Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

To se je zgodilo takoj po začetku novega omota.

Jemljite tabletke dalje in 7 dnu uporabljajkte še kondom. Če ne bo krvavitve ob koncu tabletk, naredite test za nosečnost.

prejšnji četrtek sva s fantom imela spolni odnos, prišlo mu j ev meni. Po tem se mi je v petek pričela M, včeraj ter predvčerajšnjim pa sem pozabila vzeti dve KT, jemljem YAZ. Kaj storiti glede tabletk, ter ali je kakšen razlog za skrb zaradi četrtkovega odnosa?

Če ste pozabila beli neaktivni tabletki, ni nobenega problema, ker sta itak neaktivni. Pozabljeni dve zavrzite in nadaljujte s tabletkami.

pozabila sm dve roza, takoj po belih.

Nazadnje sem menstruacijo dobila 18. januarja. Ponavadi sem dobila menstruacijo v času jemanja belih tabletk, zato me sedaj malo skrbi. Vendar sem prebrala, da lahko na cikel vplivajo tudi duševni napori in ker je za mano izpitno obdobje, sklepam da bi bil lahko to razlog za zaostajanje menstruacije. Sem pa vseskozi redno jemala tabletke.

Če ste tabletke redno jemala, ni razloga za skrb, ne glede na čas krvavitve.

Pozabila sem 2. in 3. toza tabletko, vseeno nadaljujem tako kot bi morala, sedaj s peto tabletko, včeraj sem vzela 4. Prejšnji četrtek sva imela s fantom spolni odnos, prišlo je tudi do izliva v meni. Je kakšna možnost zanositve, prej sem tablete jemala redno.

@jingjang: V bistvu ste nehote podaljšala obdobje brez tabletk. Vzeti bi morala urgentno kontracepcijo a zdaj je že prepozno. Zdaj 7 dni uporabljajte kondom. Če ne bo krvavitve, naredite test za nosečnost.

uporabljam tabletke Yaz, imam še 7 roza tabletk do konca škatlice, lahko še 3 vzamem iz naslednje da se mi menstruacija prestavi? za koliko dni pa lahko največ prestavim menstruacijo? hvala 🙂

Če izpustite bele tabletke lahko pojeste celo novo škatlico do konca. Lahko pa se pojavijo manjše vmesne krvavitve.

Pozdravljeni.

Med jemanjem tablet sem proti koncu pomotoma vzela 4 placebo tablete namesto roza. Sem pa dobila tudi menstruacijo. Me zanima pa je to zelo hudo narobe in kaj naj naredim.

Hvala za odgovor.
Lp

Pozdravljeni!

Včeraj okoli 21.-23. ure sem pozabila vzeti 20. roza tabletko, zato sem jo vzela danes ob 11:10. Kako nadaljujem z jemanjem tabletk?

Lp.

Normalno vsak dan eno. 7 dni dodatno uporabljajte kondom.

Pozdravljeni!

KT Yaz jemljem že eno leto. Tabletke jemljem redno. V ponedeljek sva s fantom imela spolni odnos in po tem sem malo zakrvavela, včeraj in danes je prisoten rjav izcedek. Zanima me zakaj je prišlo do tega (saj tabletke jemljem redno)???

Hvala za odgovor, LP

Lahko je prišlo do manjše poškodbe sluznice ali materničnega vratu. Ali je bil vaš bris v redu?

Spoštovani,

zanima me, če obstaja kakšna interakcija med kontracepcijskimi tabletkami Yaz in tabletami Xyzal.

Hvala

Dober dan! Sicer ni na temo tabletk YAZ ampak rabim čimprej nasvet 🙂
Z punco sva seksala v bazenu, medtem ko je mela menstruacijo in tampon v nožnici. Seksala pa sva brez zaščite in me skrbi tisti vmesni izcedek, kaj naj naredi da ne zanosi? Oz. kakšna je možnost da zanosi, kajti nočeva nobenih presenečenj.

Lp!

Nočeta nobenih presenečenj 🙂 verjetnost je zelo majhna, a nikoli ni ničelna. Počakajta naslednjo menstruacijo in če je ne bo, naredita test.

lp, tudi sama jemlej KT Yaz in me samo zanima v navodilih je navedeno glede kajenja, da je boljše prenehati še posebej če si stara nad 35 let, jaz jih imam sicer 20.. to me je zelo zmotilo tako da sem malce prestrašena, je zelo nardobe kajenje + kontracepcija Yaz?

New Report

Close