Najdi forum

Spoštovani, sprašujem za 17 letno hči, trenira atletiko .

Zaradi bolečine v kolenu smo odšli na pregled k ortopedu, opravili magnetno resonanco in RTG.
Ker je bilo ugotovljeno , da gre za manjši nateg MCL ob femoralnem narastišču, je zdravnik dejal, da bo bolečina prenehala in da lahko normalno nadaljuje z treningi.

Ker se stanje ni prav nič izboljšalo, vas prosim še za vaše mnenje, zakaj bolečina ostaja in kaj nam še priporočate.

MR DESNEGA KOLENA:
Minimalni izliv.
Manjša delna ruptura MCL ob femoralnem narastišču- lezija tip 1. Lateralni ligamentarni kompleks je ohranjen.
Meniskusa imata normalen signal.
Križna ligamenta sta ohranjena.
Tetiva kvadricepsa in ligament patele sta v redu.
Znakov za hrustančno lezijo ni.
Tik pod rastno cono je na strani difize tibije vidno majhno (1 cm) področje nakazanega edema, ki lahko predstavlja majhno kontuzijo ali pa ostanek rdečega kostnega mozga, najverjetneje pa gre za klinično nepomembno najdbo.
Ostali prikazani skelet ima normalen signal.

MNENJE: manjši nateg MCL ob femoralnem narastišču

Status: Desno koleno hladno, prazno. Ekstenzija in fleksija sta popolni. Steinman test in Lachman test negativna, pojavi pa se bolečina na direktni pritisk na medialni kondil femurja. Koža bp, NC izpadov ni.

Pregled je bil dne 14.02.2011, vendar do danes ni spremembe. Trenira 6x tedensko.
Hči opisuje, da je občutek, kot bi imela šrauf v kolenu in da se bo vse skupaj lih kar razpadlo.
No to je njena razlaga.

Nam lahko še vi kaj svetujete.
Hvala

Kdaj in na kakšen način se je zgodila poškodba?

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Nobena poškodba se ni zgodila. Približno novembra in decembra je rekla, da jo pokostnica boli.
Da je kasneje ta bolečina minila….ali pa prešla do kolena.

Zdravnik je svetoval še izokinetično testiranje:

MNENJE: Preiskava prikaže obliko krivulje navorov obeh kolen, ki ni značilna za okvaro sklepnega hrustanca. Oscilirani vrhovi navorov nakazujejo možnost bolečinske inhibicije v kontrakcije zaradi patelofemoralne disfunkcije. Odločilna je klinična slika. Razmerje moči upogibalk / iztegovalk desnega in levega kolena je porušeno v smer upogibalk. Razlika v navoru upogiba med levim in desnim kolenom je prevelika.

PRIPOROČILO: Priporočamo vaje za krepitev m. kvadriceps obojestransko do vzpostavitve ustreznih razmerij ter posvet z ortopedom ali fiziatrom o konzervativnem zdravljenju in strategiji zaščite sklepov.

Ali bo torej dovolj, če bo ojačala kvadriceps z vajami?
Kaj je mišljeno pod ” konzervativno zdravljenje” ?

Hvala za vaš odgovor.

Ugotovitve izokinetičnega testiranja in magnetne resonance se ne ujemajo, zakar priporočam pregled skupaj s posnetki magnetne resonance in rezultati izokinetičnih testiranj. Pred pričetkom aktivnega zdravljenja priporočam namreč ugotoviti VZROK za težave.

Konzervativno zdravljenje je zdravljenje “brez” operacije.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za vaše odgovore.
Prosim pa vas še za razlago, kaj oz. zakaj se ugotovitve izokinetičnega testiranja in magnetne resonance ne ujemajo? Kaj se ne ujema?

Kje je možen pregled pri vas ? Je možen pregled samo z izvidi, brez hčerke? ( obveznosti..šola)

Hvala in lep pozdrav!

Hvala za vse odgovore.

Bi vas pa še prosila za razlago, kaj ste mislili pod razlago, da se izokinetično testiranje ne ujema z izvidi magnetne resonance? Kaj to pomeni?

Kje je možen pregled pri vas z izvidi in ali je dovolj, če prinesemo samo izvide, brez prisotnosti hčerke (obveznosti,šola) ?

Hvala in lep pozdrav.

Izokinetične meritve kažejo an težave v pogačično-stegneničnem sklepu, magnetna resonanca pa govori o poškodbi notranje strasnke vezi.

Pri pregledu je nujna prisotnost hčerke.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,moja hči trenira aktivno atletiko(skok v višino).Konec januarja je na tekmi začutila bolečine v levem kolenu.naredila je osem terapij .Ni bilo učinkovito.Potem smo obiskovali drugega fizijoterapevta in diagnoza je bila vnetje kolenske vezi.Redno je izvajala počepe in terapijo z elektro stimulatorjem(ki smo ga kupili).Stanje se je potem precej izboljšalo,sedaj ima ponovno bolečine.Kaj nam svetujete?
lp

Pregled in na osnovi pregleda odločitev o slikanju z magnetno resonanco.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala in lep pozdrav

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

danes je bila moja hči pri ortopedu.Rekel je,da ima poškodovan meniskus in da ji svetuje operacijo,slikanje MRI inRTG kolena AP stransko in tunelsko.
Vstatusu je levo koleno diskretno otečeno,minimalen izliv,izteg je popoln,fleksija tudi.Thesallyev znak za levo koleno je pozitiven.
DGN:Ruptura menisci medialis genus sin.suspecta

Prosila bi vas za mnenje in razlago,

koliko časa traja zdravljenje,ker si močno želi nazaj na tekmovalno stezo!!!

Hvala in lep pozdrav

Odločitev o slikanju z magnetno resonanco je na mestu. Glede na rezultate pregleda je zelo verjetno, da je pretrgan notranji meniskus, zakar bo najverjetneje potrebno operativno zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih,

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,
prosila bi vas,če mi lahko razložite izvid:
MRI LEVEGA KOLENA V TREH RAVNINAH IN OBIČAJNIH SEKVENCAH
Minimalen izliv.
Suspektna povrhnja fisura retropatelarnega hrustanca.
Izrazit edem inferiornega pola patele.
V telesu in posteriornem rogu medialnega meniskusa se nakazuje tanka hiperintenzivna horizontalna linija,ki sega proti tibialni sklepni površini.
Lateralni meniskus,oba križna in kolateralna ligamenta ter ligament patele in tetiva kvadricepsa so v mejah normalnega.
Sklepni hrustanec tibiofemoralnega sklepa izgleda primeren.

MNENJE:
Minimalen izliv.
Edem inferiornega pola patele-postkontuzijski?
Suspektna povrhnja fisura retropatelarnega hrustanca.
Suspektna horizontalna ruptura telesa in posteriornega roga medialnega meniskusa.

Hvala in lep pozdrav

Izvid opisuje manjšo količino proste tekočine v sklepu, verjetno povrhnjo poškodbo sklepnega hrustanca na pogačici, oteklino spodnjega dela pogačice (lahko posledica udarnine) ter spremenjen signal iz notranjega meniskusa, ki lahko pomeni vodoravno raztrganino le-tega.

Priporočam pregled in odločitev o nadaljevanju zdravljenja na osnovi težav in ugotovitev pregleda.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani.

Pred dobrima dvema mesecema sem na treningu košarke nenadoma začutila močno bolečino v levem kolenu. Opravila sem MR in tudi pregled pri vas. Diagnoza je sinovitis, vzrok ni znan. Sedaj jemljem tablete Arcoxia(90mg), katere ste mi predpisali, zanima pa me samo, katere vaje (poleg tistih, ki mi jih je pokazala vaša fizioterapevtka) lahko še delam za noge, glede na to, da kolena ne smem obremenjevato (v mislih imam predvsem kolesarjenje)?

Najlepša hvala za odgovor in lepo pozdrav

Dokler jemljete tablete in dokler ne bodo izginili znaki vnetja (bolečina, oteklina…) priporočam le izvajanje vaj, ki jih je pokazala naša fizioterapevtka.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

lepo pozdravljeni
mene pa zanima nekaj glede kolena. letos sem imela kar nekja poškodb levega kolena in me je kr naenkrat začelo boleti koleno. najbolj me boli ko grem na breg oziroma ko grem pod breg. včasih imam bolečino včasih pa ne. imam tudi zelo čuden občutek v kolenu. bi lahko bilo kaj narobe z kolenom?

Pregled…

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

lep pozdrav!

sem peti dan po operativnem posegu rekonstrukcije sprednje križne vezi, popravljen je bil tudi meniskus in pa hrustanec….morem rečt da se super počutim, bolečin skorajda ni,tudi oteklina je zelo majhna….Tudi hodim že počasi brez bergel…
skrbi pa me to, ker se je v območju enega od šivom pojavila prav vijolčna barva kože kot da bi bil hematon….ki se nato nadaljuje po celi zadnji mišici noge ( list ) ( tam je hematon bolj rumenkaste barve )
res pa je tudi da sem te dni kar intenzivno izvajal vaje ki sem jih dobil ob odpustu iz bolnice od fizioterapevta..

Imam razlog da obiščem zdravnika, ali je to pač posledica intenzivnih vaj in je možno da so počile kake žilice v mišici..

Hvala za odgovor!

New Report

Close