Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Jemljem tabletke yaz in sem porabila celo škatljico in ko bi morala začeti z novo škatljico sem prvi dan enostavno pozabila vzeti tableto. torej je bil premor 5 dni. naj od danes dalje vzamem vseh 24 rožnatih tabletk ali včerajšnjo zavržem?

Naredite lahko, kakor želite. Če danes vzamete prvo tabletko in nato porabite ves zavojček, se vam bo dan začetka jemanja tabletk iz novega zavojčka premaknil za en dan naprej. Lahko pa prvo tabletko izpustite in danes zaužijete drugo in nato končate zavojček. Skratka, nič ni narobe, če je bil premor dolg 5 dni.

Matjaž

Pozdravljeni!
Že od začetka jemanja tabletk jih jemljem zvečer ob 21h. Na začetku sem jemala tabletke Logest, zdaj pa že 5 mesecev jemljem tabletke Yaz. Zanima me, če bi bili kakšni neugodni učinki, če bi jemanje tabletk prestavila na kakšno bolj zgodnjo (jutranjo) uro? Zanima pa me tudi, če zna biti kakšna kotrareakcija (ali kaj podobnega) s kontracepcijskimi tabletami, saj jemljem že par mesecev tudi antidepresive Cipralex 10mg.
Hvala za Vaš odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni!
Kontracepcijske tabletke yaz jemljem že skoraj dve leti. V četrtek se mi je zgodilo, da sem pozabila vzeti rožnato tabletko (13. po vrsti) več kot 12 ur prepozno. Ravnala sem se po navodilih in vzela pozabljeno tabletko. Prav tako v navodilih piše, da ena pozabljena tabletka v tednu 7. do 14. omota ne zmanjša učinkovitosti zaščite. Včeraj zvečer se mi je po spolnem odnosu pojavila blaga krvavitev. Je to lahko posledica pozabljene tabletke ali se vzrok nahaja kje drugje?

Pozdravljena!

Ni nobenih zadržkov, da uro jemanja prestavite. Cipralex ne vpliva na kontraceptivni učinek Yaz.

Matjaž

Živjo!
Zanima me, kaj narediti, če vzameš tabletko, ki ni predvidena za določen dan.

Npr. KT Yaz. Tabletke začneš jemati v nedeljo. V ponedeljek pa namesto tabletke ki je desno zraven prejšnje, vzameš tabletko ki je predvidena za naslednjo nedeljo in je pod tisto tabletko ki sem jo vzela v nedeljo.

Ali je zaščita vseeno zagotovljena?

Hvala za odgovor, Lp.

Živjo!

Vse roza tablete v Yaz vsebujejo enake sestavine in je vseeno, katero vzamete. Vrstni red jemanja torej ni pomemben, važno je, da roza tablete ne zamnejate z belo, in da vsak dan vzamete eno ob približno istem času.

Matjaž

Pozdravljeni!

Kontracepcijske tabletke YAZ jemljem že leto in pol. Sedaj pa se mi je pojavila M med roza tabletki, morala bi jo pa dobiti šele čez 14 dni. Imam pa tudi dieto in vsak dan telovadim, ali je to morda zaradi tega?? Je pa res, da je sedaj M bolj močna in bolj boleča kot običajno. Ali to kaj vpliva na zaščito?
Zanima me še, ali tabletki kaj vplivajo na dieto??

Hvala

Pozdravljena!

Če ste tablete redno jemali, potem zaščita ni okrnjena. Če ob dieti ne bruhate in nimate dolgotrajne driske, potem dieta na zaščito ne vpliva. Včasih se pač pojavijo vmesne krvavitve, ki se bodo umirile ob naslednjem zavojčku, če ne že prej.

Matjaž

Ja tabletke sem redno jemala. Imela sem drisko, vendar čez kakšne 12 ur po vzetju tabletke.

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni! KT Yaz jemljem približno eno leto. Zanima me, ali je možno, da so KT vzrok za to, da imam zadnje 3 ali 4 mesece M samo dva dneva. Pred tableti sem jo imela vedno pet ali celo šest dni. Hvala, lep pozdrav

Pozdravljena!

Seveda, KT povzročijo, da maternična skuznica manj krvavi, včasih sploh ni krvavitve. Ne rabite skrbeti. Mimogrede, med jemanjem KT nimate menstruacij, saj nimate ovulacij, imate pa menstruaciji podobno odtegnitveno krvavitev.

Matjaž

Zivijo!
Meni je predvcerajsnim tabletka padla v odtok in ker nisem vedela kaj narediti sem vzela tableto od naslednjega dne (tako da sem zdaj ves cas en dan naprej s tabletami)…zdaj me pa samo zanima a bo to kaj komplikacij ko bo cas za menstruacijo??
Hvala za nasvete

Zdravo!

Ne bo težav, vrstni red jemanja ni pomemben.

Matjaž

Zdravo!
KT Yaz jemljem sele prvi mesec. Zacela sem jih jemati na prvi dan menstrucije. Danes je ze 18. dan menstruacije oz. manjsih krvavitev. Vcasih je bolj mocno vcasih manj. Tabletke jemljem vsak dan ob enakem casu in nobene nisem pozabila ali vzela prepozno. Zanima me ce je to normalno in ali je boljse da se oglasim pri ginekologu.
LP

Zdravo!

Takšne krvavitve v prvem mesecu so precej pogoste in se bodo skoraj gotovo unesle ob naslednjem zavojčku. Ginekologa trenutno ne potrebujete.

Matjaž

Pozdravljeni,

glede KT yaz 24 aktivnih tabletk in 4 neaktivne, imam sledeče vprašanje. Tabletke jemljem že 6 mesecev, zanima pa me, kako zanesljiva je zaščita v času jemanja zadnjih 4. tabletk. Menstruacija se mi kot po pravilu vedno pojavi zadnji dan jemanja neaktivnih tabletk. V tem obdobju sva s partnerjem torej še glede tega lahko spolno aktivna, vendar pa me zanima zanesljivost zaščite, glede na to, da v tem času jemljem tabletke z neaktivnim delovanju.

Je v tem času boljša še dodatna zaščita, ali le-ta ni potrebna? Verjetno v tem času spolnost ni problematična?

Prosim za odgovor

Pozdravljena!

Dodatna zaščita med jemanjem neaktivnih tablet oz. v premoru med zavojčkoma ni potrebna, zaščita je enako visoka kot takrat, ko jemljete aktivne tablete.

Matjaž

Ok, hvala za odgovor. Mi je pa to, po pravici povedano, precej zanimivo, saj sicer obstaja možnost zanositve, v kolikor se pozabi aktivna tabletka. Ampak je to obdobje očitno tako zelo različno.

Zadnje 4 bele tabletke ne vsebujejo aktivnih sestavin, zato je povsem vseeno, ali jih ženska zaužije ali ne. Tam so zgolj zato, da se uporabnica navadi vsak dan vzeti eno tableto. Pri pozabljenih aktivnih roza tabletah pa seveda obstaja možnost, da se zaščita zmanjša.

Matjaž

New Report

Close