Najdi forum

pozdravljeni,pred kratkim sem izvedela da se je partner okužil s klamidijo,pa me zanima če je možno da sem mu jo jaz prinesla,čeprav nisem imela spolnih odnosov že kako leto?od takrat nisem opazila nobenih znakov ali sprememb pri meni,hvala za vaš odgovor

Pozdravljeni,

ne smete se obtoževati, da ste vi partnerju prinesla infekcijo. Možno seveda je, a je to povsem nepomembno. Klamidija ne dela nobenih konkretnih težav, povzroča pa lahko medenična vnetja. Najbolje bo, da se greste testirat, da boste vedeli, če ste okuženi.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Spoštovani,

zanima me, če je za okužbo s Klamidijo potrebna rana (stik virusa s krvjo) ali drugimi telesnimi tekočinami? Ali se lahko z njo okužimo tudi zgolj z telesnim stikom?

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni,

s klamidijo se lahko okužite s spolnim stikom in ni nujno, da je prisotna ranica. Ne morete pa se okužiti z objemanjem ali poljubljanjem.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni!
Kaj pa menite glede uporabe kondoma in prenosa klamidije? Če poteka odnos normalno, se pravi, da kondom ne poči….je potem to maksimalna zaščita? Pri snemanju načeloma ne pridejo v stik vaginalni izločki z penisom.

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

to je največja možna zaščita in pomembno je seveda, da se infekcijo s Klamidijo pozdravi, če se jo odkrije.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni!

Zanima me, po internetu precej berem, da lahko ženske imajo klamidijo, brez da bi razvile kakršnekoli simptome. Ne zanima me zaradi partnerjeve zvestobe ali karkoli, gre se za to, da ima moj partner simptome klamidije, bil je testiran (nisem prepričana kakšen test je bil narejen) in negativen na klamidijo. Problem je, ker se simptomi ujemajo, pojavljati pa so se pričeli približno okoli časa, ko sem šla na kontracepcijo in sva imela nezaščitene odnose. Fant je vmes jemal antibiotike za vnetje sečil, že pred tem pa sva začela s ponovno uporabo kondomov, ker sem prenehala s kontracepcijo. Stanje se mu ni popravilo.. Meni se sicer simptomi niso nikoli razvili, razen občasnih nenavadnih izcedkov, občasnega rahlega srbenja v vaginalnem predelu, ter nekaj vnetij mehurja (kar ni zame nič nenavadnega), vse začasno, v nobeni korelaciji s spolnimi odnosi (kateri niso redni, ker ne živiva skupaj).

Gre se za to, ker sem pred njim imela zvezo v kateri sem partnerja sumila, da ni popolnoma zvest (z njim sva imela nezaščitene odnose), vendar je to že dolgo dolgo nazaj. S trenutnim partnerjem sem v zvezi malo več kot dve leti, vmes sem bila eno leto samska, pred tem pa v zvezi 5 let. Zato me zanima, če je bolezen res lahko skrita tako dolgo brez simptomov? In koliko je možnosti, da je test bil res napačen?
Zanima me, ker grem sedaj na dolgo potovanje v tujino in ni mogoče, da grem na testiranje pred potovanjem.. vseeno pa se mi zdi zadeva urgentna, če je res kaj v tej smeri.

Pozdravljeni,

okužba pri ženski lahko poteka tudi popolnoma brez simptomov in je lahko prisotna že od prej. Če pa ima partner simptome klamidije, ki ni bila dokazana, ne moremo reči, da ima klamidijo. Tako da bodita brez skrbi. Pojdta sicer v diagnostiko, če bi bilo potrebno kakšno zdravljenje, vendar ne zdraviti kar nekaj, če ne vesta ali je okužba sploh prisotna.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni.

Tudi jaz imam vprašanje. Zaradi ponavljajočih uroinfektov, sem opravila test na klamidijo na Dermatološki kliniki. Bojim se, da test ne bo verodajen, saj sem pred 18-imi dnevi pojedla svoj zadnji odmerek enotedenske terapije z antibiotiki (MacroBid). Dermatologinja je dejala, da naj bi se test opravil po vsaj treh tednih zdravljenja (21 dni), vendar se je kasneje vseeno odločila, da test opravi pri čemer ji seveda moram zaupati. Vseeno me skrbi in me zanima kakšne so po vašem mnenju možnosti, da bi bil test za zdaj lažno negativen (zaradi jemanja antibiotikov). Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

lahko bo test lažno negativen ali pa celo antibiotik bakterijo pozdravi. Svetujem vam, da kasneje, če bi bil test negativen, test ponovite.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni,
na glavici penisa so se mi pojavili rdeči fleki, ki pa po določenem času izginejo.Niso boleči ali srbeči, nimam nobenih izcedkov ali drugih težav.Zanima me ali bi to lahko šlo za klamidijo ali kaj drugega in s čim to pozdraviti oz. odpraviti.
lp

Pozdravljeni,

rdeči fleki so lahko marsikaj. Pojdite na pregled k dermatologu.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni.
Jst mam pa eno uprasanje, ki me muci zdej ta cas in ker sem sama zelo panicna in hitro pomislim na najhujse me zdej to ze posteno skrbi.
Stara sem 17 let s fantom sma ze skupaj eno leto in ta je tudi moj prvi spolni partner.
Strah me jee saj so se mi zacele pojavljati tezave, pred enim nesecem sem imela vnetje mehurja, zakar sem tudi dobila antibiotike in sem to pozdravila, zdej po enem mesecu so se tezave zopet pojavile. Nikoli prej nisem imela vnetja mehurja drugace.
Spremlja me bolecina in tako pekoce uriniranje in veckrat moram na wc(mogoce tudi za to kr vec pijem) izsedka prau nimam kaj drugacnega bol ko ne ga sploh ni..drugace pa sem prej jedla KT zoely in mi niso ugajale zaradi psihicnih problemov in sm jih zamenjala sedaj imam Daylette in mogoce tudi zaradi tega da mi ne ugajajo imam taksne tezave nevem.
Rada bi samo uprasala ali je to mozno da je okuzba s klamidijo glede na to da se mi je to pojavilo sele zdej, kljub temu da sem spolno aktivna ze skor eno leto in partner nima tezav oz kaksnih simptomov.
Ze vnaprej se zahvaljujem za odgovor, saj sem ze posteno prestrasena in hvala lepa.

zivjo mene pa zanima s partnerko nisva mela spolnih odnosov le poljubljala sva se zanima me ce se lahko klamidija prenese preko sline ter ce bi na roko prisli vaginalni izlocki da bi senekak okuzili ? LP

Pozdravljeni,

tak način prenosa je zelo malo verjeten.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni!
Pišem vam ker sem namreč imela pred 2 leti nezaščiten sploni odnos z rizično osebo. Po tem sem začela nazaj razmerje s svojim partnerjem in kmalu so se začele pojavlati težave, partnerju so se večkrat po spolnem odnosu spustile srčebe pike po penisu, srbelo ga je in peklo, prav tako ga je srbelo notri v mošnji. Meni pa so se naredile razjedice ki so zelo pekle in srbele. Odšla sem takrat h ginekologinji ki me je tako rekoč odslovila s kremo canesten proti glivicam, potem je bilo par mesecev vse ok,potem pa se je pojavilo spet isto in sem odšla nazaj h ginekologinji in je rekla da imam herpes in da temu ni pomoči. ok sem pač potrpela. Sedaj se mi pa že skoraj eno leto pred vsako menstuacijo spustijo te razjedice ki pečejo, občasno tudi partner po spolnem odnosu dobi nazaj te srbeče pike,vendar ne vsakič. Odšla sem nazaj h ginekologinji in mi je še enkrat vzela bris za glivice ter kri za herpes,oba testa sta negativna.
In zaradi tega vsega me že ornk sedaj skrbi kar berem po internetu, in me zanima če sem lahko okužena s katero spolno boleznijo čeprov nimam tipičnih znakov..bi lahko bila npr.klamidija?? če grem na dermatoverenološko kliniko mi bodo naredili vse potrebne teste za spolne bolezni???
Najlepša hvala!!

Pozdravljeni,

na dermstovenerološki kliniki vas bodo pregledali in se glede na anamnezo in pregled odločili katere teste bodo naredili.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni,

Pred mesecem se mi je vnelo oko (jul ’15). Vsak dan je bilo slabše, dokler mi ni oftamolog (po treh tednih testiranja z raznimi žavbami) predpisal Azyter kapljic. Vzel mi je še bris na patogene bakterije (negativno) in CT(pozitivno, vendar atipična bakterija?!?) ter ob prejetem izvidu predpisal še Summamed. Istočasno sem svoji zdravnici povedal, da zadnji mesec čutim tudi rahlo pekoč občutek pri uriniranju. Tako sem šel še k dermatologu na test spolnih bolezni. Izvid še čakam. Ponovni pregled pri dermatologu imam čez pol meseca.

Iz preteklih objav sem razbral, da je neke analize nesmiselno delat. Me pa vseeno preganja vprašanje od kje?! Od predzadnje partnerice je že leto in pol (maj ’14). S to zadnjo sem pa začel okoli novega leta (jan ’15). V vmesnem času (maj ’14 – jan ’15) nisem imel nikakršnih težav, mi je pa tudi čudno, da bi bakterijo dobil s to zadnjo partnerico, ker bi se verjetno znaki pokazali že kaj prej (ne po sedmih mesecih….ali pač)?

Pri partnerici sem opazil, da po zaužitju tekočine le-to v četrt ure že odvaja, ima močnejše bolečine v jajčnikih v času menstruacije in večje število majhnih krvavih ranic (podobnih spraskanim mozoljem) na obrazu, vratu ter hrbtu. Je kakšen od teh znakov lahko povezan s katero od spolnih bolezni?

Jasno mi je, da je največji procent možnosti dobit CT bakterijo prek sp. odnosa, zanima pa me, kaj predstavlja tisti manjši procent? Zanima me tudi, ko se bom rešil te bakterije ali moram dezinficirat vse obleke, brisače, spodnje perilo, prevleke postelje, jedilni pribor, WC, menjat zobno ščetko, ipd.?

Lepa hvala za namenjen čas!
Tim

Pozdravljeni,

že nekaj mesecev imam naslednje težave: peče me pri uriniranju in občasno boli sečnica (v urinu je osebna zdravnica odkrila minimalno število bakterij, ki naj bi povzročale vnetje mehurja, a mi antibiotiki kot je Primotren ne pomagajo, čeprav sem jih že večkrat jemala, simptomi enostavno nočejo izginiti), pogosto imam nepojasnjene bolečine v trebuhu, zadnji ginekološki pregled je bil zelo boleč, prav tako so bili pred časom boleči spolni odnosi (trenutno jih nimam); v približno istem času, ko so se mi pojavili te simptomi, so me začeli boleti tudi sklepi, imam neizmerno občutljive oči in v vidnem polju se mi neprestano pojavljajo migetajoče pike (na očesni so bili osnovni izvidi BP, na nadaljne teste me niso napotili, za sklepe tudi nisem dobila nobenih informacij).

Premišljujem, če bi lahko šlo za kakšno spolno bolezen, predvsem klamidijo, ker na klasičnih testih nič ne odkrijejo. Se vam zdi to smiselno?
Ker sem do sedaj zelo malo hodila k zdravniku (do letos nikoli nisem imela nobenih težav), me zanima, kdo točno me lahko testira na spolno prenosljive bolezni. Ali rečem svojemu ginekologu ali osebni zdravnici ali lahko obema? Ne znajdem se ravno najbolje, če ni nikjer eksplicitno napisano, zato bi rabila čim bolj jasna navodila oz. nasvet.

Hvala in LP

Pozdravljeni!
10 dni nazaj sem imel kontakt z tvegano osebo. Sicer ni prišlo do penertacije bila je samo masaša in orala. Med oralo pa sem imel kondom. Pred oralo pa je ona sebi vtikala prste v vagino. Sedaj pa me malo skrbi, da nisem dobil kakšne bolezni. V 10 dneh sem enkrat sem imel malo pekoč občutek pri uriniranju in pa če stisnem cevko od penisa v celoti ven pride 1 kapljica prozorne tekočine( ampak samo včasih ne vedno). Zdaj nevem ali je to normalno ali ne? Samo od sebe ni nobenega vidnega izcedka. Ali menite, da bi se moral testirati? Kje pa se lahko zasebno in anonimno testiram za klamidijo? Pa še zanima me kako poteka testiranje ali boli? Kako pa poteka zdravljenje?
Hvala za vaše odgovore, ker me res zelo skrbi :/

New Report

Close