Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

No to je verjetno krvavitev po prenehanju jemanja tabletk. Naredila ste si celo zbrko. Najbolje bi bilo ponovno počakati vašo menstruacijo (brez tabletk) in takrat začeti s KT. To bo čez približno 4 tedne. Če imate bolečine vzemite analgetik (npr. Lekadol, Ketonal, Nalgesin,…).

torej če vas prau razumem najbolje da ne jemljem KT do naslednje menstruacije in takrat začnem normalno naprej jemati ?

Da.

najlepša hvala za vse vaše odgovore in pomoč ;D

Ni kaj 🙂

Pozdravljeni!

Stara sem 23 let. Kontracepcijske tablete yaz jemljem približno dve leti malo manj. V začetku je bilo vse ok. Med palcebo tabletki sem dobivala menstruacijo. Nato pa mi je menstruacija preprosto prenehala. Tako je že leto dni nimam. Nosečnost je izključena. Ko sem pred nekaj meseci to povedala ginekologinji mi je preprosto rekla da ni s tem nič narobe, le katero dekle si jo želi…. če pa bo trajalo predolgo mi jo bo pa sprožila s tabletko primerno za to. To seveda se mi ne zdi naravno, da menstruacije kar nimam…bojim se da bi imela kakšne posledice, ko bom želela zanositi. Tudi nevem kdaj je tisti čas “predolgo” da se vrnem ginekologinji da mi menstruacijo sproži. Kaj menite vi na to? Kakšne so lahko posledice tega? naj preneham z jemanjem? Na splošno se drugače počutim čisto ok, in nič slabše zaradi tega, ne čutim tudi nobenih bolečin v predelu trebuha…

Hvala za odgovor.

Izgleda, da se vam je ob tabletkah sluznica tako stanjšala, da ne pride do odtegnitvenih krvavitev. S tem ni nič narobe. Ponekod po svetu celo svetujejo, da se KT jemljejo brez prekinitev ( torej tiste tabletke, kjer je mišljen 7 dnevni premor) in da ženske nimajo krvavitev. V starih časih je v bistvu že bilo tako, da ženske menstruacij v skorajda niso imele, ker so bile stalno noseče ali pa so dojile.
Ob tem moram še enkrat omeniti, da krvavitve ob KT niso menstruacije ampak so odtegnitvene krvavitve zaradi pomanjkanja hormonov (zaradi placebo tabletk ali 7-dnevnega premora) in da te krvavitve ne pomenijo, da je z vašim ciklusom vse v redu… Mislim, da sproženje krvavitev niti ni potrebno ampak najboljše da se držite navodil vaše ginekologinje in jo obiščete, če ne bo krvavitev med 3-6 meseci. Ali ste imela izven jemanja tabletk reden ciklus?

Najlepša hvala za odgovor. Se veliko bolje počutim 🙂 Ja izven jemanja tabletk sem imela reden ciklus na 29 dni. Bom kmalu preventivno obiskala ginekologinjo saj je tega že več kot 6 mesecev pa bom videla kaj bo svetovala.

Hojla!
Imela sem en mesec premora pri jemanju KT Yaz ampak sem imela zdai dva tedna menstruacije. Je kaj narobe z mano? Tablete sem po enem mescu začela spet jemat prvi dan menstruacije.

Že dva meseca jemljem tabletke Yaz. Zdaj pa sem bila na dopustu in sem seboj vzela samo eno škatlico tabletk. Ker pa sem dopust podaljšala sem z drugo škatlico zamudila in sicer. V ponedeljek sem vzela zadnjo(belo tableto) na isti dan sem dobila tudi menstruacijo. V torek, sredo in četrtek nisem vzela tabletke vendar sem jo v petek ker sem prišla takrat domov. A je lahko kaj narobe?

7 dni uporabljajte dodatno zaščito.

za_skrbljena_: Mislim, da za vami ni nič narobe. Kakšne so bile vaše krvavitve pred KT? Zakaj ste spoloh imela 1 mesečni premor?

jemljem tabletke yaz in se je sredi tabletk pojavila menstruacija.. začela sem kar z novim paketkom… ali je kaj narobe ? je možnost da pride do zanositve

Pojavila se je vmesna krvavitev, ki ne vpliva na zaščito.

Matajž

Zivjo. Imam vprasanje glede kt yaz. V torek sem vzela zadnjo(24) aktivno tabletko ob 20.30, nato sem bruhala okoli 0.30 ure. Zanima me kaj naj storim..ali naj normalno vzamem 4 placebo tabletke ali naj novo tablico zacnem jemati dan prej??

Hvala za odgovor !

Živ!

Kar normalno nadaljujte z belimi (zaključite zavojček) in po urniku začnite z novim zavojčkom.

Matjaž

Živijo !

Sedaj sem imela prvi pregled pri ginekologu in mi je predpisal KT YAZ. Prebrala sem veliko tudi o smrtnih primerih zaradi strjavanja krvi ki je tudi te povzročajo . Se da to kako predvideti oz.prepoznati simptome ?Sedaj me je tudi strah začeti jemat KT ker jih do sedaj še nisem.
Lp

Živjo!

Hormonska kontracepcija lahko povzroči večje tveganje za nastanek srčno-žilnih obolenj. Estrogen poveča možnost nastajanja krvnih strdkov, predvsem v venah. Manjša kot je vrednost estrogena, manjše so možnosti za nastanek strdkov. Yaz ima malo estrogena. Učinek estrogena na nastanek strdkov izgine po nekaj tednih prenehanja jemanja hormonske kontracepcije.

Na tvorbo strdkov v krvi vplivata dva dejavnika, tvorba in razgradnja strdkov oz. razmerje med tema dvema dejavnikoma. Karkoli poveča strjevanje, poveča verjetnost strdka, karkoli poveča razgradnjo, zmanjšuje tvorbo ali vsaj obstojnost strdkov. To pomeni, da samo hormonska kontracepcija zelo malo vpliva na razmerje med strjevanjem in razgradnjo. Kajenje zmanjšuje razgradnjo strdkov in razmerje med tvorbo in razgradnjo močneje spremeni v korist tvorbe. Tako zelo veča možnost nastanka krvnih strdkov. Vseeno pa je poleg kajenja prav nosečnost največja nevarnost za nastanek strdkov, pa kljub vsemu vsako leto zanosi in donosi mnogo žensk.

Seveda pa srčno žilne bolezni lahko prizadenejo žensko tudi, če tablet ne uporablja. Zgodilo se je že, da je ženska nekaj mesecev po tem, ko je začela jemati tablete, imela težave ali je celo umrla. Mnogi so krivili prav tablete. Ugotovilo pa se je, da so vse te ženske že imele dejavnike tveganja za nastanek srčno žilnih bolezni, nekaj zaradi družinske obremenjenosti, nekaj zaradi kajenja. Pri njih se je zato učinek hormonov v tableti močno potenciral in privedel do težav ali smrti.

Upoštevati morate tudi pozitivne lastnosti tabletk, ne samo negativne. Sicer pa je odločitev o uporabi kontracepcije samo vaša.

Matjaž

spoštovani/a jaz imam eno vprašanje imam angino in sem dobila ospen 1500 jemljem tudi KT YAZ sedaj pa me zanima sledeče kaka ostaja zaščita KT in zakaj sem dobila po 3 dneh jemanja teh dveh tablet krvav izcedek 10 dni pred M in prvi dan jemanja KT in ospena sem imela nezaščiten spolni odnos ali je možnost zanositve?? za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem HVALA

Pozdravljena!

Zaščita ostaja visoka. Vmesne krvavitve se lahko pojavijo kadarkoli. Če ste KT začeli jemati v prvih dneh menstruacije (in ste KT jemali redno), ste zaščiteni.

Matjaž

New Report

Close