Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Pozdravljeni. Imam eno vprašanje 🙂
KT jemlem 1 mesec.. v decembru pa se bliza krvodajalska akcija, kamor naj ne bi šli ljudje, ki ne jemljejo zdravil. Pa me zanima če se KT štejejo vmes ali ne? Grem lahko na krvodajalsko ali ne?
Hvala za odgovor. LP 🙂

Zanimivo vprašanje, na katerega vam pa v tem trenutku ne vem odgovoriti. Rekla bi, da velja pač za vsa zdravila in to so tudi KT. Se bom pa še pozanimala pri transfuziologih.

Najlepša hvala. Upam na čimprejšnji odgovor 🙂
LP

Pozdravljeni!
Ali Primotren vpliva na zaščito (tabletke Yaz)?

Ne.

Zdravo. Tudi jaz sem pred skoraj dvema mesecema začela prvič z uporabo KT Yaz. Sedaj počasi prihajam h koncu drugega zavojčka. In me zanima kak je zdej to z M. Ker jaz sem M dobila iz sobote na nedeljo v zavojčku pa imam še 2 roza tabletke in 4 bele. Pa me zanima če je to v redu ali bi se morala M pojaviti med jemanjem belih tabletk?

Hvala za odgovor!

Tudi to je v redu. Kar nadaljujte z jemanjem tabletk.

Pozdravljeni,
jemljem tabletke Yaz in sicer ob 8 zjutraj. 21. tabletko pa sem vzela ob 19.25 (torej manj kot 12 ur prepozno), 22. tabletko pa sem potem vzela ob 12.00 (torej 4 ure kasneje kot ponavadi). Ali je možno, da se je zaščita zmanjšala do te mere, da sem zanosila?

Ne, v redu je.

Pozdravljeni!
Znanec mi je omenil, da naj bi bilo priporocljivo na vsakih nekaj mesecev napraviti premor s tabletkami, baje da je bolj zdravo. Sama ne verjamem, saj nisem tega nikjer zasledila. Ali je kaj na tem?
Pa se dve vprasanji iz radovednosti- ce imas drisko npr. 8ur po vzeti kt, moras vzeti se eno tabletko takoj? Kako je pa glede tega?
Ce bruhas tik pred vzetjem tabletke npr zaradi bolezni, je ta tabletka ucinkovita ali jo mogoce kaksni prebavni sokovi ‘unicijo’? x)
Ze v naprej hvala za odgovore! :))

Premora med jemanjem tabletk ne potrebujete.
Če je driska 8 ur po tabletki, dodatne tabletke ne potrebujete.
Tabletko lahko vzamete po bruhanju in upate, da v roku 2-3 ur ne boste ponovno bruhali.

pozdravljeni!
tabletke jaz jemljem že okoli 3 leta, v zadnjih 4 mesecih pa sem dobila nekaj krvavitvi podobnega, bolj rjave barve že dober teden prehitro, potem nekaj dni nič in na to M na pravi dan.je lahko kaj narobe, se moram posvetovati z ginekologijo?
te težave sem že imela pov leta po začetku jemanja, vendar so potem izginile.
hvala za odgovor!

Če tabletke redno jemljete, ni razloga za skrb.

žiujo mene a zanima ko pridem pri jemanju KT do belih ali takrat se morem dodatno zaščititi ali to ni potrebno ?

Ni potrebno. Preberite navodila.

Pozdravljeni!

Redno jemljem tabletke yaz in tudi menstruacija se je pojavila do zdaj vedno 3 ali 4 dan placebo tabletk. Vmes sem prenehala z tabletkami za en mesec, ker sem jih mislila popolnoma nehati jemati, vendar sem zaradi zamujanja menstruacije začela jih ponovno jemati. Sedaj sem konec že 3 tablice, menstruacije so bile vedno, sedaj pa je danes zadnji dan placebo tabletk, se pravi jutri začnem z novo tablico in še kar nimam menstruacije. Zanima me, ali je možno da ker nisem vzela placebo tabletk da je kaj narobe, ali placebo tabletke delujejo tako kot da ne vzameš nič in je vse normalno?

Hvala za čimprejšni odgovor!

Naredite test za nosečnost. Načeloma so placebo tabletke brez aktivnih substanc in je isto če ne jemljete nič. Ampak placebo tabletke so namenjene lažjemu jemanju… In še to, krvavitve ob jemanju KT niso menstruacije ampak so pač odtegnitvene krvavitve in ne kažejo na to, da imate redne menstruacije.

Se pravi, moram narediti test, še predno vzamem tabletek iz novega omota? V navodilih sem videla, da piše, da mogoče se med 4 dnevno pavzo ne pojavi krvavitev, je možno tudi to?

Tudi to jeverjetno, a glede na to da ste bili vmes 1 mesec brez tabletk, bi bil test smiseln. Jemanje tabletk ne vpliva na test, tako da lahko začnete s tabletkami.

Pozdravljeni!
Jaz uporabljam kt yaz 3 mesece. Pa krvavitev (v bistvu to ni krvavitev ampak komaj opazen rjav izcedek) pride vedno v zadnjem tednu ko imam še 3 roza tabletke in 4 bele. Ampak potem ko pa začnem jemati bele, pa je krvavitev normalna. Pa me zanima če bi me to moralo skrbeti in če bi mogla to povedati ginekologu?

Hvala za odgovor!

New Report

Close