Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Brez pregleda je težko biti posebej pameten, a krvavite lahko ali iz kakšne ranice v nožnici, lahko iz občutljivega materničnega vratu ali pa iz maternične sluznice. Hormoni iz KT vplivajo na hormonsko odvisne organe in površina materničnega vratu se včasih odziva tako, da postane ranljiva. Lahko gre za kakšne vnetne spremembe na materničnem vratu, iz katerih po spolnem odnosu zakrvavi. Če ste med spolnimi odnosi krvaveli tudi pred uporabo KT in če so krvavitve pogoste, je potreben ginekološki pregled. Ker ste s KT komaj začeli, bi lahko pričakovali rjave izcedke tudi sicer, med spolnimi odnosi pa se rodila premikajo in so izcedki takrat bolj očitni.

Matjaž

Pozdravljeni!

Tabletke jemljem že več kot 1 teden, vsak dan ob isti uri. Včasih imam bolečine v spodnjem delu hrbtenice in v prsah, je to normalno? Hvala za odgovor.

Lep pozdrav

Pozdravljena!

Bolečine v trebuhu, ki lahko sevajo tudi v križ, včasih celo v noge, in napete, občutljive dojke so kar pogosti neželeni pojavi ob uporabi hormonske kontracepcije. Seveda vas lahko v križu boli tudi od česa drugega, a ker ste s KT ravno pričeli, se to ponuja kot najbolj možen razlog.

Matjaž

Lepo pozdravljeni!

1. KT sem vzela na 1. dan menstruacije po končani menstruaciji sem z svojim parnerjem imela spolne odnose brez kondoma in tako je od tedaj vedno. Zanima me če sem bila sploh zaščitena ali bi morala uporabljati še zraven tabletk kondom? Prej KT pa sem uporabljala samo kondom. Hvala za odgovor.

Pozdravljena!

Ker ste KT pričeli jemati v začetku menstruacije, je zaščita aktivna takoj in dodatne barierne metode niso (bile) potrebne.

Matjaž

Pozdravljeni.

2 tedna jemljem tablete Yaz (prej nisem jemala nobenih drugih). Imam redne menstruacije, ki trajajo 6 dni. Osmi dan (torej dva dni po koncu krvavitve) sem imela spolni odnos (s kondomom). Opazila sem kri, rahlo rdečkast je bil tudi kondom. Krvavitev je bila tisti večer šibka, naslednji dan je ni bilo več. Čez tri dni se mi je zgodilo enako. Zanima me ali je kaj narobe in, če moram obiskati ginekologinjo? Tablete jemljem redno, brez zamud, vsak dan ob isti uri.

Lep pozdrav!

Pozdravljena!

Mazanje perila oz. vmesne krvavitve, ki se včasih vidijo šele pri spolnih odnosih, niso nič posebnega in vsaj zaenkrat ne zahtevajo ukrepov. Hormoni iz KT vplivajo na hormonsko odvisne organe in površina materničnega vratu se včasih odziva tako, da postane ranljiva. Če pa se bodo krvavitve ob spolnih odnosih vztrajno nadaljevale, pa bi bilo dobro ugotoviti vzrok.

LP, Matjaž

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje in sicer, pozabila sem vzeti 22.tabletko (17.12) iz prejšnega omota in sem jemala do konca omota,torej tudi 4 bele tabletke. Zdaj jemljem novi omot,danes sem vzela 12 tabletko. Ugotovila sem da sem pozabila 17.12 vzeti tableto torej 22.tabletko in sem jo vzela 1.1.ko sem sem spomnila, da sem jo pozabila,torej sem ta dan spila 2 hkrati. Kaj naj naredim sedaj? Prosim za hiter odgovor saj sem zelo v skrbeh.

Pozdravljena!

Na pozabljeno tabletko izpred 2 tednov lahko kar pozabite. Tudi nima nobenega pomena, da ste jo zaužili sedaj, ni pa s tem nič narobe. Nadaljujte z jemanjem kot običajno.

Matjaž

Kaj pa to,da sva imela 19.12 spolni odnos in je končal v meni, potem sva še nekajkrat vendar mu ni prišlo vame.

Če ste pred spolnim odnosom redno jemali tablete, potem je zaščita ostala enako visoka, ne glede na eno pozabljeno tableto.

Matjaž

Potem jemljem normalno naprej? Potem ni nobene moznosti za zanositev ane? Hvala

Pozdravljeni. Tabletke Yaz uporabljam že več kot eno leto. Prejšnji mesec sem imela M samo en dan, ampak se nisem pretirano obremenjevala s tem. Ta mesec mi do M manjka še približno dva tedna in imam zadnji teden temno rjav izcedek in tudi male temno rjave kepice. Ali je to povezano s tabletki? Naj obiščem ginekologa? Hvala za odgovor, LP

Pozdravljena!

Takšne vmesne krvavitve so precej pogoste. Lahko se pojavijo že pri prvem zavojčku ali pa po nekaj mesecih ali celo letih uporabe brez težav. Ginekologa zaradi tega ne potrebujete, razen če bi se krvavitve vlekle iz meseca v mesec in bi postale moteče.

Matjaž

Potem jemljem tablete noramlno naprej, ali moram takoj na 4 bele oz.jih preskčim?? Ni nobene možnosti za zanositev ane? hvala

Tablete jemljete kot običajno do konca zavojčka. Žal nobena kontracepcija ni 100% zanesljiva, ženske so že zanosile tudi med jemanjem kontracepcije. Je pa možnost nosečnosti ekstremno majhna. Če vas zelo skrbi, pač naredite test.

Matjaž

Kdaj pa se naredi test nosečnosti?

Vsaj 14 dni po spolnem odnosu.

Matjaž

Lep pozdrav!

Imam vprašanje glede kontracepcijskih tabletk Yaz.
9. decembra 2012 sem vzela prvo kontracepcijsko tabletko Yaz na prvi dan menstruacije, kot mi je naročil ginekolog. Tablete sem jemala redno, ob enakem času.
Imela sem težavo – menstruacijo sem imela namreč približno 14 dni ( po navadi, sem jo imela 4-7 dni, ko še nisem jemala kontracepcije. Menstruacija je bila prvih 6 dni normalna, zadnjih 8 dni pa je je bilo čisto malo. ), vendar na pregled k ginekologu nisem šla, saj se je kar nekaj prijateljicam zgodilo enako.

Je menstrualni ciklus zmotila kontracepcija ali je lahko težava v čem drugem?

Sedaj sem prvo škatlico kontracepcije pojedla, včeraj sem vzela prvo tabletko iz 2. škatlice. Menstruacija je normalna.

Že v naprej se zahvaljujem za vaš odgovor.
Hvala!

Pozdravljena!

Menstrualni ciklus je pod vplivom hormonske kontracepcije povsem umeten. Takšne podaljšane krvavitve so precej pogoste predvsem pri prvem zavojčku.

Matjaž

New Report

Close