Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Kolki pri dojenčku

Kolki pri dojenčku

Pozdravljeni!

Nekaj me zanima in sicer je moj sin ob rojstvu ko so mu slikali kolke imel oba kolka 2A, danes pa sva po 6 tednih imela prvo posvetovalnico in sva dobila napotnico za ortopeda pri treh mesecih starosti. Zdravnica je sicer omenila, da se stanje pri takšnih kolkih samo normalizira, jaz lahko pripomorem le tako, da povijam otroka do 3 mesecev široko. Ali mislite, da je potrebno paniko zagnati in obiskati ortopeda že prej, preden bo moj sin star 3 mesece? Ne bi si želela, da bi pri treh mesecih pri ortopedu bilo kaj narobe in bi morala že prej k njemu???

Kolka, označena z 2A sta še normalna, do 12. tedna starosti. Ko se boste naročali na UZ pregled kolkov, povejte, da so bili kolki 2A pri porodu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

 

H ortopedu je hcerka stara 2meseca narocena 4.5.2022. Do takrat bi rada ce se da doma sami kaj naredili mogoče siroko povijanje. Levi kolk alfa 67 in beta 43 ocena 1A. Desni kolk alfa 55 in beta 43. Ocena 2A. Sama se na to žal nič ne spoznam.

Hvala in lep pozdrav

Zaenkrat sledite navodilom, ki ste jih dobili ob prvem ultrazvočnem pregledu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close