Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Pozdravljeni!
Skoraj en mesec ze jemljem kt yaz. Na zacetku jemanja, bol natancno peti dan, nisem vzela tabletke, zato sem jo vzela sesti dan priblizno 15 h kasneje. Cez en teden sem imela spolni odnos brez dodatne zascite. Danes sem pri tretji neaktivni (beli) tabletki in se zmeraj nimam mesecne krvavitve.
zanima me, ce je velika vrjetnost da sem noseca?
Hvala za odgovor ze vnaprej.

Ne, a če nekaj dneh ne bo krvavitve, naredite test za nosečnost

Pozdravljeni!
Jem tabletke Jaz in sicer prvo škatlo pojedla pa sem jih 16, imela sva z fantom spolni odnos in nama je zaščita poknila.
Zanima me če že delulejo po 16 dnevih, ne jemlem nobena zdravila in redno sem jih jemala?
Hvala 🙂

Po 16. dnevih rednega jemanja že delujejo in ne potrebujete dodatne zaščite.

Živjo. Mene pa zanima, da če imaš drisko 14 urah kasneje po vzeti tabletki moraš vseeno vzeti novo ali kako je potem z tem? 🙂

Lp

Pozdravljena!

Ni potrebe po dodatni tableti, naslednjo vzamite po urniku.

Matjaž

pozdravljeni
danes sem začela jemati primotren zaradi problemov z mehurjem. Zanima me, če jemanje primotrena zmanjša učinkovitost KT in če jih, kolko časa naj še uporabljam dodatno zaščito?

Pozdravljena!

Dodatna zaščita ni potrebna.

Matjaž

Pozdravljeni,
že kakšno leto jemljem kontracepcijske tablete Daylette (po sestavi so zelo podobne tabletkam Yaz). Zadnjih nekaj mesecev imam zelo napihnjen trebuh. Zjutraj ne, vendar po vsakem obroku. Oziroma ponavadi že takoj po zajtrku in napihnjenost cel dan ne mine. Drugače s prebavo nimam težav, niti ne čutim bolečin, jem redno in zdravo. Izgledam pa kot nosečnica. Zanima me, če je to lahko povezano s kontracepcijskimi tableti ali s prehrano?
Hvala za odgovor.

Oboje bi lahko bil vzrok. Najprej poskusite spremeniti prehrano, mogoče brez glutena? Kontracepcijske tabletke pa jemljite vsaj 3 mesece, preden ocenite, kako jih prenašate.

POZDRAVLJENI.

Imam problem. Leto in pol jemljem kontracepcijske tabletke Yaz. Menstruacija je vedno boleča – ponavadi imam od začetka in do konca močne krče. Čeprav posledično tudi zaradi tega jemljem kt, mi niso pri tem nič pomagale. Menstruacijo sem vedno imela 3-4 dni. Zadnja dva meseca pa sem opazila spremembe. Menstruacija je začela trajati celi teden, silovite krče dobivam že preden nastopi menstruacija. Z partnerjem imava redne spolne odnose. Prejšnji mesec sem pozabila vzeti dve tabletki, ob različnih dneh, vendar sem jih vzela takoj naslednji dan. In pred dvema tednoma so nastopile spremembe… Veliko mi je slabo, tako da tudi ne jem veliko, večinoma le sadje. Vedno do sedaj sem pila večinoma vodo, sedaj mi je pa zadnje čase po vodi slabo. Napihnjena sem tako, da je videti, kod da bi bila noseča. Glava me boli že od ponedeljka in zelo sem utrujena. Zadnje čase tudi veliko hodim na blato. Izcedke imam pa vedno, in sicer vsak dan, tako da moram vedno uporabljati dnevne vložke. Sicer sem v ponedeljek za vsak slučaj delala test in v torek zjutraj tudi, pa ni pokazal nosečnosti. Delala sem teste First Sign, in kaže, da morata biti dve roza-vijolični črtici, da je pozitiven test. Bila je samo ena, tam kjer mora biti, da ni pozitiven test. Tam kjer naj bi še bila ena, je bila črtica zelo rahlo obarvana, vendar verjetno to nič ne pomeni, saj se je komaj videla. Sicer imam do sedaj menstruacije bolj redne, odkar jemljem tabletke.

Lepo prosim, zanima me kakšno mnenje imate glede tega. LP

Lahko, da je bila tista rahla črtica, pozitiven rezultat. Obiščite ginekologa.

Lepo pozdravljeni.
Imam en problem. Vsak dan vzamem tabletko ob 6 uri zvečer in tako sem jo tudi včeraj zvečer ob 6 uri. Potem pa sem imela par ur po tem spolni odnos, potem pa sem zjutraj okrog 5 ure imela drisko.. Ali je sedaj kaj narobe, se je zaščita zmanjšala, je nevarnost za nosečnost? Ali sem vseeno zaščitena? Prosim, da mi čimprej odgovorite. Lp

Ne, vse je v redu.

Pozdravljeni.

Imam Yaz kt in 20. kt sem vzela vec kot 12ur prepozno. Naj zavrzem bele tabletke? V tem ciklu se 2x pozabila vzeti kt a ne vec kot 6 ur prepozno. Kaj naj naredim?

Spolni odnos sem imela dan prej.

Hvala in lep dan!

Pozdravljeni. jemljem KT yaz. Pred skoraj dva tedna nazaj (v nedeljo) sem dobila antibiotik primotren. Jemala sem ga tri dni nato sem prenehala. Naslednjo nedeljo sva imela s partnerjem spolni odnos in nisva uporabila dodatne zascite, saj mi je zdravnica rekla da primotren verjetno ne vpliva na kt. Nisem imela driske in nisem bruhala, dobiti bi ze morala menstruacijo saj imam 4 dnevni premor, vendar je se nisem. Zanima me vase mnenje, ali obstaja moznost zanositve? Ali menstruacije ne dobim ker se prevec sekiram.

@ja798: upam, da ste čimprej vzeli pozabljeno kt. Zdaj jih redno jemljite vsak dan in potem zadnje 4, neaktivne tabletke zavrzite ter pričnite z novim ovojem. 7 dni dodatne zaščite.

@ Mikiggg: Če bo krvavitev še zamujala, naredite test. Verjetnost zanositve je majhna, a vseeno.

pozdravljeni.mene pa zanima nekaj.Imam tabletke a sem jih umes nehala jemat.pred 3 dnevi sem imela nezasciten spolni odnos in zacela jemati tabletke.Je to varno?

Glede zanositve ni. Boljša bi bila urgentna kontracepcija. Tabletke morate zaporedoma jemati vsaj 7 dni, začnejo polno delovati.

Ziujo 🙂
Mene pa samo zanima ce kontracepcijske tablete lahko vplivajo na hormonsko ravnovesje in rast dojk ter razvoj telesa v primeru, da se ni razvito in sm se najstnica (17 let). Prebrala sem namrec, da hormoni v tabletah nadomestijo nase telesne hormone, katerih delovanje oz vrednost pa naj bi se med puberteto se spreminjala.

Lp in hvala za odgovor 🙂

New Report

Close