Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

@Lajka2714: Nič. Normalno jemljite tabletke dalje. vaš cikel bo za 1 dan krajši oziroma zakrvaveli boste predvidoma 1 dan prej.

Hvala za odgovor! Se pravi naj danes zvecer kot normalno vzamem tabletko, ceprav bo to tretja danes?

Jutri!

Tablete Yaz jemljem mislim da že celo 3. leto. Nikoli nobene izpuščene tabletke, včasih se mi dogaja da imam vmesne krvavitve, včasih da jih med placebo tabletami spoloh ne dobim, skratka “normalno”..

Imam pa včasih (zaradi hrane) zjutraj malo bolj “tekoče” (če bi temu lahko tako rekli) blato. Ni tista driska kjer kar lije, ampak ni pa niti normalno trdo. To je recimo ob 10ih ko grem na wc, tabletke pa jemljem vedno od 8-10ih zjutraj. Lahko to kaj vpiva?

Enkrat se mi je pa zgodilo da sem vzela zjutraj tabletko, pa sem imela potem (vsaj za moje pojme) drisko okrog 3h popoldan (enkratna zadeva)… Koliko časa je potrebno da se tabletka vsrka, da ti ni treba skrbeti?

Lepo pozdravljeni. Vsak dan jemljem tabletke yaz okrog seste ure zvecer. Tako sem tudi vceraj vzela potem pa sem imela okrog polnoci spolni odnos. Zanima me, ce je moznost za nosecnost, ce jaz tabletke nebi vzela ta vecer (danes-dan po spolnem odnosu) da postanem noseca? Ali naslednja tabletka ne vpliva na presnji odnos? Hvala za odgovor! Lp

Če tabletke ne bi jemali redno, obstaja velika verjetnost za nosečnost. Če jih redno jemljete, ni razloga za skrb.

Pozdravljeni! Imam tezavo. Jemljem tabletke Yaz. V tem tednu sem imel tudi spolni odnos. Vsak dan jih jemlem redno in nisem se nobene izpustila. Vceraj sem pa okrog pau sedmih zvecer vzela tabletko, potem pa okrog 11 ure zvecer zacutila scipanje v zelodcu in me je zacel silit na stranisce(driska), a sem raje zadrzala in sla na stranisce zjutraj, ko sem se zbudila, okrog pau desetih.. Zanima me ce se je zastica sedaj kaj zmanjsala ali ni skrbi?

Lep pozdrav!

Ni skrbi.

Pozdravljeni!

Do konca tablice imam še 7 rožnatih tabletk in 4 placebo tabletke. Zanima me, če lahko vzamem samo še 5 rožnatih tabletk in 4 rožnate, saj bi rada dobila menstruacijo čimprej, ker grem potem kampirat. Spolnih odnosov trenutno nimam tako, da bojazni za nosečnost ni.

Pozdravljeni,

redno jemljem tabletke Yaz in nimam nobenih težav. Zadnjič sem pozabila vzeti roza tabletko in sem ravnala po navodilih, torej zavrgla bele tabletke in začela jemati tabletke iz novega pretisnega omota. Torej bi naj menstruacijo dobila ob koncu drugega pretisnega omota. Zanima pa me, ali lahko zdaj prestavim menstruacijo? Torej da bi spet zavrgla bele tabletke iz trenutnega pretisnega omota in začela jemati roza tabletke iz naslednjega omota ali to ni priporočljivo? Ne bi rada krvavela na morju. 🙂
Ali morda obstaja kakšna druga rešitev? Da na primer vmes prekinem z roza tabletkami, imam menstruacijo, in nadaljujem z roza tabletkami iz istega pretisnega omota?
Upam, da sem napisala razumljivo. 🙂

Lep pozdrav!

@tajalj: Lahko.
@Rainboww: Yaz lahko jemljete kontinuirano, torej, da zavrzete bele tabletke. Obstaja pa možnost, da boste imela vmesne krvavkaste izcedke.

jemlem tabletke yaz ze 6 dni imam menstruacijo danes zjutraj je nisem imela vec zvecer pa sem jo spet dobila je to normalno jemlem jih ze 4 mesece

jemlem tabletke yaz ze 6 dni imam menstruacijo danes zjutraj je nisem imela vec zvecer pa sem jo spet dobila je to normalno jemlem jih ze 4 mesece…

Ze 6 dni imam menstruacijo danes zjutraj je nisem imela vec nato sem jo spet dobila zvecer tablete yaz jemlem 4 mesce ali je to normalno

Da. Verjetno se je kri kje nabrala in je potem zvečer iztekla.

Pozdravljeni.

Jemljem tablete yaz. 2 uri po zaužitju 24. tablete sem bruhala in sem namesto dodatne rozaste vzela belo, kar je enako kot če bi pozabila. Ravnala sem se po navodilu in metodi da takoj začnem s 4 belimi tabletami. Sem ravnala pravilno? In zanima me kako je z zaščito za nazaj in naprej (4 dni pred tem sem s fantom imela spolni odnos). Moram vnaprej uporabljati kondom?

Živjo 🙂
mene zanima kaj storiti če po nesreči vzameš 2 tableti YAZ? pač da vzameš 2 v enem dnevu.

@Shopgirl22: Ne! 4 bele neaktivne tabletke bi morali izpustiti. Zdaj uporabljajte kondom in jejete roza tablete.

@Metallica97
: Nič. Naslednje dni jemljite po 1 🙂

Živjo 🙂
Včeraj sem prvič začela jemati tablete Yaz, prvi dan menstruacije, tako kot je predvideno. Danes sem imela nezaščiten spolni odnos, ampak mu ni pršlo vame. Kasneje sem normalno vzela naslednjo tableto. Vem, da paničarim za brezveze, ker je v navodilih napisano, da tablete zaščitijo takoj, ko jih začneš jemat, kljub temu pa mi je ginekologinja svetovala, da prvi mesec uporabljam dodatno zaščito. Kakšne so možnosti zanositve, glede na to, da sem tablete šele začela jemati (1.tableta), spolni odnos pa je bil prekinjen pred izlivom in med menstruacijo?
Hvala že v naprej 🙂

Možnosti zanositve so zelo majhne.

New Report

Close