Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Pozdravljeni!

Sem zvesta uporabnica KT Yaz in imam težavo. V ponedeljek sem pozabila vzeti 24. tabletko in sem se nato odločila, da bom upoštevala 2. način “reševanja problema”, torej sem začela 4-dnevni premor (ponedeljek, torek, sreda, četrtek) in sem danes vzela 1. tabletko novega omota. Prejšnji petek, 6.9., sem imela spolni odnos, pri katerem mu ni prišlo vame, ampak obstaja možnost, da je nekaj sperme še vseeno “zašlo” vame. Zanima me, kako je z zaščito za pretekli teden (pred pozabljeno tabletko sem vse prejšnje roza tabletke jemala redno) in kako je z zaščito za naprej.

Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor!

Pozdravljeni!

Lahko ste brez skrbi, tako za nazaj, kot za naprej.

Matjaž

Pozdravljeni!
Že leto in pol jemljem tabletke yaz, nikoli nisem imela posebnih težav, me pa vseeno zanima če imajo tabletke lahko kakšen vpliv na zdravje dlesni? Že približno pol leta imam težave z dlesnimi. Skupaj z zobozdravnikom sva poskusila razne preparate za vnete dlesni, pa nič ni pomagalo. Sama niti pomislila nisem na morebiten vpliv tabletk. Bi bil lahko to moj vzrok za tako dolge težave z dlesnimi? Zobozdravnika obiskujem redno. Hvala za odgovor!

Še nikjer nisem zasledila, da bi imela tabletke vpliv na zdravje dlesni… Če vas vseeno skrbi, lahko prenehate s tabletkami, da vidite stanje dlesni…. Ste poskusila zdraviti tudi s kakšnimi čebeljimi preparati?

Bi bilo kaj narobe, če bi torej prenehala s tabletkami za en ali dva meseca? Čebeljih preparatov še nisem puskusila, verjetno mislite propolis. Bom poiskala še tale preparat, hvala za nasvet.

Lahko prenehate. seveda potem potrebujete drugo zaščito.

Aha, ja seveda bom poskrbela za zaščito. Če to tablico pojem do konca,počakam na odtegnitveno krvavitev, ter preneham za dva meseca, bo to v redu? Ponovno bi jih potem začela jemati z prvim dnem druge menstruacije, ali si bo moj ciklus moral vzeti več časa za obnovo, da dobim potem normalno menstruacijo?

Na to vprašanje pa vam ne morem odgovoriti. To boste morali ugotoviti sami. Pri nekaterih ženskah se takoj vzpostavi normalen ciklus, druge potrebujejo več časa.

Lep pozdravljeni,
Zanima me, če antibiotik Amoksiklav vpliva na delovanje kt Yaz? Tabletke jemljem redno in dosledno, antibiotik pa moram jemati en teden. Je priporočljivo uporabljati zraven še kondom?
hvala in lp

Ne vpliva. Ne rabite kondoma.

žiujo imam vprašanje glede yaz taabletk…..ko koncam jemati en ovojček tabletk takoj nadaljujem z drugim ali je kako drugače ?

Da. Vsak dan 1 tabletko, brez prekinitev.

Zdravo,

v petek sem bila prvič pri ginekologinji in dala mi je tabletke yaz. Včeraj zjutraj sem dobila menstruacijo in vzela tudi prvo tabletko. Vendar popoldne o menstruaciji ni bilo ne duha ne sluha. Vse do sedaj, ko sem opazila zelo majhen krvav madež. Ali je možno, da je do tega prišlo zaradi zaužite tabletke?

Najverjetneje da, če je bil to res začetek menstruacije. Tabletke jemljite redno naprej. Če vas skrbi, lahko naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni ,
Redno jemljem svoje KT Yaz, a v tednu od 15-21 dni sem pozabila vzeti eno tableto in sem jo naslednji dan vzela z drugo(tisto ki je predpisana za ta dan) kot piše v navodilih ter da moram sedaj zavreči tablete s placebom in nadaljevati z novo škatlico. Včeraj sem pa ponovno pozabila vzeti tabletko (teden od 22-28-zadnja vrstica) in me zanima kaj naj zdaj storim? naj se ravnam po pravilih in vzamem dve tableti a kaj naredim z tabletka s placebom?

Zadnje 4 tabletke so placebo. Če ste pozabila katero od teh, jih jemljite lepo do konca in začnite normalno z novo škatlico. Če ste pozabila katero z aktivno učinkovino, zavrzite zadnje 4 in pričnite z novim ovojem.

Pozdravljeni,

bom kar tukaj dodala vprašanje. Pred dvemi meseci sem rodila in ko dobim menstruacijo bom začela z jemanjem Yaz tabletk, ker mi zelo ustrezajo že od prej. Nekje sem slišala, da naj bi po porodu počakala celo drugo menstruacijo in pri drugi začela z jemanjem tabletk. Ali je to res? Raje se pozanimam.

hvala

Če ne dojite in nimate dejavnikov tveganja za vensko trombozo ter ste drugače zdravi lahko začnete s kombiniranimimoralnimi kontraceptivi 6 tednov po porodu.

Pozdravljeni.
Imamo vprašanje.. jemlem KT Yaz in sicer prvi mesec. prvi dve tabletki sem vzela ob različnih urah. Prvi dan okrog 23:00 drugi dan pa okrog 21:00. Zanima me, če bo učinkovitost enaka kot bi morala biti, če jih od sedaj naprej jemlem vsak dan ob 21:00? pa še če jih je potrebno spiti z vodo ali jih lahko popijem naprimer s sokom?
Hvala za odgovor. LP;)

Lahko jih jemljete ob 21. uri, z vodo ali s sokom.

New Report

Close