Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Živjo!

Zanima me samo,če jemlješ tabletke yaz prvi mesec kdaj je začnejo delovati?
Jaz sem imela nezaščitene spolne odnose ko sem začela jemati zadnjo vrstico tabletk.
Zanima me če je kakšna možnost zanositve?

Hvala za odgovor

Če začnete jemati KT ob prvem dnevu menstruacije, ste zaščiteni takoj. Če pa izven menstruacije, pa po 7 dneh jemanja.

Dobila sem vmesno krvavitev. Tabletke yaz jemlem že od decembra. Zanima me če je možnost da so yaz preblage zame, in če to pomeni da je možnost zanositve večja? Stara sem 18 let

Vmesna krvavitev ne pomeni slabše zaščite, seveda če ste tabletke redno jemali.

Tabletke redno jemlem. Ampak ker se mi je pojavila vmesna krvavitev sem brskala po spletu in zasledila da je možnost da so sedanje tabletke za mene preblage zato se krvavitev pojavlja. Zato me zanima ce ta ppreblagost tabletk povisa možnost zanositve?

Tabletke niso preblage in vmesne krvavitve ne pomenijo manjše zaščite.

Pozdravljeni!
Stara sem 19 let, tablete Yaz jemljem dobro leto in 10 mesecev. Nikoli nisem imela kakšnih posebnih težav s stranskimi učinki, v zadnjih treh tednih pa se mi je pojavil hud glavobol, trajal je kakšen dan in pol, nato je poniknil.
V petek pa so se pojavile še bolečine v trebuhu, niso bili menstrualni krči, ampak boleč želodec. V knjižici navodil za uporabo sem našla oba navedena stranska učinka. Zanima me, če so bolečine v želodcu res posledica tablet? Nisem jedla nobene takšne hrane, prenehala sem z mlečnimi izdelki, ampak ne pomaga.
Do osebnega zdravnika nisem še šla potožit zaradi teh težav, ker sem zelo trpežna glede bolečine in se najraje izogibam prepolnih čakalnic. Do ginekologa imam namen iti, vendar me skrbi, kaj bo sedaj z mojo kontracepcijo, če je slučajno le-ta kriva za moje težave. Prosim Vas za nasvet, sigurno bolj poznate možne stranske učinke in vse, kar je povezano z njimi.

Hvala za vaš odgovor! Lep in uspešen dan vam želim.

lp, Tjaša

Vse kar ste opisali, je lahko stranski učinek tablet. Je pa malo verjetno, da bi se to pojavilo po tako dolgem času jemanja. Če se bodo bolečine ponovile, obiščite zdravnika.

Pozdravljeni,
Stara sem 20 let, KT Yaz jemljem že skoraj tri leta in nikoli nisem imela nobenih težav. 3.4. se je pojavil rjav izcedek in je tu še danes, 8.4. Menstruacijo bi naj dobila čez en teden .. Kaj bj lahko bil vzrok? Tablete redno jemljem, včasih se edino zgodi da jo vzamem kaksno uro ali dve pozneje … Celi mesec marec nisem imela spolnih odnosov, vse do 29.3. Zadnji spolni odnos sem pa imela 5.4. Malo me skrbi ..
Hvala za odgovor,
Lp

Če tabletke redno jemljete ni razloga za skrb. Vmesne krvavitve ne pomenijo manjše zaščite.

pozdravljeni!

mene pa zanima ali moram vzeti zmeraj za vsako M ,kot ob čisto prvem jemanju ,prvo rožnato tableto v novem placebu ali nadaljujem čisto normalno naprej z belimi in šele nato nov placeb?

hvala Vam za odgovor:)

Vašega vprašanja ne razumem najbolje. Verjetno imate KT Yaz. vsak dan vzamete 1 tabketko po vrsti, ne glede na krvavitev. Kolikor vem so bele tabletke placebo, torej “prazne”, roza pa so aktivne.

Pozdravljeni,

že 2 leti in pol jemljem kt yaz…do zdaj nisem imela nobenih težav..zdaj pa se mi je nekaj dni po končani menstruaciji, ponovno pojavila krvavitev, ki traja že 5 dni. Krvavitev se je pojavila v drugem tednu jemanja rožnatih tablet. Zanima me ali je kaj narobe?

Hvala za odgovor

Ziujo 🙂 stara sem 17 let in tabletke yaz jemljem ze okoli tri mesece. V tem casu sem opazila da sem okoli pasu dobila kar nekaj odvecne mascobe. Je mogoce da so za to krive tabletke inse mi je zacela nabirati voda? V navodilih namrec pise da yaz naceloma niso tabletke ki bi povrocale zastajanje vode v telesu. Ali pa sem se pac zredila zaradi cesa drugega?

Pozdravljeni.
Imam vprasanje. Tabletke jem ze skoraj 2 leti in nikol se mi ni zgodilo da bi pozabila vzeti tabletke. To se mi je zgodilo prvic tri dni nazaj ko sem pozabila vzeti dve tabletki. Preden bi morala vzeti prvo od teh tablet sem imela nekaj ur pred tem spolni odnos. Nakar sem pozabila vzeti tableto in naslednji dan se eno. Ko sem se spomnila, sem eno od teh tablet pojedla oz vzela za nazaj eno pa se zavrgla. Nato sem nadaljevala z jemanjem tablet narmalno naprej. Po treh dneh od zamude tablet sem dobila sibko menstruacijo. Zanima me ali je to normalno, kaksne so moznosti zanositve ter kako naj nadaljujem z vzemanjem tabletk?
Hvala in lep pozdrav.

@rdeca pesa: če ste tabletke redno jemali, ni razloga za skrb. Vmesne krvavitve tudi ne pomenijo manjše zaščite.

@najstnica96: Tabletke same po sebi naj ne bi redile. Pomislite ali ste pojedli kaj več kot drugače?

@xtda: Še zmeraj imate čas (5 dni po SO), da greste po bel recept za EllaOne. Tabletke jemljite normalno naprej in7 dni uporabljajte dodatno zaščito. Preberite si navodila v škatlici tabletk, kako ravnati, če se vam to ponovno primeri.

Hvala za odgovor. Zanima me še ali naj pocakam da krvavitev sama preneha, kajti krvavitev se kar traja. Trenutno sem v tretjem tednu jemanja tabletk. Ali bi morala obiskati ginekologa?

Če krvavitev ni močna, počakajte.

Pozdravljeni,
že dobro leto redno jemljem KT yaz, a danes se mi je zgodilo, da sem pozabila vzeti tabletko – oz. vzela sem jo z zamudo ure in pol, gre pa za zadnjo tabletko v zavojčku. V četrtek sem imela spolni odnos. Zdaj pa ne vem – a lahko ta ura in pol kaj vpliva.
V navodilih je navedeno, da bi naj zdaj kar začela z novim zavojčkom (torej zavržem bele tablete).
Kaj predlagate? Grem na 4dnevno pavzo ali kar začnem z novim zavojčkom?

Zamuda uram in pol ni izpustitev tabletke tako, da mirno lahko pojeste ta zavojček do konca in šele nato nadaljujete z novim.

New Report

Close