Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Spoštovani,
prvi in zadnji teden sta precej občutljiva. Imate 2. možnosti:
1. Roza tabletke iz prvega zavojčka jemljite redno vsak dan do konca, bele tabletke zavžete in kar takoj začenete z novim ovojem, Krvavitev bo tako šele po koncu 2. ovoja.
2. Preostale roza tabletke jemljite redno do konca in potem še 4 bele tabletke. Tako se vam bo cikel skrajšal za 1 dan. Po zadnji beli tabletki začnite z novim ovojem.
Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Že več kot dve leti jemljem kotracepcijske tabletke Yaz, zdaj pa bi morala zaradi operacije (odstranitev vseh 4 modrostnih zob) prenehati jemati tabletke en mesec pred operacijo, se pravi operacijo imam 24.4, tabletke pa preneham jemati 24.3. Včeraj 10.3. sem uzela prvo belo tabletko (tabletko s placebom). Zanima me ali je bolj priporočljivo da začnem z novo tablico, ko pojem te 4 tabletke in vzamem še 11 rožnatih tabletk in nato preneham?
Ali je boljše da preneham že zdaj, ko pojem te 4 bele tabletke s placebom?

Njalepša hvala za vaš odgovor! Lep pozdrav!

Spoštovani,
če že morate, prenehajte z jemanjem, ko končate z belimi tabletkami. Čeprav ne razumem zakaj bi pri odstranjevanju modrostnih zob morali prekiniti s kontracepcijo. Načeloma se to naredi samo pri operacijah, ki zahtevajo daljše mirovanje. Kakorkoli, ne pozabite na barierno zaščito.
Lep pozdrav

Svetujem totalno prekinitev jemanja tablet YAZ!!! Moja prijateljica je namreč v nezavesti zaradi teh tablet!!!! tudi jaz sem jih jemala, ampak sem pravočasno spoznala, da niso vredu!!!! Prenehajte, zdravje je na prvem mestu… Saj obstajajo boljše tablete ali pa drugačna zaščita….

Pozdravljeni,
imam vprašanje. Tabletke sem začela jesti pred enim mesecem, na drugi dan rahle krvavitve, ki pa je potem prenehala. Prvi spolni odnos brez kondoma sva s fantom imela po več kot 7 dnevnem pravilnem jemanju roza tabletk. Vedno sem jo vzela redno. Vmes sem imela vnetje ušes in dobila trakec, z zdravilom nekaj na G., zdravnici pa sem pozabila omeniti jemanje KT. To verjetno nimam nikakršnega vpliva na tabletke? Druga stvar pa je, na forumu berem o vmesnih krvavitvah uporabnic KT. Sama sem imela kar močne in dolge menstruacije, a neredne. Pojedla sem že vse roza tabletke, a nisem imela nikakršne krvavitve, čeprav sem imela rahle bolečine v jajčnikih in občutek menstruacije. Namesto tega sem imela le bolj močan bel izcedek. Predvidevam, da je to vseeno normalno?

Hvala za odgovor in lep pozdrav, T.

Pozdravljena!

Zdravilo za ušesa ne vpliva na delovanje KT. Do odtegnitvene krvavitve včasih ne pride, saj KT močno zavrejo oz. stanjšajo maternično sluznico, sploh pri Yaz je to pogosto.

Matjaž

pozdravljeni!

imam eno vprašanje. Kontracepcijske tabletke yaz že jemlem 3 mesce, nobene še nisem pozabila in se dokaj držim določene ure. Zdaj sem zaradi angine dobila ospen 1500 zanima me če lahko imam spolne odnose brez kondoma in če se zaradi antibiotikov zanesljivost zaščite ne zmanjša saj piše v navodilih da ob sočasnem jemanju z kontracepcijskimi tabletkami zmanjša zanesljivost kontracepcijskih tablet..

hvala za odgovor
Lep pozdrav!

Pozdravljeni,
zanesljivost tabletk ob jemanju Ospena ni zmanjšana.
Srečno

Pozdravljeni!

imam mali problem. kt sem začela jemati pred 7 dnevi, včeraj pa sem zbolela in dobila tudi drisko v majn kot štirih urah po tem ko sem vzela tabletko, nato sem vzela še eno tabletko in sem spet imela drisko.
Moram danes spet normalno jemati tabletke ker sem včeraj vzela 2, saj bo ena tabletka na koncu premalo hodla

prosim za hiter odgovor hvala!

Pozdravljeni,
jemljite naprej po 1 tabletko. Prosim napišite še katere tabletke jemljete.

hvala za odgovor!
kt yaz
še vedno sem bolana in imam drisko tako da normalno jemlem tabletke naprej?
včeraj nisem vedela kaj storiti zato sem počakala s tabletko vendar sem jo potem vzela še vzela v roko 12 ur, danes jemlem normalno naprej a ne?

še enkrat hvala in lp

Tabletke jemljite redno naprej. V našem okolju le redko zasledimo tako drisko, da bi bila motena absorbcija (npr. pri koleri) tako da mislim, da vaša zaščita ni zmanjšana. Če se vam vseeno zdi, da je driska huda lahko uporabljate dodatno zaščito (kondom).
Dobro okrevajte.

Pozdravljeni!
K.tabletke yaz, jemljem 8 mesecev. Pri zadnjem zavoju sem 12. dan pozabila vzeti tabletko in sem jo nato vzela skupaj s 13to (šele takrat sem se spomnila, ravnala pa sem se po navodilih, ki so na škatlici). 14. dan sem nato dobila rahel krvav izcedek, ki je trajal dva dni (15.,16. dan), sedaj pa imam krvavitev kot bi imela menstruacijo (17.,18. dan). Do datuma, ko bi morala imeti menstruacijo je še 5 dni, očitno bom imela krvavitve vse do tedaj. Zanima me ali je ta dolga krvavitev posledica pozabljene tabletke?

hvala in lp

Pozdravljena!

Ja, ta krvavitev je gotovo posledica pozabljene tabletke in res zna trajati do naslednjega zavojčka. Ni nič nevarnega, je pa tečno…

Matjaž

Zanima me, če je mogoče, da zaradi močnega prehlada in vnetja sinusov, ki sem jih imela ravno zadnji teden jemanja tabletk Yaz iz ovoja, vlogo pri tem, da se mi je krvavitev pojavila šele 2 dan jemanja aktivnih tabletk iz naslednjega ovoja in ne, kot je v moji navadi, da se mi pojavi zadnji dan jemanja neaktivnih tablet? Kot vedno je bila krvavitev šibka in kratka 2 dni… Tabletke jemljem redno več kot 1 leto brez zamud in prekinitev, pa vendar me malo skrbi… Hvala za odgovor.

Ni razloga za skrb, včasih krvavitev pride med jemanjem roza tabletk.

Matjaž

Pozdravljeni!
Tudi jaz imam težavo. Že leto dni jemljem KT yaz, nikoli nisem pozabila vzeti tabletke, nikoli nisem imela težav. Prejšnji teden ( nedelja 14.3.2013 sem zbolela za neko trebušno virozo in sem začela močno bruhat, dobila sem tudi drisko. en dan prej, sepravi 13.3. sem imela nezaščiten spolni odnos, fant je končal v meni. Normalno sem vzela 6.tabletko v prvi vrsti, v nedeljo pa se je začela viroza. Tabletke jemljem ob 21.uri zvečer, ker pa sem v nedeljo bruhala sem jo vzela ob 22ih. 1 uro po zaužitju sem bruhalla ponovno. Ker se slabost in bruhanje nista umirila do jutra, sem tabletko iz rezervne škatlice ( sepravi 7.v prvi vrsti vzela 14ur po zaužiti tabletki- v navoodilih piše da je potrebno vzeti tabletko najmanj v 12 urah, vendar je nisem mogla, ker bi jo spet izbruhala.) Po vzeti 7. tabletki sem normalno jemala naprej, viroza se je umirila. Ta teden (8.- 14.tabletka) nisem imela nezaščitenega spolnega odnosa, počutim se dobro, vendar pa me še vedno skrbi možnost zanositve zaradi izbruhane tabletke. Ginekologa nisem klicala, kerj se je vse skupaj dogajalo čez vikend, nujne kontracepcije pa nisem vzela zaradi viroze. Stara sem 18 let.
Kaj mi svetujete?
lp in hvala za odgovor

Joj vidim da sem datume napisala narobe.. pardon 🙂
14.4,(izbruhana tabletka) in 13.4 (nezaščiten spolni odnos).

Pozdravljena!

Ne rabite skrbeti. Tabletke normalno jemljite naprej.

Matjaž

Pozdravljeni,

mene pa zanima, ali lahko ob kontracepciji Yaz brez skrbi uživam tudi po eno Natural Wealth ABC Plus vitaminsko-mineralno tableto na dan? Slednje namreč med drugim vsebujejo tudi železo.

Hvala!

New Report

Close