Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Pozdravljeni,

tablte yaz uporabljam že en mesec ter imela sem menstruacijo, začela sem že nov zabojček tablet ampak zdaj imam pa rjavi izcedek a je to normalno ?

Najverjetneje, ja. Tabletke jemljite 3 cikluse, da vidite kako bo telo reagiralo.

@ enanobena: Kajenje na splosno odsvetujemo, še posebej pri uporabnicah KT, ker rahko povečujejo možnost kardiovaskularnih zapletov.

pozdravljeni

stara sem 16 let in začela sem z jemanjem KT Yaz. Prvič ko sem jih začela jemati sem vzela le prvo svetlo roza tableto nato pa sem z jemanjem prenehala do naslednje M, ker so me prijateljice prepričale naj jih ne jemljem več. Ko sem v naslednjem mesecu dobila M sem pa nadaljevala z 2. roza tableto in zdaj mi je ostalo še 3 bele tabletke. Ali bi morala začeti z belmi tabletkami ne pa z drugo roza?? je skrb za nosečnost odveč? sej vseeno zaščitena? ali se mi bo izšlo z dnevi in tabletkami ker se začela z 2.roza tabletko in ne prvo???

prosim vas za čimhitrejši odgovor ker sem v skrbeh.
lp 🙂

Živjo, tabete yazz jemljem že eno leto, do sedaj brez težav. imam pa sedaj menstruacijo že 10 dni, kar se mi še nikoli ni zgodilo(odkar jemljem tabletke jo imam nekje 5 dni), je še kar močna, tudi bolečine v jajčnikih čutim, močna je tudi ponoči, kar ponavadi ni bila. mi je bilo že na začetku čudno ker sem jo dobila en teden prezgodaj, tik po pregledu pri ginekologinji. dva dni nazaj sem začela z novim paketkom, vmes belih placebo tabletk nisem jemala, prvo roza pa sem tudi vzela pravočano. trentno nisem bolna, nisem spremenila življenjskega sloga in ne vidim nobenega razloga zakaj bi imela menstruacijo tako dolgo.
kaj mi svetujete? lp

@sladkor345: bele tabletke so neaktivne, “prazne”. Ker ste imela 1 roza tabletko manj, boste najbrž en dan prej zakrvavela kot bi drugače. 3 bele tabletke pojejte n nato normalno začnite z novo škatlico.

@znervirana: lahko, da je krvavitev takšna zato ker niste jemala belih tabletk, pri kontinuiranem jeamnju se namreč rade pojavljajo vmesne krvavitve. Če ste tabletke redno jemala, ni razloga za skrb.

bele tabletke so 4, a vzamem potem 4 pa nadaljujem z novo škatlico? ker nevem ali ste morda mislili da je vseh belih samo 3… ?

Pozdravljeni,

stara sem 24 57kg, tabletke jemljem že cca 4,5 let. Najprej sem jemala eno vrsto, sedaj že kaka 3 leta in pol YAZ. Vse je bilo vedno vredu, menstruacijo sem dobila v času tistih 4 placebo tablet. Zadnje tri mesece je pa nekaj čudno.. Imam fanta, in imava redne spolne odnose. Tabletke NIKOLI ne pozabim, niti je ne vzamem kasneje, vse tako kot je treba.

Naj povem za letos: Spolni odnos sva imela takoj v začetku januarja, sredi januarja sem imela potem kar vmes neko čudno krvavitev, nevem če je bila ravno mensturacija, trajala je sicer isto, imela sem tudi une “delce” noter pa vse kot ponavadi. Ko je bil čas placebo tablet, sem jo imela še enkrat, ampak ful ful malo – nevem če 2 dni. Potem sredi februarja sem imela spet vmes neke krvavitve – spet trajalo nekje 4 dni kot normalno, pa delčki not itd. Konec februarja je bil naslednji spolni odnos, potem naj bi bile pa naslednji teden te placebo tablete in menstruacije vmes ni bilo in je še do danes ni. Zamuja cca skoraj 14 dni. Tablete nikoli nisem pozabila vzeti. Je bilo pa v januarju in februarju vmes eno obdobje ko sem imela neke prebavne motnje, drisko, ampak to je bilo popoldan več ali manj, tabletke pa jemljem takoj zjutraj, ponavadi od 7h-10ih enkrat..

Kaj je narobe? Ginekologa imam šele čez en mesec, ampak mene skrbi da ni slučajno do česa prišlo…

Nič drugače se ne počutim, vse kot prej delam. Če je kaj relevantno, sem v zadnjih mesecih začela drugače jest, izločila sem vse ogljikove hidrate, sem precej shujšala – ok, precej.. 5kg.. ampak se skoraj vsak dan teram s fitnesom, jem proteine in ene fatburnerje.

Hvala

@sladkor345: Ja saj ste sami napisali, da so vam ostale še 3 bele tbl 🙂 pojejte jih do konca in nadaljujte z novo škatlico.
p.s. Vem, da so 4 bele tabletke.

@Kenzo1234
: Najprej naredite test za nosečnost. Najverjetneje pa gre za stranski učinek spremembe stila življenja, ne nujno, da bolj na zdravo (proteini in fatburnerji).

tega me je strah, a mislite da bi dejansko lahko prišlo do tega?? Če jemljem tabletke že tako dolgo, vedno redno, nikoli ne zamujam, nikoli ne pozabim..

Aja mogoče če povem še to: zadnje 4 mesece sem se res intenzivno ukvarjala s športom, mislim da sem si tudi kortizol nabila v višave, fitnes vsak dan po 2 uri, in po 1000kcal pokurjenih, hrana pa samo beljakovine, bila sem res izčrpana. potem sem počila in vmes za 2 tedna nehala telovadit, da sem se pobrala.. No hidratov še vedno ne jem, telovadim malo manj..

To še tudi povem, da krvavitve niso bile nikoli po tistih prebavnih motnjah ampak mislim da prej prej, ker verjetno če bi bile bi bil to znak da se tabletka ni vpila a ni? Na podoben princip kot med 4 placebo tabletami..?

sem zaščitena tudi ob jemanju belih?

Pozdravljeni!

Jaz pa začnem z naslednji M jemati KT Yaz, me pa nekaj zanima.

V navodilih piše, da obstaja večje tveganje za nastanek krvih strdkov, če ima/je imel kdo od bližjih sorodnikov pljučno embolijo. Kaj se šteje pod bližje sorodnike, ker moja babica je imela že 2x pljučno embolijo, sestrična (po isti strani kot babica) pa je imela pred pol leta čisto otečeno (pravzaprav trdo roko) in so sumili, da gre za krvni strdek, ampak nevem kaj so potem ugotovili. Vem, da je dobila neke tablete za redčenje krvi in je bilo potem vse uredu.

Ubistvu me zanima, ali je jemanje Yaz zame potem nevarno in naj zaprosim za druge KT (oz. ali imajo use KT enak učinek) ali kaj naj naredim?

Hvala za odgovor.

Lp

Na splošno vse kontracepcijske tablete povečajo tveganje za nastanek krvnih strdkov. Pri ženskah katerih sorodniki v 1. kolenu ( mama, oče, brat, sestra) so imeli plučno embolijo ali trombozo, jih celo ni dovoljeno uporabljati.
V vašem primeru jih lahko uporabljate, ampak bodite pozorni na morebitne znake tromboze. Če se pojavi, je to najpogosteje v prvih treh mesecih jemanja. Srečno.

Pozdravljeni! V ponedeljek zvecer sem tako zgodaj spala in se zbudila ob 7 zjutraj. Mislila sem da sem tableto pozabila in jo brezglavo vzela. Ko sem se zavedala sem ugotovila da sem morala tableto ze vzeti saj je v prevojcku ni bilo. Tako sem torej tepka vzela tableto za torek ki bi jo morala vzeti zvecer. Kako sedaj naj jemljem naprej saj sem vzrla tableto prevec?

Nič zato. Normalno jemljite tabletke dalje, vsak dan eno. Zakrvavela boste 1 dan prej.

Pozdravljeni. Jemljem tablete Yaz. Zadnjič sem imela menstruacijo okoli 20. januarja. v prejšnjem ciklusu nisem dobila menstruacije, tokrat pa sem imela, ko sem jemala bele tablete čisto kratko krvavitev, ki ni trajala niti 1 dan.Zanima me, če obstajajo kakšni razlogi za skrb. tablete sem vseskozi redno jemala.

Če ste jih res redno jemala, ni razloga za skrb. Če vas vseeno skrbi, naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni,
Vprašanje se ne nanaša tako na KT, pa vendar. Je možno da je zaradi jemanja KT urin drugega vonja, namreč “zelo smrdi” ?
LP

Ni. Poskusite zaužiti več tekočine. Če pa imate še bolečine, obiščite zdravnika.

New Report

Close