Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Živijo.;)

Zgodilo se mi je, da sem na morje pozabila vzeti kontracepcijske tabletke Yaz( vem zelo neodgovorno od men). Kaj naj zdaj storim? Na morju sem Že 3 dni brez da bi vzela tabletko in še dva dni bom.
Hvala za odgovr.;)

hej !
No jz sm danes ob 21;30 popila prvo kt yaz. Pred tem nisem nikoli imela nobenih kt. Tukaj berem uprasanja in me je neki strah zgrabu.zanima me kateri so 100% stranski ucinki da wem da se priprawim? Pa ce mi lahko na kratko in po domace razlozite nawodila jemanja kr w tisih prilozenih nawodilih se nc ne znajdem! Hwalahwalahwala

Lep pozdrav!

Tabletke yaz jemljem že pol leta, sedaj pa sem šla na morje in nekje zasledila napačne informacije, da lahko menstruacijo prestavim tako, da jemljem po 24 tabletah vzamem še nekaj roza tabletk iz drugega omota in nato, ko bom želela imeti menstruacijo vzamem 4 bele, menstruacija se torej sproži z zamudo in nato začnem z novim omotom. Vzela sem torej še roza tabletk, včeraj, ko sem se vračala z morja, sem torej vzela belo placebo tabletko. S fantom sva danes imela spolni odnos, in za vsak slučaj sem nato preverila v navodilih tabletk(ki pa jih na morju nisem imela s sabo, zato tega nisem storila) kaj piše o prestavitvi, in videla, da sem ravnala narobe, saj bi morala nov omot pojesti do konca. V paniki sem nato hitro pojedla roza tabletko, ki bi jo morala včeraj zvečer, Z njo sem zamudila 17 ur. Zanima me, kaj naj sedaj storim, sem ravnala zelo narobe in so možnosti zanositve velike, ali so, glede na to, da menstruacije nisem imela že več kot en mesec, ti dnevi v mojem primeru šteti malo drugače?

Najlepša hvala za odgovore.

Pozdravljeni,

sama sem jemala kontracepcijske tabletke YAZ več kot 1 leto. Sedaj sem po pomoti prekinla s tabletkami, saj nisem imela novih (pozabila sem namreč it po nov recept). Zanima me, če lahko z naslednjo menstruacijo začnem na novo ali mora preteči vmes kakšno obdobje?
Pa zanima me če sedaj menstruacija zamuja 2 dni, če je to normalno, saj sem vmes imela zaščitene spolne odnose.

Hvala za odgovor

Pozdravljeni!
Jem prvi paket KT (prej jih nisem jemala), začela sem jih jemati na prvi dan menstruacije in jih do sedaj jemala redno, brez zamude, enkrat ali dvakrat sem jih vzela 4-5ur kasneje kot jih jemljem ponavadi…danes moram vzeti drugo tabletko s placebo učinkom, krvavitev pa se še vedno ni pojavila, naj me skrbi možna nosečnost??? Hvala za odgovor.

Živjo!

Mene pa zanima kako si prestavim prvi dan mesečne krvavitve. Bele tabletke s placebom začnem jemati v sredo in bi si to rada prestavila nekaj dni nazaj, da bi se krvavitev potem pojavila par dni prej kot zdaj (npr. da bi v torek vzela 3. belo tabletko)

lp

Zdravo!
Jaz jem kontracepcijske tablete YAZ komaj 1 mesec. Ko sem pojedla vse roza tabletke sem začela z 4 belimi. 1 dan bele tabletke sem dobila menstruacijo. Ko sem pojedla vse 4 bele tabletke sem začela z roza. In zdaj ne vem kdaj lahko imam spolni odnos,da bom zaščitena.

Hvala in lepo pozdrav!

živjo..
isto imam problem pri jemanju tablet yaz.. začela sem jih jemati ta mesec na začetku menstruacije, kot mi je rekel ginekolog.. vedno sem imela menstruacijo 4-5 dni sedaj pa je od začetka že 10 dni jaz pa imam še vedno čez cel dan malo kravavega izcedka.. je zeloooo moteče in me zanima kakor berem in vidim da se to pogsto dogaja.. ali naj razmišljam o menjavi..? moje sestre imajo drugo vrsto in nobena ni imela problemov vsem se menstruacija skrajša na 3 dni in je šibka.. kaj naj naredim.?? tudi s partnerjem nama povzroča slabo voljo..
hvala za odgovor**

Lp.Jemljem tabletke yaz ,ali pride do menstruacije ,če izpustim bele tabletke placebo?Hvala za odgovor.

Ojla!

Tudi jaz imam eno vprašanje. Pred nekaj dnevi sem morala prenehati jemati kontracepcijske tablete Yaz iz zdravstvenih razlogov. Premor (da ne bi jemala ničesar) naj bi trajal mesec in pol da bi videla če so tabletke res tiste ki škodujejo mojemu zdravstvenemu stanju in nato spet obiskati ginekologa da se posvetujemo kako in kaj. Mene pa zanima, kdaj sploh lahko zdaj začnem s spolnimi odnosi da ne bi zanosila ? Ker je to sedaj to edino kar me skrbi. Ker jih večina kar hitro zanosi, ko preneha z jemanjem tablet.

Že vnaprej hvala za odgovor.

Lp

Pozdravljeni,
Imam vprašanje in sicer:
KT Yazz jemljem že 3 mesece zdaj trenutno sem pri tretji beli tabletki na koncu tablice. jutri naj bi dobila menstruacijo. danes pa sem imela večkrat drisko, zanima me ali se je s tem učinkovitost tablet kaj zmanjšala in ali lahko lahko imam po končani menstruaciji (čez kakšen teden) normalen spolni odnos brez zaščite) in ali moram vzeti še kakšno tableto več.

Hvala za odgovor.
LP

Pozdravljeni,
verjetno je bilo napisano to že nekajkrat, vendar raje še enkrat vprašam. Ta mesec sem začela z jemanjem, prvič v življenju, KT yaz – neprekinjeno delovanje. Zanima me, ali sem po 5 tabletkah že popolnoma zaščitena, jemala sem jih redno ob isti uri, in lahko fant konča v meni, ali je bolje, da s tem še počakava? Imam pa rednega partnerja in nisva več najstnika, 25 let
hvala za odgovore

pozdravljeni!
stara sem 34 let in eno
leto jemljem tabletke yaz.v tem letu sem opazila,da imam več celulita in me zanima,če je to zaradi teh tabletk? pa še nekaj me zanima,ali KT res veliko vplivajo na dvig holestorola? ze vnaprej se vam najlepše zahvaljujem za odgovor!

Pozdravljeni.

Zanime me glede tega 3 urnega razmaka kt.

(imam tablete yaz). Bi bilo vredu, če bi npr. danes vzela tabletko ob 22h jutri pa ob 18h. vem, da je to znotraj kritičnih 12h ur, vendar me zanima zato, ker bi jo vzela veliko prej in ne kasenej.

Lp in hvala za odgovor.

Kaja.

Pozdravljeni,

imam vprašanje..

Tabletke jemljem že pol leta. Zdaj se mi je prvič med jemanjem pojavila krvavitev. Do placebo tabletk je še en teden…Zanima me zakaj pride do tega?

Hvala za odgovor.

Lp

Nekaj me zanima.

Pred kakim mescem sem imela zelo “bogo” M in naredila Test nosecnosti ki je bil negativen. Nato sem sla. K ginekologinji po tabletke yaz(prvic jih jemlem). Receno je bilo da naj jih zacnem jesti s prvim dnem M . In le 1 teden po tem (cca 1,5 tedna po tistem sibkem izcedku..verjetno M.) Se je pojavila M.. s krci vred kot ponavadi..vendar je trajala le 3dni..neobicajno… Torej sem zacela jemati tabletke. Sedaj jih jemlem ze 2tedna… Samo nisem igurna Ali je bila tisto m… Ali sem sedaj zascitena…???:///
Lp

Pozdravljeni,
pozabila sem vzeti tabletko 15. do 24. dan, vendar nisem zavrgla 4 bele tabletke, pač pa sem porabila vse tabletke iz omota. Danes bom začela z novim omotom, pa me zanima kdaj bom dobila menstruacijo?

Hvala za odgovor!

lep pozdrav!
imam eno vprašanje ki me že dolgo mori.
v mesecu jemanja tabletk Yaz sem pozabila vzeti tabletko iz druge vrste pretisnjenega omota. nato pa sem en teden za tem imela spolni odnos. ali je mogoče možno da sem zanosila ?
tabletke namreč jemlem prvi mesec.
finta pa je tudi v tem, da v navodilih oziroma knjižici ki je priložena piše, da če pozabiš vzeti tabletko ki se nahaja v drugi vrsti, (12 ur prepozno) se zaščita pred nosečnostjo ne zmanjša.
zelo me je strah in me zanima če je velika možnost da sem noseča ?
čutim namreč malo vrtoglavic, ampak mislim da je to le psiha ki mi vdarja na misel nosečnosti.

Mene zanima, koliko časa je treba jemati tabletke, da potemlahko začnem z spolnimi odnosi brez kondoma? Tabletke semprvič začela jemati teden dni nazaj. LP

Spoštovani.!
Kontracepcijske tablete Yaz jemljem 10 mesecev, pa me zanima če lahko imajo kakšne učinke na mehur in nožnico. pred 3 meseci sem imela vnetje mehurja, takrat pa se mi je pojavilo tudi vnetje vagine. s pomočjo tablet, ki mi jih je predpisala zdravnica, sem okrevala.Tako sem si mehur pozdravila,vendar, ko sem imela menstruacijo, si nisem mogla poriniti tampona, ki sem ga prej vedno lahko, kajti malo je zapeklo, zato sem si kupila tampone manjše velikosti, ki pa so šli brezhibno not.sedaj se mi je zopet pojavilo vnetje mehurja in čuden izcedek. probleme z vagino pa imam že 4 mesece in pol. to se mi je zopet pojavilo pred dvema dnevoma, ko sem uzela 2 kontracepcijske tabletke hkrati, ker sem jih prej pozabila vzeti. zanima me, če je za vse to kriva kontracepcija, kajti ne upam več uporabljati tamponov, kaj šele da bi pomislila na seks.

New Report

Close