Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Zelo zelo majhno. V naslednjih dneh uporabljajte kondom

zdravo
pozabila se 8 tabletko več ko 12 ur.jemlem jih ob 11uri zjutraj to tabletko pa sem vzela potem ob 1ih zjutraj. v navodilih je pisalo da normalno potem jemljem tablete en teden ampak z zaščito. zaščito sem uporabljala ter tabletke cel teden tako kot je pisalo v navodilih. zdaj pa me zanima če lahko že brez dodatne zaščite imam spolne odnose?

Lahko.

Pozdravljeni !

V četrtek, v tretjem tednu jemanja sem pozabila vzeti kontracepcijsko tabletko yaz. Predtem sem imela spolne odnose nazadnje v ponedeljek. Zavrgla sem ostale tabletke in čakam na menstruacijo. Zanima me kolikšna je verjetnost zanositve ?

Zanima me, če sem zaščitena tudi če imam spolni odnos ko jemljem bele tabletke?

@Tinciiiii: zaščitena ste
@zlik: kopirano iz navodil tabletk Yaz-

15. do 24. dan

Tveganje, da se bo zanesljivost zaščite pred nosečnostjo zmanjšala, je velika, ker se približuje obdobje jemanja tablet s placebom. S prilagoditvijo jemanja tablet je mogoče preprečiti zmanjšanje kontracepcijske zaščite. Ob upoštevanju ene od obeh spodaj navedenih možnosti dodatna metoda kontracepcije ni potrebna, če je ženska vse tablete v zadnjih sedmih dneh pred prvo izpuščeno tableto jemala pravilno. V nasprotnem primeru mora upoštevati prvo od teh dveh možnosti in v naslednjih sedmih dneh uporabljati še dodatno pregradno kontracepcijsko metodo.

1. Ženska mora vzeti zadnjo izpuščeno tableto, takoj ko se spomni, tudi če to pomeni, da mora vzeti dve tableti hkrati. Nato naj nadaljuje z jemanjem tablet ob običajnem času, dokler ne porabi vseh aktivnih tablet. Štiri tablete s placebom iz zadnje vrste mora zavreči in takoj nadaljevati z jemanjem tablet iz novega pretisnega omota. Malo verjetno je, da bi prišlo do odtegnitvene krvavitve preden porabi aktivne tablete iz drugega pretisnega omota, lahko pa se v teh dneh pojavijo krvavi madeži ali vmesna krvavitev.

2. Ženski se lahko svetuje, da preneha z jemanjem aktivnih tablet iz načetega pretisnega omota. V tem primeru mora do štiri dni jemati tablete s placebom iz zadnje vrste, vključno z dnevi, ko je pozabila vzeti tablete, potem naj nadaljuje z jemanjem tablet iz naslednjega pretisnega omota.

Pozdravljeni, že tri mesece me močno boli v prsih in oteženo diham ter občasno kašljam, zato sem se odločila, da bom prenehala jemati tabletke, saj sem bila že na mnogih preiskavah in niso pokazale ničesar. Zanima me, če lahko neham jemati tabletke sredi ciklusa (torej približno 5 dni po koncu menstruacije)?
Lp,
Lina

Da. Uporabljajte kondom, če ne želite zanositi.

A potem bom takoj po prenehanju dobila menstruacijo ali šele čez približno tri tedne, ko bi jo morala dobiti? Ali obstaja kakšna druga zaščita z manj stranskimi učinki? Kakšni obročki ali druge tablete , ki bi jih priporočali?
Hvala!
Lp, Lina

mene pa zanima, ce ni tako, da moras tablico tabletk pojesti do konca,preden zelis prenehati jemanje tabletk?
lp

Ne, tabletke lahko prenehate jemati kadarkoli, seveda pa potem niste več zaščiteni.

Matjaž

@Lina K
Odtegnitveno krvavitev bostedobili nekaj dni po prenehanju jemanja tabletk. Naslednja krvavitev (prava menstruacija) pa bo nekje čez 4 tedne.
Najmanj stranskih učinkov ima kondom, ki vas hkrati varuje še pred spolno prenosljivimi boleznimi. Za varnejše veljaj tudi samo progesteronska kontracepcija (pri nas Cerazette), vendar se med jemanjem pojavlja več vmesnih krvavitev.

Pozdravljeni,

mene pa samo zanima nekaj. Sicer jamljem KT prvič in grem proti koncu prvega ovoja, jamljem vedno približno ob isti uri, ne pozabim nikoli in me zanima naslednje: ko končam z aktivnimi tabletkami in grem na neaktivne, me zanima, če sem tudi v tistih 4 dneh jemanja neaktivnih tabletk zaščitena? Če slučajno ne dobim med jemanjem belih tabletk M in imam spolne odnose, sem zaščitena ali ne?

hvala in lp

Pozdravljena!

Zaščiteni ste tudi med jemanjem neaktivnih tabletk, ne glede na to, ali boste dobili odtegnitveno krvavitev ali ne.

Matjaž

Pozdravljeni!
Moj primer je pa takšen. Novembra se nehala jemati KT yaz. Menstruacijo sem dobivala vsak mesec-malo prej, malo kasnej,nobenih težav. Sedaj sem se pa odločila, da ponovno začnem jemati KT . In danes ravno na soboto me je presenetila menstruacija in v ponedeljek nameravam iti po nove KT. Ali je zelo narobe če ne vzamem KT na prvi dan menstruacije? Kako narobe je tudi to, da začnem ponovno jemati KT?

Hvala za čimprejši odgovor, Lp

Če KT začnete jemati med menstruacijo, ste zaščitena takoj. Lahko pa jih začnete jemati izven menstruacije, a v tem primeru rabite 7 dni dodatno zaščito s kondomom, da tabletke začnejo polno deloveti.
Jemanje tabletk je vaša osebna odločitev. Imajo nekaj pozitivnih in v redkih primerih negativne učinke. Odvisno kakšen je vaš vzrok jemanja KT.

Spoštovani!

Tablete Yaz jemljem šele 11 dni, kontracepcijske tablete jemljem prvič. V tem času sem postala zelo razdražljiva, hitro me kaj spravi v jok. Opazila sem tudi precejšen upad libida. Zavedam se, da so za oboje možni tudi drugi vzroki, a sama sem takoj pomislila na tablete.
Zanima me, ali navedeni stranski učinki s časom jemanja tablet izginejo in če, v približno kolikšnem času?
Če želim prenehati z jemanjem in nadaljevati z mehansko zaščito, ali lahko preneham z jemanjem kar takoj ali moram pojesti tablete iz te škatlice do konca?

Najlepša hvala za odgovor.

Opisani pojavi bi lahko bili posledica KT. Če želitenehati lahko to storite kar takoj, ampak boste začeli krvaveti. Da ni prevelike zmede v ciklusu, je najbolje dokončati zavojček.

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede tablet Yaz. V prvem tednu nove škatlice sem pozabila vzeti tri zaporedne tabletke. Medtem sem imela tudi spolne odnose. Kaj naj storim? Trenutno sem na morju zato je obisk osebnega ginekologa nemogoč. Ali lahko nadaljujem z jemanjem tablet?

Zahvaljujem se za hiter odgovor.

Še eno vprašanje…zanima me po kolikšnem času test nosečnosti pokaže realno sliko?
Hvala za odgovor.

New Report

Close