Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Kontracepcijske tabletke nimajo pomembnega vpliva na rast in razvoj. Pri deklicah sta rast in razvoj skoraj zaključena, ko se pojavi menstruacija (takrat se ponavadi začne tudi jemanje KT).

zdravo!
tudi jas jemljem kp yaz.. začela sem jih jemati pred 11 dnevi in so moje prve kp. zanima me kaj se zgodi ( v navodilih ne piše natančno) če ugotovim da sem noseča ampak kp jemljem dalje ( v navodilih namreč piše da jih je nemudoma treba nehat jemat) ? in zanima me še ena stvar: zadnje 3 dni imam prebavne motnje ampak le zjutraj in preden vzamem tabletko ( vzamem jo ob 18:00) potem pa je do naslednjega dne vse vredu.. je možnost da bi bilo kaj narobe ?

Če vam izostane krvavitev, naredite test za nosečnost. Prebavne motnje, ki jih opisujete, ne vplivajo na zaščito. Srečno.

krvavitev imam od začetka jemanja neprestano..

Dobro je “potrpeti” prve 3 mesece jemanja.

Pozdravljeni!

Danes sem imela nezgodo s kontracepcijsko tabletko, ki mi je padla v odtok lijaka. Vzela sem naslednjo rožnato tabletko. Zanima me, če je možno, da začnem zaradi tega jemati en dan prej bele placebo tabletke? Torej 23 rožnatih + 4 bele?

Lp, Taja

Se strinjam

Ali potem takoj začnem z rožnatimi tabletkami naprej?

Da, jemljite po vrsti. zakrvavela boste predvidoma 1 dan prej.

Pozdravljeni,
Zanima me kako si lahko menstruacijo prestavim na kakšen dan prej.. (če je to sploh možno)?

LP

Pozdravljeni, zopet jaz. Danes imam 3. dan placebo tabletko in menstruacije še vedno ni. Ali me mora skrbeti? Do kdaj je še normalno, da jo počakam? Danes je 26. dan cikla, ker sem začela en dan prej s placebo tabletkami.

Če ste tabletke redno jemali, ni razloga za skrb tudi če krvavitve ne bo.

@medaa8: Za dan naprej raje ne. Če izpustite odmor ali tabletke a placebom, si jo lahko predstavite za 3 tedne in še več.

če torej takoj začnem z novo škatlico, brez belih tabletk potem se mi bo menstruacija zamaknila na kasnejšen datum?

Da, za 3 tedne, a so možni vmesni izcedki.

bo jemanje KT učinkovito, kljub vzemu lekadola?

Da.

L.p. mene pa zanima ce tabletke Yaz tudi cistijo kozo,prej sem
uporablja Dijan 35 ?

Zdravo.

Danes, ko sem vzela 17. kt, sem opazila, da sem včerajšnjo 16. pozabila vzeti. Tako sem danes vzela obe hkrati. Zamuda je bila okrog 23h in pol. Torej če se ravnam po navodilih, pojem roza tabletke do konca, zavržem bele in začnem takoj z jemanjem novega pretisnega omota. Ampak problem je, da bom zato menstruacijo dobila 4 dni prej, možne so tudi še neke zgodne krvavite in to se bo sedaj zgodilo ravno ko bom na morju. Kaj naj storim? Je možno, da vseeno pojem tiste 4 bele tabletke in nato nov pretisni omot, da naslednjo menstruacijo nato dobim po morju?

Hvala za pomoč.

Lep pozdrav, jemljem tabletke yaz! Danes sem vzela 5. tabletko z 8 urno zamudo in takoj zraven še 6. tabletko (zmedla sem se pri dnevih..). 6. tabletko bi morala vzeti danes ob 20h… Kako zdaj naprej? Hvala za pomoc!

New Report

Close