Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Ko povem, da ne pijem alkohola …

Ko povem, da ne pijem alkohola …

Slovenci smo ga pili od nekdaj in ga tudi še bomo. Osebno si ne predstavljam pravega žura brez alkohola. Seveda pa ima vsak odgovorni posameznik pri tem mejo kdaj neha s tankanjem, da npr. ne obleži ali bognedaj, da prekomerno tanka in gre za volan. Tistemu, ki ne pije alkohola pri nas noben ne teži s tem oz. se že sam odstrani, če mu kaj ni prav. Primerki, ki ne znajo ali bolje ne zmorejo odložiti kozarca dokler niso “koma” pa so pač labilne osebnosti…, kar pa sodi že v področje odvisnosti..

Tudi jaz ne pijem alkohola in ljudem to ne gre v betico.
Znanci so se že navadili in ne silijo.
V službi pa je bilo vedno znova tečnarjenje. Kar naprej neki RDji, jaz pa nič alkohola. No večina se je navadila, razen en primerek ne. Ampak vsakič, ko je prišla kaka nova sodelavka, je ta spet jovo na novo težila zakaj ne pijem pa, da bi ja vsaj malo, par požirkov… eni trapi kar nisem mogla dopovedat, vsakič znova je težila. Sem se kar stran obrnila, ker se mi res ni dalo več ji odgovarjat. Če je nekdo tako zabit, da preproste besede NE ne more razumeti, potem se mi ne da več truditi z njim.

Zdaj pa imam novo službo, v službi se nihče ne naceja, tudi za RD ne. Gremo pa kdaj skupaj na pijačo in z lahkoto razumejo, da ne pijem alkohola. Zanimivo pa je, da so sedaj moški. V prejšnji službi so bile pa skoraj same ženske pa se jim ni dalo dopovedat, da ne pijem alkohola. MOški pa razumejo :).

Kar se družbe tiče pa bližnji znanci tako ali tako vedo. Ostali pa, če silijo, rečem, da nazdravlja se z osebo, ne s pijačo in če razumejo ok. Če ne razumejo pa ignoriram.
S pijanci se pa itak ne družim.

Pogosto se pojavljajo neumna vprašanja, težko dojamejo, sprejmejo dejstvo, da ne bi niti “samo en deci”.

Pogosto se pojavljajo neumna vprašanja, težko dojamejo, sprejmejo dejstvo, da ne bi niti “samo en deci”.
[/quote]

Mi je ful zanimivo tole brati, mene nihče nikoli nič ne sili, vprašajo me “kaj boš pila” in povem da sok in to je to, nobenega čudnega gledanja, vprašanj, siljenja. Spet paralelno vesolje .

Mi je ful zanimivo tole brati, mene nihče nikoli nič ne sili, vprašajo me “kaj boš pila” in povem da sok in to je to, nobenega čudnega gledanja, vprašanj, siljenja. Spet paralelno vesolje .
[/quote]

Enkrat smo v službi imeli eno praznovanje in so nekateri spili nekaj alkohola, kar mene niti ne moti, pa čeprav ni v redu. Ker sem zavrnila kozarec vina, me je nadrejeni začel zasliševati (ne pretiravam!), zakaj ne pijem. Torej, morala sem pojasnjevati nekaj, kar je normalno – da ne piješ alkohola v službenem času. Tako, da ne živiš v paralelnem vesolju, imaš samo srečo, da v življenju nisi srečala takih tepcev.

To bi celo razumela, ker je med abstinenti precejšen odstotek zdravljenih alkoholikov in to bi teoretično lahko nadrejenega zanimalo. Ja, vem da ni to to 😂😂
Očitno imam srečo, ja.
[/quote]

In, zakaj bi za nekoga kar domnevala, da je mogoče od nečesa ozdravljen? Domnevajo tisti, ki imajo sami veliko masla na glavi in marsikaj “za bregom” ter zato mislijo, da so tudi drugi taki.

In, zakaj bi za nekoga kar domnevala, da je mogoče od nečesa ozdravljen? Domnevajo tisti, ki imajo sami veliko masla na glavi in marsikaj “za bregom” ter zato mislijo, da so tudi drugi taki.
[/quote]

Vsekakor imaš prav.
Kdor ima vse čisto v svoji glavi, mu ni čudno, da nekdo ne pije. Kdor začne zasliševati, ker domnevam,d a nekdo ne pije, ker je bil pijanec… do take domneve pride res samo nekdo, ki veliko masla na glavi. Pač sklepa po sebi.

Ne pijem alkohola sploh. In ne, tudi piva in vina ne, ker določeni očitno tega ne jemljejo kot alkohol in dobim vseeno postreženo. Znanci in kolegi pa to vejo in ni nikoli problem. Tudi v službi ne, pa grejo velikokrat ob petkih na kako pijačo.
Mož prav tako ne pije, včasih kak kozarček rdečega vina ob kosilu, če gre za kako praznovanje. Poleti na morju pa kako pivce, ampak največkrat kar kak radler, ker se ga alko hitro prime zaradi nenavajenosti :-))
Sicer pa pravijo, da imamo mi na Štajerskem alkohol že v zeaku, tak da 0,5 verjetno mam v krvi že zarad dihanja :-))

In, zakaj bi za nekoga kar domnevala, da je mogoče od nečesa ozdravljen? Domnevajo tisti, ki imajo sami veliko masla na glavi in marsikaj “za bregom” ter zato mislijo, da so tudi drugi taki.
[/quote]

Ljudje so abstinenti zaradi različnih razlogov. Enim (kot recimo meni) alkohol enostavno ne paše, drugi imajo medicinske razloge, tretji ne smejo piti nič, ker jih lahko zanese nazaj v alkoholizem. Stvar kategoriziranja v pravi predalček.

Tisti, ki se mu zdi odklonilen odnos do alkoholnih pijač sumljiv in takoj pomisli na alkoholizem, nima pospravljenega podstrešja.

Tisti, ki se mu zdi odklonilen odnos do alkoholnih pijač sumljiv in takoj pomisli na alkoholizem, nima pospravljenega podstrešja.
[/quote]

To sem omenila zato, ker je bilo govora o nadrejenem. Nadrejenega lahko take stvari zanimajo iz čisto poslovnih razlogov, čeprav etično seveda ni.

Jaz ga tudi ne pijem pa me ne gledajo čudno!

Jaz ga tudi ne pijem pa me ne gledajo čudno!
[/quote]

tlele pa skoraj noben ne pije, od kje torej ta fama, da nas je v Sloveniji toliko alkoholikov???

Jaz ga ne pijem. Smrdi mi. Kar mi smrdi za živo glavo ne bom dala vase.
Ljudje iz zasebnega lajfa me sprejemajo tako kot sem in s tem nimajo nobenih težav.
Zna pa kdo najedat ko se na novo kje spoznamo… take samo skenslam, ker mi nimajo kaj svojega vsiljevat in podtikat ne glede za kaj se gre. Če hočejo pit naj pijejo, mene v to naj ne vpletajo.

tlele pa skoraj noben ne pije, od kje torej ta fama, da nas je v Sloveniji toliko alkoholikov???
[/quote]
To sem se jaz že spraševala kdo popije 90litrov namesto mene, ko statistike pravijo da v povprečju slovenci spijejo okoli 90litrov. Zato statistike niso verodostojne, ker gledajo le cilj ne pa celotne poti, da bi dali točne podatke, koliko slovencev pije ter količino ki jo spije.

V tem je srž slovenstva. Pomanjkanje samozavesti in zavedanje manjvrednosti, ki ga prikrivaš z alkoholom, potem pa si ves presran, če kdo ne rabi hlapov, ker je uravnovešen.

Običajno vsak drugi dan. Včasih samo dopoldne.

To sem omenila zato, ker je bilo govora o nadrejenem. Nadrejenega lahko take stvari zanimajo iz čisto poslovnih razlogov, čeprav etično seveda ni.
[/quote]

Naj ti olajšam zadevo – motilo ga je, ker ne ravnam v nasprotju s predpisom organizacije, tako kot on, zato me je zasliševal. Torej, zakaj ne piješ z nami, da bomo vsi enako krivi.

Odpor imajo ljudje do alkohola, če so na tabletah in se imajo za več vredne jaz ga ne pijem…. ali bivši odvisniki, ko niso pravilno zdravljeni. In ljudje, ki imajo alkoholika doma . Zame je tudi to odvisnost, da imaš sovrastvo dalj časa do alkohola, človeka, žival, karkoli ..odvisnost ni samo droga…Alkohol ni škodljiv, ko ga človek uživa normalno. Žal ljudje nimajo samodiscipline.

Naj ti olajšam zadevo – motilo ga je, ker ne ravnam v nasprotju s predpisom organizacije, tako kot on, zato me je zasliševal. Torej, zakaj ne piješ z nami, da bomo vsi enako krivi.
[/quote]

Ahaaaa. Ja no po mojem je pa tipal, če jih boš zašpecala 😮

New Report

Close