Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcijske tablete yaz

kontracepcijske tablete yaz

Zdravo. KT Yaz jemljem tretje leto, danes se je pri spolnem odnosu zgodila majhna nezgoda, tako da me skrbi. Danes sem vzela predzadnjo tabletko iz omota, zjutraj pričakujem M.ponavadi jih jemljem v časovnem oknu z razmahom do 4 ure. Zanima me, če je zaščita zanesljiva, ali naj vseeno skočim po jutranjo tabletko?

ali niso KT yaz tabletke, ki jih jemlješ brez pavze?

Kontacepcijske tabletke Yaz jemljem 21 dni in menstruacija še kar traja… no lahko pa da so tudi neredne krvavitve iz nožnice, vendar ni sveža kri in je neprekinjena. Ginekologinja mi je predpisala nov recept. Zanima me kako dolgo lahko te krvavitve trajajo? In pa ali lahko vmes neham jemati kontracepcijske tablete za recimo 2 meseca ( sedaj med poletjem ko grem na morje, če bi se te krvavitve še kar pojavljale?) potem pa bi jih spet jemala naprej?

Živjo,

kontracepcijske tabletke jemljem že več kot eno leto, sedaj sem pol leta na Yaz. Pretekli zavojček sem drugo tabletko pozabila vzeti, zamudila sem več kot 12 ur. Sedaj med placebo tabletkami nisem dobila menstruacije… Mislite, da sem noseča? Sem pa že par tednov zelo na trnih glede tega, je možno to le posledica stresa?

Lp, hvala!

Ko sem začela jemati tabletke yaz prvo skatlico sem pozabila tabletko in v navodilu je psialo da naj ne vzamem tabletk placebo ampak zacnem takoj z drugo skatlico in tako sem naredila ampak kmalu po tem sem dobila krvavitev ki sem jo imam se vedno torej več kot en mesec..sedaj sem vzela placebo tabletke iz druge skatlice in menstruacijo imam zelo močno..ali je kaj narobe da imam menstruacij že več kot mesec?bi morala iti k zdravniku? medtem sem imela tudi psihične težavve bila sem zelo občutljiva vse me je spravilo v jok..

Pozdravljeni!

Gin. mi je predpisala kontracepcijske tabl. Yaz. Prebrala sem stranske učinke in sem v dvomih, če jih sploh začnem uživat. Kako nevarne so po vašem mnenju?

Pozdravljeni!
Začela sem z jemanjem KT Yaz. Vzela sem že 2 tabletki, zjutraj pa sem se zbudila z zatečenimi mandlji. Je možno, da so slednji posledica KT, ker prej nisem imela znakov, da bom zbolela?

Pozdravljeni!
Tabletke yaz sem jemala 3 mesece, nato sem prekinila za mesec dni in nadaljevala z jemanjem prvi dan menstruacije. Po ponovnem jemanju se je pojavila vmesna krvavitev. Zmedla sem se in začela sem z novim ovojem, kjer pa sem pozabila vzeti eno tableto, Naslednji dan se je pojavila blaga krvavitev in v času neaktivnih tablet rjav izcedek. Naslednji mesec sem eno tableto (17.) vzela več kot 12 ur prepozno in v času ko bi morala dobiti menstruacijo se je pojavil le krvav-rjav sluzast izcedek. Naredila sem test nosečnosti, ki je negativen. Zanima me ali je odsotnost menstruacije posledica nerednega jemanja tablet in ali imajo tabletke kakšen vpliv na test?

Lep pozdrav in hvala za odgovor!

Živijo!

Danes sem od ginekologinje dobila KT JAZ in prebrala sem navodila.
Ko začneš jemati placebo tablete in po štirih dneh nadaljuješ z rožnatimi iz nove tablice (ne glede na menstruacijo), to pomeni, da se ti menstruacija konča takoj ko vzameš novo rožnato tabletko ali bo menstruacija trajala kot navadno (pri meni 7 dni)???

Hvala za pomoč 😀

Pozdravljeni!
Kontracepcijske tablete Yaz jemlem že od aprila. Prvi mesec sem imela do naslednje menstruacije rjavkasto krvavi izcedek, nato sem jo (1. v času jemanja tabletk) dobila 2. dan jemanja placebo tabletk, nato pa sem 13. tabletko v času jemanja zbruhala zaradi prevelikega vnosa alkohola v telo.tableto sem uzela naslednji dan normalno in sem ta mesec dobila menstruacijo 3 roza tabletko v novi škatlci. Zdaj se s fantom odpravljava na morje(čez en teden) in me zanima, če si lahko prestavim menstruacijo tako, da preskočim placebo tabletke? pač ali je zaščita pri spolnih odnosih še vedno enaka pri prestavitvi? nato pojem vso naslednjo škatlo normalno in nato naslednjo? ali morem te placebo tabletke še kdaj pojesti umes? in kdaj bi potem dobila menstruacijo? zanima me še samo to, če se lahko zanesem,da bom ta mesec dobila menstruacijo v času jemanja placebo tabletk? pač.. ne vem ali lahko, če nism sigurna kdaj bo prišla,izpustim placebo tabletke.
Najlepša hvala,
LP!

skoraj 4 mesce uporabljam KT Yaz in me zanima kako lahko preprečim menstruacijo za 1 mesec, ampak imam menstruacijo že prvi dan, ali še lahko kako preprečim to ?

HVALA !

Zanima me eno uprašanje,oz več….

lep pozdrav 🙂

imam eno vprašanje, ker sem malo zaskrblejna glede jemanja KT yaz. Pred nekaj meseci sem prvič bila pri ginekologu in mi je zaradi zelo zelo bolečih menstrulanih krčev predpisal koncentracepcijske tabletke yaz. Seveda pa sem že več kot leto dni v razmerju in je bil čas da počasi v stopim v svet spolnosti ( stara sem 19 let ). Nisem hotela prej preden se nezaščitim. Zdaj jemlem tabletke in nimam težav. Skrbi me pa to, da zaradi nizke vsebnosti hormonov te tabletke niiso dovolj zaneslive. Kolegica je jemala tabletke yaz in imela spolne odnose z partnerjem ( brez kondoma, saj sta skupaj že nekaj let ) ko je dobila krvavitve bolečine v trebuhu, napete prsi…. odločila se je da odide ginekologu pri katerem so ugotovili da je noseča ( zarodek ni bil živ, bila je le kepa krvi in mislim da še celo izven materičnega vratu ) to so kasneje uredili in dobila je tabletke yasminel. Bi mi mogoče laho povedali zakaj se je to zgodilo ? Malce me je strah 🙂 seveda za 1x uporabljava še kondom, ampak nevidim razloga zakaj bi poleg tabletk morala uporabljati kondom.

HVALA !

Pozdravljeni,

dne 10.7.2012 sem pričela z jemanjem Primalut Nor, nekje 20.7. bi morala dobiti menstruacijo. Tako sva se zmenili z ginekologinjo, ki mi je dala tablete zaradi prestavitve menstruacije (morje) in zaradi suma na endometriozo (na ginekološki sem naročena šele septembra). Zanima me, kdaj ponavadi začnejo delovati omenjeni tableti? Takoj ali čez par dni? V kolikor mi ne bo nič tekla kri vmes, to pomeni, da nimam endometrioze? Koliko časa naj bi rahli stranski učinki trajali?

Hvala za odgovore.

pozdravljeni.
prvič sem začela jemati kontracepcijske prejšnji teden v četrtek kot je rekla ginekologinja na prvi dan menstruacije..povedala mi je tudi da se lahko na začetku pojavijo rjavi izcedki.menstruacije sem imela konec že v sredo vendar imam še kar rjave izcedke.zanima me koliko časa lahko še to traja in ali se lahko kopam?
hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Mene pa zanima naslednje:
Včeraj zvečer sem pozabila vzeti tabletko, to je 4 tabletka iz novega zavitka, zbudila sem se sredi noči in se sponila da moram vzeti tabletko okoli 2 ure ponoči..ker sem bila zaspana in si nisem prižgala luči sem danes ugotovila da sem vzela tabletko tako za soboto torej včeraj in za danes..nisem sigurna ali sem obe pojedla ali mi je ena padla na tla(sem vse preiskala in je ni)…tako da danes nimam kaj vzeti… poleg tega pa sem ob 7 zjutraj bruhala…ali to pomeni da sem tabletke izbruhala? in kaj naj storim zdaj? naj danes vzamem tabletko za ponedeljek ali kaj ?

prosim pomagajte

lep pozdrav

Jem ze drugo skatlico tabletk yaz po prvi sem menstruacijo dobila po prvi beli tabletki pri drugi skatlici sem pa ze pojedla 3 bele tabletke pa se nisem nic dobila. kdaj bi jo morala dobiti?

Zdravo.
KT Yaz sem jemala prvi mesec in ko sem še jemala 4 zadnje bele tabletke nisem dobila krvavitve (v navodilih piše da se takrat pojavi) takrat pa sem imela spolni odnos. Zanima me ali ta zaščita v tistih 4 dneh vseeno deluje ali je potrebno uporabiti kondom? Menstruacijo pa sem dobila po zadnji torej 4 tabletki.

Lp

Pozdravljeni.

Prejšnji ponedeljek sem pričela z jemanjem tabletk Yaz (takrat sem dobila menstruacijo). Danes je že 12. dan in še vedno imam rjavkast izcedek (zadnjih nekaj dni) – takšen, kot je navadno zadnji dan menstruacije (ki navadno ne traja dlje kot en teden). Je normalno, da se to še vedno tako vleče in če bo tako naprej, po koliko časa se naj posvetujem z ginekologinjo? Hvala.

Zdravo. Jas pa zdaj jem te tabletke že 26 dni in odkar jih jem nonstop krvavim. Kot da bi nonstop imela menstruacijo. Res da v manjših količinah ampak krvavim. Mam spodnje perilo gor 2 uri pa že mam rdeči flek. Ali je lahko kaj hudo narobe?

New Report

Close