruacije?

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav.

@hanny6: Reakcija sluznice maternice na hormone. Če krvavitev ni močna, izkrvaveli ne boste. Če vas mineva potrpljenje prenehajte s tabletkami….
@jaz-yaz: Hormoni v tabletkah čez čas tako stanjšajo sluznico, da ne more priti do krvavitve. Če jih redno jemljete, ni razloga za skrb.

Pozdravljeni!
Kt yaz redno uzemam ze leto in pol. Nenadoma so se mi pojavile vrtoglavice, bolecina v spodnjem delu trebuha (kot krci med menstruacijo), utrujenost in venomer hodim na wc… ali je moznost da sem zanosila? Ali kt. Yaz Skodujejo otroku v primeru da sem zanosila?
Lp

Naredite test za nosečnost. Če bo pozitiven in želite otroka obdržati, prenehajte z jemanjem tabletk. Lahko pa, da gre pri vas samo za vnetje mehurja… v tem primeru je smiselno opraviti pregled urina.

Živjo!

Js sm prenehala z jemanjem tabletk Yaz pred 3 meseci, menstruacije nisem še dobila, spolni odnosi so bili vedno z dodatno zaščito kondoma, poslabšalo se mi je edino stanje kože – veliko mozoljev, prej jih nisem imela; drugače pa vse normalno. Zanima me, če lahko spet nadaljujem z jemanjem tabletk, ne glede na 1. dan ciklusa menstruacije?

Najlepša hvala za vaš odgovor.

Začnete lahko kadarkoli, le prvih 7 dni uporabljaj kondom.

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če je možno, da imam kljub jemanju tabletk pms? Vsakič se mi pri zadnjih 2 tabletkah poslabša koža, sitna sem, jedla bi.. Popolnoma identično kot takrat, ko še nisem imela tabletk. Jemljem jih pa pol leta.

Da, možno je.

Dober dan! Zanima me ali je mozno da sem noseca ceprav jemljem tabletke yaz ze pol leta, vendar sem mela pred kratkim spolne odnose in mi menstruacija zamuja ze 2 dni.
Prosim za cimmprejsnji odgovor.
Hvala!

Dober dan!
Pred kratkim sem imela spolne odnose, tabletke yaz sicer jemljem ze pol leta vendar sem jo pozabila vzet ob uri ampak 9 ur bol pozno kot obicajno. Vendar mi sedaj menstruacija zamuja ze 2 dni… imam samo mocan bel tok. Prosim ce mi pomagate in mi poveste ali je kaksna moznost da se m zanosla..
Hvala!!

Zanima me, ali lahko v času jemanja tablet claretine jem tudi tabletke yaz. Ima to kakšne negativne učinke?

New Report

Close