Najdi forum

kako ste se začeli drogirati?

Kot vidim ste tukaj v večini ljudje ki še niste posegli po drogi. Povem pa vam svojo zgodbo da ljudi s tem odženem čim dlje stran od tega.

začelo se je že zelo hitro in sicer že v 6. razredu osnovne šole. Najprej seveda nisem posegal po kakršni koli drogi vendar vse se začne z alkoholom in nikotinskimi izdelki. Začel sem z fugami (snus) in ob tem užival kakšno leto, vendar hitro to ni bilo več dovolj. Prešel sem na cigarete in poleg tega še vedno nisem prenehal s fugami. Vse to se je vleklo do konca 8. razreda ko smo s kolegi odšli na prireditev v park, tam smo se ga 3je skupaj napili. prijatelja sta nekako prišla domov jaz pa sem obležal nezavesten. Slučajno pa me je našel družinski prijatelj mojih staršev in jih obvestil. Že takrat sem mamino zaupanje do konca zlorabil. Moja starša sta bila prav tako tudi ločena in zato me je mama poslala za 6 mesecev k očetu. Ta čas je bilo vse dokaj ok. spet sem prišel živet nazaj k mami in še isti teden se je vključila v moje življenje trava, vem da ljudje govorijo da to ni droga oz. da ne škoduje. Droga je droga pa ni važno ali je to trava ali heroin. Vedno bolj pogosto smo s prijatelji kadili travo in to se je u 1. mesecu razvilo iz 1. jointa do 6. jointov na dan. poletje konec 9. razreda. Že skoraj 7 mesecev smo redno kadili travo in tako postali odvisni. Seveda smo imeli v večini v družbi ljudi ki so kadili in tudi snifali in jemali igle. Žurke so bile ena za drugo in tako smo jemali tudi kokain za poživila in po koncu uspavala in heroin da smo lahko sploh zaspali. Poden sem dosegel tik pred začetkom 1. letnika srednje šole ko se zadet kot mina odšel domov in seveda doma so me dobili. Takrat sem dosegel poden starši so zvedeli vse, 2 meseca sem živel na ulici in tako bil dobesedno odvisen sam od sebe. v tistem času pa sem imel večkrat krizo po drogi saj hrane nisem imel in mi je bila prva skrb to da sem sit šele potem droga. seveda pa za drogo nisem mel denarja. Zato me je to prizemljilo šel sem čez težke trenutke in se tako nekako samostojno odvadil od droge. Seveda pa to še zdaleč ni bil konec. Moral sem sprejeti svoja dejanja in sebe takšnega kot sem  in tako sem moral zbrati pogum in potrkati na vrata svoje mame. Seveda najprej ni bilo lahko, ponovno moraš pridobiti zaupanje in se dokazati da lahko vendar kmalu zatem se je zgodba začela ponavljati. Takrat sem dobil na izbiro ali se sam odvadim ali pa komuna, seveda sem se odločil da poskusim sam, zato sem se izoliral od družbe in vseh ki smo bili skupaj. in doma pomagal okoli hiše in na kmetiji pri dedku kar 1. leto. 1. leto brez družbe, na začetku je težko vendar sem se hitro navadil. Sem šel čez te stvari in lahko sedaj po toliko letih končno rečem da sem čist in da nisem več odvisen. Seveda pa je to težko tudi za starše. Zato bodite pozorni na sinove/hčere in tudi večkrat lahko preverite ali kadijo saj se v lekarni kupijo testi za nikotin, THC imaš pa tudi tester za 10 različnih mamil.

Težko je bilo vendar sem dal skozi in ne želim ter ne privoščim nobenemu da zabrede saj ko si enkrat v dreku je majhna možnost da se izkoplješ.

New Report

Close