Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Pozdravljeni

Ali lekadol plus c (ali navaden lekadol) ali nelgasin kakorkoli vplivajo na kt yaz. Slišala sem nekaj na temo da lekadol vsebuje tudi neke antibiotike.

LP

Pozdravljena, Linday!

Ne Lekadol ne Nalgesin ne vsebuje antibiotika. Ti dve zdravili služita lajšanju bolečin in zbijanju temperature in nimata vpliva na KT.

Matjaž

pozdravljeni!
kt jemljem ze 2 leti in ta mesec sem si hotel skrajsati menstruacijo, zato sem zauzila le 2 beli tabletki (jemljem yaz). ker menstruacije ni bilo po 2 dnevnem jemanju roza tablet sem naredila 4 dnevno pavzo da se je menstuacija pojavila. zdaj bom zacela z normalnim jemanjem tabletk in me zanima po koliksnem casu je zascita zanesljiva, oz kdaj lahko imam spolne odnose brez kondomov?
hvala za odgovor.

Pozdravljena!

Načeloma je zaščita še vedno aktivna, a vam vseeno svetujem uporabo kondoma tako dolgo, dokler ne zaužijete 7 zaporednih aktivnih roza tablet.

Matjaž

Pozdravljeni!
Malce imam straha zato tudi pišem!
Jemljem kontracepcijske tablete YAZ že leto in sedem mesecev! Vedno sem jih jemala pravilno in nisem nobene izpustila. Menstruacijo dobim vedno, ko pojem že vse 4 neaktivne tablete in pričnem z novim pretisnim omotom. Ko sem pojedla prvo rožnato tableto sem isti dan (četrtek) dobila menstruacijo in jo imela 4 dni (do nedelje). S fantom sva imela nato spolni odnos četrti dan (v nedeljo) in prišlo je tudi do izliva vame! V soboto (pred tremi dnevi) sem opazila rjav izcedek medtem nič in spet danes! Včeraj sem naredila test nosečnosti in je bil negativen! Bila sem tudi v dveh lekarnah kjer so mi rekli, da verjetno ni straha pred nosečnostjo, ker te še te tablete ščitijo pred nosečnostjo! Zanima me ali obstaja še kakšna možnost nosečnosti? Ker sem službeno odsotna ne morem priti do svoje ginekologinje prej kot naslednji teden!
V pričakovanju odgovora, Vas lepo pozdravljam!

Pozdravljeni!

Tudi jaz imam kar nekaj vprašanj oz. problemov glede KT Yaz. Tabletke jemljem eno leto. Že parkrat se mi je zgodilo, da sem dobila menstruacijo pred pričetkom jemanja belih tabletk (enkrat sem jo dobila tudi en teden prehitro). V tem ciklusu sem ponovno prehitro dobila M – tokrat en dan. Ubistvu sploh ni prava M ampak samo zelo šibek temno rjav izcedek. Ob te so se pojavili občasni dokaj hudi krči v jajčnikih. Danes sem vzela zadnjo belo tabletko tega ciklusa.

Prosim, če mi lahko malo svetujete, kaj naj bi ta “neprava” M pomenila? In ali naj še jemljem tabletke, ker sem zaradi prehitrih M v skrbeh, da ne deluje vse kot bi moralo…

Hvala za odgovor!

Pozdravljena!

Oprostite za nekoliko zamude pri dogovoru. Menstruacija, ki jo opisujete, ni menstruacija, ampak prebojna ali vmesna krvavitev. To je kar pogost pojav. Če so izcedki zelo moteči in se “vlečejo kot ponedeljek”, se poskusite z ginekologom dogovoriti za kakšne druge tabletke, ki bi vam morda bolj ustrezale.

Matjaž

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje glede menjave tabletk. Malce sem zmedena, kajti prehajam iz ciklusa 21+7 (Diane 35) na 24+4 (Yaz).
Zanima me ali ta premor pomeni, da čeprav sem vzela 21 tabletk Diane, kr dalje začnem z jemanjem 24 + 4 tabletk Yaz ali počakam do 28 dne (ter vmesno menstruacijo) in šele nato začnem z jemanjem tabletk Yaz?

Že vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor.

Pozdravljena!

Lahko naredite, kakor hočete. Pomembno je zgolj to, da premor ni daljši od 7 dni.

Matjaž

Pozdravljeni,

imam težavo. (Jemljem tabletke yaz.) 11. tabletko sem sicer vzela pravočasno, vendar sem približno dve uri po tem bruhala. Pri sebi nisem imela rezervnih tablet, zato tabletke sploh nisem nadoknadila, niti naslednji dan ne, kljub temu, da v navodilih piše tako. Ali je to zelo narobe? Po tem sem sicer uporabljala dodatno zaščino, vendar me vseeno skrbi, da zaradi pozabljene tabletke niso bili zaščiteni prejšni spolni odnosi? Bi morala k ginekologu?

Imam še eno vprašanje. Rada bi spremenila prvi dan menstruacije. V navodilih piše, da lahko menstruacijo prestavim (naprimer za en dan prej) tako, da enostavno izpustim eno placebo tabletko in začnem en dan prej z jemanjem tabletk iz novega pretisnega omota. Zanima me ali lahko menstruacijo prestavim za en dan prej tudi tako, da preneham z jemanjem rožnatih tablet en dan prej, z placebo tabletkami in novim pretisnim omotom pa nadaljujem normalno?

V naprej se vam zahvaljujem za odgovor!

lp

Spoštovani,
če ste po pozabljeni tabletki 7 dni uporabljali dodatno zaščito (kondom), je verjetnost zanostve zelo majhna.
Glede prestavitve menstruacije pa je najbolje (najvarneje), da upoštevate navodila proizvajalca in izpuščate placebo tabletke.
Lep pozdrav

Pozdravljeni, kontracepcijske tablete YAZ jemljem zdaj 4 mesec in zdi se mi, da se zaradi njih redim. Doben ne opazi, ampak jaz sem zelo obsedena postala s tem da se redim. Je verjetnost, da se redim samo na začetku in bo nekaj mesecih boljše? Ali naj preneham s tabletkami? Pomaga če polek telovadim in ne jem tolko ali se lahko kljub pazljivosti rediš?
Prosim za hiter odgovor, hvala

Spoštovani,
tabletke naj ne bi povzročale naraščanje telesne teže, čeprav nekatere ženske poročajo o tem stanskem učinku. Na splošno je pomebno, da se prehranjujete zdravo in v normalnih količinah ter da poskrbite za redno telesno aktivnost. Tako, da kar pogumno.
Lep pozdrav

Pozdravljeni.
Danes je torek, prvo tabletko Yaz sem vzela v soboto. Občutila sem rahlo slabost, ki pa se iz dneva v dan stopnjuje. Ali je to normalno? Ali se bo ščasoma umirilo?
Hvala

Spoštovani,
slabost spada med pogoste stranske učinke zdravila Yaz. Če se bo le-ta še naprej stopnjevala in vas motila, je najbolje, da prenehate z jemanjem. Oglasite se tudi pri vaši ginekologinji, da najdeta druge alternative.
Lep pozdrav

Pozdravljeni,
do sedaj sem jemala KT Yasminelle in nameravam narediti prehod na KT Yaz. Ginekologinja mi je naročila, da naj počakam na prvi dan menstruacije in takrat pojem prvo tabletko, medtem ko v navodilih piše drugače (da naj pojem prvo tableto kar brez vmesne pavze – kar pa ni možno, saj se je moja pavza začela že pred tremi dnevi). Na forumih sem tudi zasledila, da lahko prvo tabletko pojem šele 8. dan pavze. Katera možnost je najboljša?
Hvala za odgovor.

Spoštovani,
tabletke začnite jemati čimprej, najkasneje na dan, ki sledi zadnjemu dnevu obdobja brez tablet.
Lep pozdrav

živjo!

čez par dni dobim menstruacijo in s prvim dnem začnem jemati KT Yaz…zanima me ali poznate veliko primerov punc ki so po jemanju teh tabletk Yaz imele težave s kožo (mozolji, akne,..)?

res me zelo zanima..

hvala za odgovor 🙂

Spoštovani,
akne sodijo med občasne stranske učinke in se pojavljajo med 1/1000 do 1/100 uporabnic.
Lep pozdrav

Zdravo!

Zanima me če se zanesljivost KT zmanjša če vzameš eno roza tableto majn kot jih je v pretisnem omotu? (eno roza tableto sem namreč izgubila)
Hvala za odgovor. 🙂

New Report

Close