Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika keratokonus

keratokonus

Pozdravljeni vsi, ki se ubadate s podobnim problemom. In hvala za vsa mnenja in izkušnje, ki jih delite z obiskovalci te strani. Res se moraš sam boriti in iskati informacije. K zdravniku je najbolje da prideš in poveš kaj bi rad. Včasih so celo užaljeni, vendar gre za tvoje oči, zato se boš maksimalno potrudil in poskusil marsikaj. Pa ne kritiziram zdravnikov, razumem da so tudi oni samo ljudje in pacient pač pacient, ki jih je vakodnevno toliko in toliko. Pa denar. Res človek raje ne sešteva koliko stane, če hočeš dodatni pregled, mnenje, posegi pa itak…………

Slišala sem, da je nekaterim pomagal keratin, ki so ga uživali vsakodnevno, ali je napredovanje bolezni ustavilo ali upočasnilo pa nimam informacij. Rezultati so pa vidni ali ne itak šele čez več let.

Ali ima kdo že izkušnjo za Atenskim protokolom? Malo me je strah, ker so ti posegi dokaj novi in ni povratnih informacij, kako na bolezen vplivajo dolgoročno.

Lepe in sončne dneve vam želim.

Sama nimam izkušenj z boleznijo keratokonus in zdravljenjem z metodo Atenski protokol, sem pa imela možnost to preveriti pri pacinetih ki so opravili poseg in od njih sem dobila samo pozitvne odgovore. Kar pomeni da se jim je napredovanje bolezni popolnoma ustavilo, ostrina vida se jim je znatno izboljšala posledice bolezni pa so začele izzvenevat.

Tako smo iz Spletne klinike poslali že kar nekaj pacientov na poseg, pa še nekaj kar je zelo pomembno pri takem posegu imate možnost povračila stroškov iz naslova ZZZS ker te metode v Sloveniji ne opravljajo.
Za več informacij me lahko kontaktirate preko http://www.okulistnaobroke.si

Živjo tistim, ki se borite s to boleznijo.
Tudi jaz razmišljam v smeri operacije cross-linkinga, ampak je tolik odprtih vprašanj. Mi lahko poveste izkušnjo tisti, ki ste na oprraciji že bili in je tega kar nekaj časa! Je stanje kaj boljše, se je res napredovanje ustavilo? Koliko časa ste okrevali in kakšna je cena posega? Razmišljam tudi o tujini…

Sem pa danes osebno klicala na ZZZS in so mi zagotovili, da zzzs ne povrača stroškov te operacije in do nadaljnega je samoplačniška. Včeraj pa so mi na očesni kliniki v LJ zagotovili, da se bo mogoče prihodnje leto operacija začela izvajati tudi prek zdravstva, ki bo samoplačniška. Toliko o našem zdravstvu!

Hvala za kakršnokoli info.

lp

Zdravo. Jaz imam to ze par let. In kar sem se naucil je le to da treba it iz te slovenije glede zdravstva. Nasel sem zdravnika v zagrebu poliklinika knezovic. Operacija je 97% in po operaciji se izboljsa tudi vid. Cena je 2300 eur za eno oko ampak se splaca. Operacija je laserska okrevanje hitro bolecine niso tako ogromne. Medicina napreduje. Dobra novica je da ta zdravnik opravlja to operacijo edini blizu nas se pravi da ste opraviceni do povrnitve celotnega posega stroskov. 1

moja punčka, stara 5 let ima keratoconus. v cetrtek ji je dr. Prosenc postavil to diagnozo. rekel je, da kaj takega pri tako malem otroku se ni videl. napoteni sva na očesno kliniko.

kaksna vzpodbudna beseda morda? :((((

jaa. predlagal je poltrde kontakne leče. pr otroku staremu 5 let?????? :((((

Živjo,
tudi jaz se že dalj časa soočam z opisanimi težavami, keratokonus potrjen, predvsem je zelo hudo na eno oko. Ideja je nosit leče, ampak tale cross linking tudi priporočajo.
Zanima me predvsem tale nova operacija in kakšna je varianta povrnitve stroškov?

Tako da Zigacfc – če si še kje blizu – te res lepo prosim za več inofrmacij!
Hvala ti vnaprej!

mcmis,
jaz sem pri teh letih enako bila diagnosticirana, samo, da takrat še niso vedeli kaj je to keratokonus in so rekli, da imam leno oko. Spomnim se prejokanih dni, ko mi je mama (po navodilih seveda!!) prelepila oko, ker naj bi imela leno oko, jaz pa nisem nič videla. Pazi na svojo hči in poskrbi, da se bo dobro počutila glede na rešitev s katero boste poskušali. Žal je to nekaj, česar se ne moreš rešiti…

Hja.Sranje tole.Depresija,vcasih celo misel na samomor,dokler ne izves kaj tocno je.Pa potem mas pregled in ti napisejo:keratokonus 2-3 stopnje,ce gre za progresivni crosslinking,drugace samo rgp lece.
In zacnes razmisljat o najboljsi varianti….

Je bil ze kdo operiran v centru Vid,pri Morela Okulisti?
Kaj pa izkusnje iz Zagreba?

So le oci in je dobro izvedet cim vec….ce kdo kaj ve.

hvala. zdaj me skrbbi, ker je na očesni naročena sele februarja 2016. 🙁

Spoštovani sotrpini
oglaša sem na kratko. Tudi pri meni so odkrili keratoconus in sem se takoj odločila za crosslinkig poseg. Na poseg sem šla takoj po postavljeni diagnozi, trenutno pa kaže zelo dobro. Zato toplo priporočam, če imate možnost pojdite takoj na poseg. S tem posegom boste lahko ohranili dosedanji vid, ostrino,… lahko se pa tudi izboljša za kak procent. Poltrde leče in očala ne bodo ustavile napredovanje
Če imate kakšna vprašanja pustite kontakt in se vam oglasim.
Pa srečno!

Lp. Kletka

p.s. Malo za vzpodbudo: Na Švedskem in mislim na v ZDA razvijajo biosintetično roženico (iz lastnih matičnih celic), ki bi lahko nekoč v prihodnosti nadomestila presaditev človeške roženice in bi tako prišlo do manj možnosti za komplikacije (zavrtnitvene reakcije, daljše okrevanje…).

Lahko me kontaktiras na mail [email protected]

Pozdravljeni vsi skupaj!

Meni so diagnozo keratokonusa na desnem očesu postavili nekje pred 7 leti, ko sem bila stara 16 let. Najprej sem vid korigirala samo z večanjem dioptrije pri očalih, ki mi sicer niso pomagala do 100 % vida, ampak izboljšanje je bilo zadovoljivo. Ker se je dioptrija kar hitro večala, sem čez kaki dve, po pregledu na Očesni kliniki v Ljubljani, dobila trde leče. Trdih leč nisem mogla nosit, ker so me preveč motile, oko sem imela konstantno rdeče in zatečeno … Zdravnica mi je rekla, da naj se potrudim in jih nosim ali pa bom slabo videla; da je odločitev moja. Skozi vsa ta leta sem si poamagla z mehkimi lečami in očali, predvsem pa s tem, da sem se navadila na svojo slabovidnost in se “prilagodila razmeram”. Sedaj pa to ne gre več, ker se mi stanje spet naglo slabša, še večji problem pa mi povzroča vse večja razlika v dioptriji med levim in desnim očesom. Največji problem mi predstavlja bleščanje in vsi izstopajoči viri svetlobe, ki me zelo motijo. To me tako ovira, da ponoči ne morem vozit. Zanima me, katere operacije, ki jih krije ZZZS so na voljo. Samoplačniških operacij si namreč ne morem privoščiti. Prosila bi tudi za kakšen nasvet, katere trde ali poltrde leče naj izberem, da bi jih moje oko lažje prenašalo.

Najlepša hvala za vsak nasvet ali informacijo 🙂

LpT

Živjo!

Jaz nosim ROSE K2 lečke, ki so dobro prepustne za zrak. Gre sicer za poltrde lečke, zelo majhne, ki pa se v zadnjih letih veliko predpisujejo za keratokonus. Sama sem z njimi zelo zadovoljna.
Sicer pa cross-linking. Opravila sem ga pri Moreli, kar dva v 2014, in to je dolgoročno najbolje in point je, da te reši. Vid mi je padel na 50%, a polovico vida je rešenega, v to sem prepričana. Dioptrija se mi je celo po nekaj mesecih po operacijah izboljšala (za 0.5-0.75).

Toliko in lep pozdrav.

jaz sem pri knezoviću opravil poseg na obeh očesih (atenski protokol)
iz 30% vida pred operacijo sem prišel na 70% vida po operaciji od operacije je slabo leto. sedaj bom dobil očala in vid bo še boljši. tako da čez nekaj časa grem lahko končno delat izpit za avto

Naš otrok jih ima že od petega leta in je star sedaj 20 let.-uspešno .lp Drago

Pozdravljeni. Tudi jaz sem pred leti bil na posegu cross-linking pri ordinaciji pri dr. Irmanu. Predpisali so mi poltrde leče, katere lahko nosim max. 4 ure na dan. V zadnjih 4 mesecih pa se je stanje zelo poslabšalo. Brez leč ne vidim skoraj nič, zato sem se naročil na ponoven pregled pri dr. Irmanu. Stanje roženice je enako kot po operaciji in so rekli da je vse enako. Res zanimivo, ampak jaz vidim veliko slabše. Predpisali so mi druge leže in to je to. Sedaj pa sem sam malo pobrskal po spletu in sem zasledil da imajo čez lužo novo metodo intacs, kjer ti vstavijo nekakšne polkrožne obročke. Mogoče ve kdo kaj več glede tega, se pri nas oz. pri sosedih že izvaja ta poseg ? Hvala za pomoc.

Koliko lahko zraste dioptrija in cilinder, če je merjen brez leč? Mislim, ker imaš prozorno bunkico na očesu, ki raste.

To se ne da tako odgovoriti, saj je razlika ali imate minus ali plus, lahko gre v obe smeri…

Lp.

Živijo,
Kako dolgo je okrevanje po crosslinkingom??
Tisti ki ste to dali že skozi povejte malo ali je vse ok??
Kam naj grem na poseg?
Cena ni glih pomembna, važno je da naredijo kvalitetno…

Jaz sem cross linking opravila pri Morela okulisti, zdravnica in sestra zelo prijazni, Operacija poteka eno uro, brez bolecin le neprijeten obcutek. Potem pa par dni krize, ko odstranijo leco pa gre zmeraj na boljse.

New Report

Close