Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Kdaj na otrok začne nositi čevlje?

Kdaj na otrok začne nositi čevlje?

Pozdravljeni!

Hči je stara 7,5 mesecev in se je začela postavljati na noge in vstajati ob raznih oporah. Zaenkrat je v nogavičkah, ki ne drsijo. Zanima me, ali mora zdaj imeti čeveljčke.

Najleša hvala za odgovor in hvala tudi za druge odgovore, ker je forum res dober.

Lp, Mojca

Spoštovana Mojca,

če se otrok SAM postavlja na nogice (torej zna sam vstati in ob opori stati, ne da ga vi potegnete in držite za ročice) bodo nogavičke z nedrsečimi podplati kar v redu še kakšen mesec ali dva.
K sreči bo menda tudi poletje prišlo, takrat naj dekletce hodi bosa. Seveda bo tudi zunaj vstajala in počasi začela hoditi. Takrat bo čas za copatke oziroma čeveljce. Včasih je bilo to pravzaprav super: dobili ste samo čeveljce od št. 19 dalje, to pa je približno pri 11 mesecih dalje.

Hvala za pohvalo.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close