Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Končate lahko kar takoj, a boste zakrvaveli. Lahko pojeste aktivne tabletke do donca, tako da boste zakrvavela ob običajnem času.
Lahko poskusite z drugimi KT saj obstajajo različne kombinacije hormonov. Lahko poskusite NuvaRing- nožnični obroček, obliž, maternični vložek, kondom,… Obiščite ginekologa in se posvetujte.

KT sem do sedaj jemala redno brez težav. Ta mesec pa se mi je dogodilo, da sem pozabila vzeti 1 tableto vendar ne vem kdaj. (KT sem jemala ena za drugo in nisem gledala, če se ujemajo z dnevom ko naj bi jih uzela, danes sem ugotovila da se dnevi ne ujemajo in da bi mogla vzet tableto za četrtek jaz pa sem uzela sredino) Torej več kot 12 ur prepozno sem vzela tableto in ne vem v katerem tednu se je to zgodilo. Kaj naj storim sedaj????

Če ne bo menstruacije naredite tedt za nosečnost.

ali lahko 2 meseca zapored spustim bele tabletke, saj sem bila že prejšnji mesec na morju v času ko bi morala imeti M, in sedaj ta mesec bi jo zopet dobila. torej ali bom kaj tvegala (zaščito, počutje…), če 2 meseca zapored ne jem tablet s placebom? Najlepša hvala za odgovor.

Pozdravljeni,
približno 1 leto in pol jemljem KT yaz in imam težavo, nekajkrat sem dobila rjav izcedek 1 teden preden bi morala dobiti odtegnitveno krvavitev in potem še odtegnitveno krvavitev,torej sem imela neke vrste menstruacijo kar 14 dni kar je zelo moteče.izcedek se sicer ni pojavlal vsakic pred odtegniveno krvavitvijo,ampak samo nekajkrat,nikoli 2x zapored.potem se je to za približno pol leta umirilo in izcedka ni bilo,prejšnji mesec pa se je spet pojavil 1 teden prej in sem mislila,da ga ta mesec ne bo,a se je tokrat spet pojavil 1 teden prej. Ali je to kaj narobe glede na to,da že toliko časa jemljem KT in bi se telo že moralo privaditi? kaj bi sploh lahko bil razlog za ta izcedek? Ali svetujete da obiščem ginekologa in zamenjam tabletke?

Hvala za odgovor,LP

To ni nič nenavadneg ali zaskrbljujočega, verjamem pa, da je nadležno. Posvetujte se s svojim ginekologom glede zamenjave.

Imam vprasanje,

20.7. Sem dobila menstruacijo in ta dan vzela 1. tabletico Jazz. Menstruacija je bila 3 dni ( ponavadi je 5) in od takrat do danes imam rjavi izcedek. To me skrbi ker se pripravljam na umetno oplodnjo v Pragi in mi se do zdaj nikoli ni zgodilo da imam taksne tezave. A je ta izcedek lahko stranjski ucinek jazza?

Lp

Pozdravljeni!

Mene samo zanima če je možnost da če bi s KT tabletkami Yaz prestavila menstruacijo ker grem na morje in bi imela nezaščitene spolne odnose (nikoli mu nepride v meni). Bi bila kaka možnost da bi zanosila?

Pozdravljeni!

Zanima me če kajenje vpliva na delovanje in učinkovitost tabletk Yaz?

Hvala za odgovor

LP, A.

Ne. Vsekakor pa velja, da kajenje med jemanje KT odsvetujemo, ker povečuje možnost kardiovaskularnih zapletov.

@ MadamX: Izcedek je najverjetneje zaradi tabletk. Ni razloga za skrb. Srečno v Pragi.
@ pelx: V navodilih tabletk je jasno napisano kako se prestavi menstruacija. Kljub prestavitvi boste zaščitena. Srečno.

pozdravljeni!

včeraj sem vzela ob 11 uri dopoldan tabletko takrat ko bi jo morala. pozabila sem da sem jo že vzela ker sem mislila da je nisem zato sem ob 22 uri vzela še eno. bile so ta zadnji dve (beli). zdaj me pa zanima kako moram jih naprej jemati ker pa danes nisem nobene vzela ali začnem z novi tablici ali počakam en dan?

hvala in lep pozdrau!

Bele so zadnje 4 tabletke, ki so “prazne”. Če prav razumem vam zmanjka zadnja. Ostanite danes brez tabletk, jutri pa začnite z novo škatlico.

Prosim vas za cimprejsen odgovor! Vceraj sem bila na zabavi in sem spila tudi malo alkohola.. ko sem prisla domov sem vzela po vrsti 12to tabletko cez 2 minuti pa se mi je dvignilo in sem izbruhala nekaj tistega alkohola (po moje).. ura je bila 2 ponoci jedla sem nazadnje okoli 17h prejsni dan tako da sem naceloma izbruhala samo tekocino… Kaj mi priporocate, neprijetno mi je jemati iz drugega zavojcka… Denimo da ze 12te tablete nisem vzela, ce zdaj s 13to naprej sedem dni jemlem normalno in uporabljam kondom je vredu, ali moram danes vseeno vzeti dve in pac odpreti se en zavojcek? Hvala za odgovor!

Prosim vas za cimprejsen odgovor! Vceraj sem bila na zabavi in sem spila tudi malo alkohola.. ko sem prisla domov sem vzela po vrsti 12to tabletko cez 2 minuti pa se mi je dvignilo in sem izbruhala nekaj tistega alkohola (po moje).. ura je bila 2 ponoci jedla sem nazadnje okoli 17h prejsni dan tako da sem naceloma izbruhala samo tekocino… Kaj mi priporocate, neprijetno mi je jemati iz drugega zavojcka… Denimo da te 12te tablete sploh nisem vzela, ce zdaj s 13to naprej sedem dni jemlem normalno in uporabljam kondom je vredu, ali moram danes vseeno vzeti dve in pac odpreti se en zavojcek? Hvala za odgovor!

+ dodajam : spolne odnose sem imela nazadnje v soboto…

Čimprej vzeti tabletko tudi če to pomeni 2 hkrati in 7 dni uporabljati kondom. Ne rabite tabletk in drugega zavojčka. Imela boste za 1 tabletko krajši ciklus.

se pravi 12ta tabletka je bila kot “zavržena” ker se ni absorbirala v tako kratkem času.. sedaj sem danes normalno vzela 13to in naj še 14to ?? …potem bom z zavojčkom končala 1 dan prej kot ponavadi in trenutno sem z novim zavojčkom začenjala na petek, sedaj bom na četrtek? ali je kakšna možnost da bom takrat v sredo vzela zadnjo placebo in najbrš že dobila rahlo krvavitev ponavadi (“pravo krvavitev” dobim pri prvi roza tabletki….) ampak da v četrtek nebi začela z novim zavojčkom čeprav bo 1 dan menstruacije, bi lahko začela v petek ali igra preveliko vlogo kateri dan krvavitve vzameš prvo roza tabletko?

Naj bi. Potem aktivne tabletke jemljite normalno naprej in naredite običajen premor. Aja pa še 7 dni dodatne zaščite s kondomom.

bolj priporočljivo pa je da začnem z novim zavojčkem takoj kajne (in sem potem zaščitena s prvo tabletko?) čeprav bo ta ciklus v katerem sem sedaj en dan krajši? ubistvu mi to kar odgovarja če bo tako krvavitve dan ali dva prej konec, namreč namen imam oditi tudi na bazen tam enkrat ko moram dobiti krvavitev…se bom pač morala navaditi da je sedaj nov zavojček v četrtek in ne več v petek, sama sem si kriva… Najlepša hvala za vso pomoč gospa Sonja!

12. tabletka je komaj v 2. tednu jemanja, torej ni potrebno kar takoj nadaljevati z novim zavojčkom ampak lahko mirno naredite normalen premor.

New Report

Close