Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Pzdravljeni!
Tabletke Yaz sem prvič začela jemati v nedeljo na prvi dan menstruacije. v tistem času sem dobivala antibiotik Ospen 1500 in ga jemala še samo naslednji dan. nato sem 3x vzela antibiotik Klimicin(300). Ker sem bila v bolnici, in nisem vedela da bom ostala, v torek(3.dan) nisem vzela tabletke amapak sem jo vzela naslednji dan(preteklo je več kot 12ur). Ali potrebujem dodatno zaščito? Kako dolgo?

Pozdravljeni.

Že dobrih šest mesecev jemljem KT Yaz, sedaj sem na sedmi tablici. Niti od začetka nisem imela vmesnih krvavitev, menstruacija je normalna in redna.
En mesec nazaj sem bila pri ginekologu za bris in po tem (možno, da sem imela prehitro spolne odnose) sem po spolnih odnosih malce krvavela v obliki šibkega rožnato-rdečega. To se je vleklo dober teden, nato pa sem redno (ob tretji placebo tabletki) dobila menstruacijo. Menstruacija je potekala kot običajno, šibka do normalna, končala ob 4. tabletki. Sem pa 8. tabletko pozabila in sem jo vzela z natančno 12-urno zamudo (morala bi jo okoli osmih zvečer, sem jo pa ob osmih zjutraj). Ravnala sem se po navodilih na škatlici za 8.-14. dan, vzela torej zjutraj pozabljeno in potem zvečer redno 9. naprej itd. Tisti dan sem imela tudi spolni odnos brez pregradne zaščite.
Danes bom vzela 12. tabletko, skrbi pa me, ker krvavitev, ki se je začela na dan, ko sem vzela pozabljeno tabletko, še ni ponehala, torej traja že 4 dni. Je šibka, kot prvi dan menstruacije, rjavkasto-rdeče barve.

Je vzrok tej krvavitvi pozabljena tabletka, ali pa bi bilo lahko še kaj drugega? Kakšna je možnost zanositve?

lp

@MaLaMa: 7 dni uporabljajte kondom.
@ Libertas: Vzrok krvavitvi je najverjetneje pozabljena tabletka. Če ne bo naslednje krvavitve, naredite test, je pa verjetnost krvavitve zelo majhna.

Pozdravljeni!

Zanima me ali tablete Raspberry Ketone vplivajo na delovanje kontracepcijskih tablet Yaz?

Hvala za odgovor.

Napišite katero učinkovino vsebujejo.

Malino (Rubus idaeus), Semena grenivke (Citrus grandis), L-keratin, zeleni čaj (Camellia sinensis),cimet ( Cinnamomum zeylanicum), Chitosan, cinkov sulfat, vitamin B6 in vitamin B1.

Lahko jemljete. Edina naravna substanca, ki dokazano zmanjsa učinkovitost KT je šentjanževka.

Pozdravljeni!
Mene zanima, če ima sočasno jemanje KT Yaz in zdravila Primotren (kot preventiva pri cistitisu, zjutraj in zvečer, vsakič po 2 tableti), saj sem prebrala v navodilih Primotrena, da bi lahko prišlo do nekaterih medsebojnih delovanj. Se zmanjša kontracepcija ali so celo možni kakšni hujši ‘bolezenski znaki’?
Hvala za vaš čas!

Ti 2 zdravili lahko jemljete hkrati.

Živijo!

Prvič uporabljam kontracepcijske tabletke Yaz….prvo naj bi vzela ob 1. dnevu mestruacije….
Zanima me ker sem vzela 1. tabletko pred 1.menstruacijo 7 dni….in bi rada vedela kdaj začnejo tabletke delovati…ali naj počakam 7 dni ali 1 mesec da bom zaščitena pred nosečnostjo.

Hvala za odgovor!

Če vzamete KT izven menstruacije, potrebujejo tabletke 7 dni, da začnejo delovati. 7 dni torej potrebujete dodatno zaščito.

Spoštovani!

Že skoraj 2 leti jemljem tabletke YAZ in je vse v redu, ampak me je en fiziolog opozoril, da je potrebno vsake toliko prenehati jemati KT, da telo ne ”pozabi” naravno ovulirati. Omenil je, da tabletke držijo visoko raven nekega hormona, za ovulacijo pa se more nivo tega hormona s pravilno hitrostjo dvigniti, da sproži ovulacijo, seveda KT to preprečuje. In ker ženke predolgo jemljemo KT se ponavadi zgodi, da telo več ne zna naravno sprožiti ovulacije in posledično se zgodi, da imamo težave s plodnostjo. Torej je res, da je potrebno vsake toliko prenehati? Koliko časa je potem priporočeno imeti odmor od KT, da telo malo zadiha?

Najlepša hvala za Vaš odgovor!

Lp.

Po smernicah lahko KT jemljete neprekinjeno do menopavze. Seveda prekinete z uporabo, če želite zanositi. Pri večini žensk se ovulacije vzpostavijo takoj. Težave nastopijo ponavadi pri ženskah, ki so že pred jemanjem imele težave s ciklusom in se le-te seveda po prenehanju jemanja povrnejo.

Pozdravljeni!

Jemljem KT Yaz. Prejšnji mesec (torej v prejšnjem omotu) sem pozabila popiti 19. ali 20. tabletko (se ne spomnim točno) zato sem se odločila za 1. ukrep (torej da zavržem placebo tabletke). Včeraj pa sem v novem omotu pozabila popiti 23. tabletko (je minilo več kot 12 ur) in sedaj bi se rada odločila za 2. ukrep (da začnem s placebo tabletkami). Ali je to v redu? Zanima me ali naj danes placebo tabletko vzamem sedaj, ali pa ob uri kot jo imam določeno? Moram popiti vse štiri placebo tabletke in nato nadaljevati z novim omotom?
Ali je boljše da ne pijem placebo tabletke, ampak da počakam na menstruacijo in začnem z novim omotom??

Katera možnost je boljša? In ali moram uporabljati še dodatno zaščito, če se odločim za 2.ukrep??
Se opravičujem za dolgovezenje! 🙂

Lp

V tem primeru morate do štiri dni jemati tablete s placebom iz zadnje vrste, vključno z dnevi, ko ste pozabili vzeti tablete, potem nadaljujete z jemanjem aktivnih tablet iz naslednjega pretisnega omota. Začnite jemati ob uri kot tabletke normalno vzamete.

To “vključno z dnevi, ko ste pozabili vzeti tablete” ne razumem, kaj želite povedati! :/ Torej včerajšno pozabljeno 23. tabletko zavržem in prav tako današnjo 24. zavržem in danes ob uri začnem s prvo placebo tabletko, v soboto pa z novim pretisnim omotom?
Koliko dni naj uporabljam še dodatno zaščito?

Hvala in lep pozdrav!

4 dni od zadnje vzete tabletke. Preostale aktivne tabletke zavržete. Včeraj, danes, jutri, pojutrišnjem. Ker ste že zamudila, enostavno do četrtka ne jemljite ničesar, v petek pa začnite z novim omotom.

Pozdravljeni, tabletke yaz jemlem že približno pol leta. Z njimi razen povečane teže nisem imela posebnih težav.
13. sem zaključila z 24 aktivnimi tabletkami, 15. sem dobila rjav izcedek z nekoliko krvi,ker sm tabletke do sedaj jemala narobe-vedno na prvi dan menstruacije sem takrat vzela tabletko. Po tem ni bilo ne duha ne sluha o menstruaciji, le rjavi izcedek je še vedno prisoten in sem že pri 8. tabletki. Mensturacija oziroma malo krvi je bilo opazno zgolj ob telesni aktivnosti(treningu). Je to normalno?

+ naj omenim, da imam zelo napete prsi in tudi večje.

Ne razumem, kako ste jemala tabletke. Načeloma se jih jemlje vsak dan, Prvo tabletko nasploh pa naj bi vzela na 1. dan menstruacije( ampak samo prvo KT nasploh). Naredite test za nosečnost.

New Report

Close