Najdi forum

Konicq

Pozdravljeni. Danes, ko sem otroku pucala nos z fiziolosko, nevem ce se mi. Ni en delcek okrusil in sem ga ubrizgala v nos, da sem z baby vac spucala zabasan nos. Kake so lahko posledice, ce je bil v fizioloski dejansko okrusen del igle? Kaj lahko naredim.?lahko,da je ze skoz bila taka cudna igla. Z iglovsem vn poteglna fiziolosko in dala v brizgo.. Otrok mi deluje bp

Spoštovani,

če ste uporabljali medicinsko iglo (votlo), se ta najverjetneje ni okrušila, ker so zelo čvrste.

Če bi otrok dejansko dobil tujek v nos, bi ga lahko ali vdihnil ali požrl. Če bi ga požrl, bi se najverjetneje sam izločil z blatom čez nekaj dni. Če bi ga vdihnil, bi takoj začel močno kašljati.

1. absolutno odsvetujemo dajanje fiziološke OTROKU v nos pod pritiskom, saj s tem potisnete vodo in bakterije v sredbnja ušesa in v sinuse, s tem lahko povzročite akutno vnetje srednjega ušesa ali akutni sinuzitis. (tako izpiranje je primerno le za ODRASLE bolnike po operacijah sinusov)

2. v brizgo lahko potegnete fiziološko brez igle (iz lončka na primer)

3. z iglo se ne približujte otroku, lahko ga poškodujete.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close