Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Ni razloga za skrb, vendar pa mu te težave vseeno omenite. Mogoče se bo odločil za zamenjavo KT.

Pozdravljeni!
Sem pri zadnji roza tabletki in bi si menstruacijo rada prestavila tako, da bi zavrgla 4 bele tabletke. Zanima me, kdaj bi lahko opravila test nosečnosti oz. če je sploh pametno prestavljati M glede na to, da sem prej tabletke jemala neredno in imela pred 3mi dnevi še pripetljaj s počenim kondomom.
Hvala za pomoč!

Zavržete neaktivne tabletke in kar takoj nadaljujete z novo škatlico. Možne so vmesne krvavitve. Test lahko naredite v času, ko bi morala zakrvaveti, ampak to ob nadaljevanje terapije s tabletkami ne boste.

Pozdravljeni,

KT Yaz jemljem tri mesece in že od samega začetka se spopadam z nekontroliranim tekom, sestradana se že zbudim in sestradana grem spat. Jem dvakrat več kot pred jemanjem, kljub temu da se lakoti upiram, dokler se le da, pridobila sem že približno tri kilograme. Bi mi svetovali menjavo tabletk? Vendar naj bi bile Yaz med tistimi z najmanjšim deležem hormonov, bi se tako vpliv na tek ob jemanju drugih KT le še povečal?

Hvala.

Pozdravljeni.

Jemljem tabletke Yaz. Dvakrat zaporedoma je moja menstruacija trajala samo en dan in krvavitev je bila zelo šibka. Je to normalno ali je kaj narobe? Do sedaj nisem imela z menstruacijo nobenih problemov in je trajala približno 3-4 dni. Najlepša hvala za odgovor in lp

Če tabletke redno jemljete, ni razloga za skrb. Če vas zelo skrbi, naredite test za nosečnost.

@ Londonn: KT naj ne bi vplivale na telesno težo. Ali obstaja še kak drug razlog za vaš povišan apetit? Mogoče stres?

Ne, pravzaprav sem res srečna in sproščena v tem razmerju, torej odkar jemljem KT. Stresor so sicer obveznosti na faksu, vendar ne v večji meri kot prej, pa teh težav nisem imela.

Če je tako se lahko z ginekologom pogovorite o zamenjavi.

žiujo mene pa zanima ali kaj upliva zdravilo naklofen na KT yaz ?
lp

Ne.

zadnjič sem bila v skrbeh da sem noseča..in so me pomirili in rekli naj počakam na M. no v tem času sem vmes odšla h ginekologinji na pregled, pregledala me je in šla sem na ultrazvok, rekla je da ni nič, da je normalna ovulacija, rekla mi je da mi bo dala kontrcepcijske tablete , pomojem zato ker sm ji rekla da bo partner reden, ampak zdaj sva šla narazen, danes sem dobila M in nvm ali naj začnem jesti tablete ali ne???

To pa je čisto vaša odločitev. Res je pa je, da boste ob KT imeli krvavitve vedno ob približno istem času.

hej !

yaz tabletke sm začela uporabljati ta mesec….moj obisk pri ginekolgu je bil ravno tretji dan menstruacije…tako da sem z jemanjem tabletk začela 3. dan zato mi je ginekolog svetoval naj še ta mesec uporabljam kondome….sem pri koncu prve škatlice (imam še 1 rožnato in 4 bele tabletke)
menstruacijo naj bi dobila čez 2 dni po izračunih….ampak nevem kdaj lahko začnem s spolnimi odnosi brez kondoma, saj potem ta mesec spet nebi vzela tabletke na 1.dan menstruacije ampak šele 2 ali 3.

torej sem zaščitena po tej menstruaciji ali ne ?

Če ste zdaj prvo škatlico redno jemala, ste že zaščitena in lahko imate SO brez kondoma. Krvavitev, ki se pojavi ob jemanju KT ni menstruacija, ampak je odtegnitvena krvavitev. Upam, da razumete navodila: KT Yaz morate jemato kontinuirano, vsak dan 1 tabletko, brez premora.

Spoštovani,
stara sem 16 let in sem začela 1.2.14 jemati tabletke Yaz (1.dan menstruacije). Včeraj (8.2.) pa sem imela s fantom prvič spolni odnos odkar jemljem tabletke. Menstruacija se mi je končala 3 dni nazaj (7.2.)…med spolnim odnosom mi je iz nožnice začela tečt kri in krvavim še danes..že cel dan, kot da bi imela mentruacijo. Mi prosim razložite od kje ta kri? Bi me moralo skrbeti? Noseča ne morem biti saj nama pred tabletkami kondom ni nikoli počil…vedno sva bila zaščitena. Vem da se med jemanjem tablet lahko pojavijo vmesne krvavitve ampak nama se je to zgodilo med spolnim odnosom..
Najlepša hvala vsem

Ne vem od kje je ta kri. Lahko je posledica jemanja tabletk ali pa je med spolnim odnosom prišlo do kakšne poškodbe. Obiščite ginekologa.

Pozdravljeni. Približno 9 mesecev jemljem kontracepcijske tablete Yaz. V nedeljo sem vzela zadnjo belo tableto iz prejšnjega omota. Sedaj sem pri tretji roza tableti v novem paketku in se mi še ni pojavila menstruacija. Zanima me, če je kakšen razlog za skrb in če je možno, da bom menstruacijo še dobila v naslednjih dneh. Imam pa trenutno vnetje nožnice in me zanima, če ima to vnetje kakšen vpliva na menstrualni ciklus.

lp Klara Špelič

Če ste tabletke redno jemala ni razloga za skrb. Če pa ste kakšno vmes pozabila, naredite test za nosečnost. Niste napisala, kdaj ste v prejšnjih ciklusih začela krvaveti, sklepam da prej.

Živjo
Uporabljam YAZ KT. Pozabila sem vzeti dve zapored. Kaj v takšnem primeru storiti?

Hvala za odgovor

New Report

Close