Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina kako prepričati starše za psa?!

kako prepričati starše za psa?!

Tanja! napisal:

> Pia, tvoj Kaj in moja Kaja sta pa res reveza! :)))))))) Kaj pa
> kupujes, ce ni skrivnost? lp

Če smem jaz izdati…….. borderja! 🙂 🙂 🙂

Lp, jessy ****** "It doesn't matter how big your body is or your reputation, if you want to be special, you just need a big heart." *****

lejte… ni še nujno, da psa hočem takoj. samo, da jim najprej nekako povem, če bi ga imeli in podobno. potem, če se bodo strinjali bom začela izbirati pasmo in se bom pogovorila o izbiri pasme. lepo počasi, postopoma… sej se ne mudi toliko.
sicer pa bi rada trenirala agility… ne vem pa mi priporočajte primerno pasmo, če se vam že tolk da :-)) …
pa hvala usem… samo sej ni panike, ne se tolk sikerat zarad tega (tak mam občutek…) ;-))

Če hočeš da ti priporočamo pasmo nam moraš povedati vsaj:
-kaj pričakuješ od psa
-čemu bi ga imela(razstave, agility, obdiense, flyball…)
-kakšna velikost bi bila primerna
-koliko denarja si pripravljena odšteti zanj(pasme so različno drage)
-……….

Lp, jessy ****** "It doesn't matter how big your body is or your reputation, if you want to be special, you just need a big heart." *****

Yo:Saj ves najprej pride prvi, potem drugi,…potem pa ne mores nehat :-)))))))Me zanima koliko jih bom imela cez 10 let. Bom nova MM :-)))))

Tanja: Jah Kaji in Kaje so bogi:-)) Ker potem pridejo v hiso scetke(Bagi)in hiperaktivci(Lina), ki so prepricani da bi se cel dan rada igrala in da sta zelo potrebna trimanja :-))))))

Za pasmo se nisem prepricana. Najverjetneje borderja(ja saj vem se enega hiperaktivca :-)))) , samo sem se odlocila da ce bom imela borderja ga bom imela zaradi sebe in ne zaradi agilitya(ja agility bova tudi delala), samo nocem da se zgodi to kar se po Sloveniji dogaja- borderja kupis samo za agility(potem pa v boks do naslednje tekme) in podobno…

Lp,Pia

V naravi ni ne kazni in ne nagrad so samo posledice...

Pia :-))) Če bi rada hiperaktivca, ti lahko pa perujčka zrihtam 😉
Hehehe, se hecam :-)))))

Lp, Yo

----- Svojih zivali NE hranim s hrano Satisfaction.

Pia, me veseli, da tako razmisljas. Sicer ne poznam agilitaske scene, ampak res zalostno ce se taksne stvari dogajajo. Pa pravijo, da so razstavni psi revcki?!? No, saj nekaj jih je res….lp

Yo: Hehe, saj bi-pa saj jaz bi vseeee :-)))))))

Tanja! : Ja dogaja se povsod tudi na agilityu in tudi na razstavh… na zalost

Lp

V naravi ni ne kazni in ne nagrad so samo posledice...

Masha pri meni je blo isto.Moja sestrična je dobla psa(maltežana)pa je bil ful cartkan in sm ga pol tud jst hodla met(stara sem 12 let).Ati mi ga je oblubu,da ga dobim,ko grem v 5 razred.Js sm pa ful težila,da ga hočm met,pa na vsakem izletu,ko sem vidla kakšnga psa sm reka:”ta je pa lep”.Pol se me je pa ati usmilu in sm ga dobla.
Zdaj pa moj Doni(maltežan)sedi pri meni v naročju in skupaj gledama v enkran.Doni je zdaj star eno leto in je živahn.
Aja,pa imej takšno pasm,ki bo primerna tebi!
Lep pozdrav!

pa nemca uzamte pol….

živijo!
jst hočem psa, mami pa tut…ampak ati pa vedno:pes ne bo v stanovanju!!!
neki časa smo z mami gledale katero pasmo ampak pol smo se odločile za king charles cavalierja:)…ta pes je tko luštkan de ne moreš met drugega.
z mami smo tut premišljevale o maltežanu al pa cotton de tulear :/…ampak ko smo odkrile kinga
,smo se kr zaljuble u njega. ko smo pogledale mladičke nismo mogle verjet kaka kepica je to.
ampak sej nakonc pomojem glih ateku king najbolj priraste k srcu!?…ane?????????????????

NEVEM KAKO NEJ PREPRIČAM ATEKAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vaša nm9

psa lahko dobiš hitro če očku in mamici rečeš dvakrat al pa trikrat ker potem že vesta da ga hočeš. ko te ni zraven, se na skrivaj pogovarjata ali ga lahko dobiš ali ne… vse se pomenita.
nekaj časa počakata šele po tem ti povesta.

tisti ki ga zanima katero pasmo si izbrati nej ne tuhta več, ker je king charles cavalier najlepši pes na svetu… so v 4 barvah:
blenheim-belo-rjava,
tricolour-belo-črna z rjavo barvona določenih mestih,
black and tan-črna z rjavo barvo na določenih mestih
in ruby-rdečkasto rjava barva psa.

vrjemte mi srčkani so…lahko pogledate njihove slike na google “slike”.
ti psi so tko srčkani de se bote zjokal ko jih bote gledal…. najlepši del psa:njihove oči!!!!!!!!

Najlepši na svetu????? HA HA HA Vsake oči imajo svojega malaraja !!!!!

nm9, po par mesecih pes ni več “kepca”.

Če hočeš tako velikega psa kot je nemški ovčar, potem je ja jasno, da je življenje v bloku za psa MUČENJE. Raje si omsli kakega manjšega psa, ki ga je lahko vzgajati. Pa ne me zdaj spraševat katere pse je lahko vzgajati, ker ne vem. Ampak še tako porednega pudlja lažje ukrotiš kot nemškega ovčarja.

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

In kaj ima velikost psa opraviti z velikostjo bajte ali samo vzgojo?

HAHAHA, porednega pudlja lažje ukrotiš… ta je pa dobra. Moj pudelj je tako poreden, da bi prav rada videla kako bi ga ti ukrotila. Dosti lažje bi mi bilo imeti 3 nemške ovčarje !

Meni se zdi nemski ovcar zelo podredljiv, rabi pa trdo roko (kodrov ne poznam “od blizu” ) , s trdo roko ne mislim tepeza, le mocan karakter. Jaz sem imela nasega druzinskega na ukaz “postimanega” in to pri dvanajstih letih, celo, ko bo sansa enkrat, ko bo vec casa, bom sigurno imela nemskega ovcarja (ce le ne bodo pasme prevec pokvarili).
Hotela sem povedat, da kar se mene tice ni catch v velikosti, temvec v karakterju in pricakovanjih.
Nemsko ovcar je bil pravsnji zame a mi ga trenutni zivljenski stil ne dopusca, medtem, ko mi mila hrtovska narava ne pase toliko, ker sem precej grobo (ne fizicno), toliko bolj pa pase v moje zivljenje, ki sem si ga umislila.
Tako imam dva, angleza in malega angleza na 65kvadratih kjer zivimo stiri clanska druzina in cisto lepo sfolgamo brez vsake guzve.
Tako, da nikar o mucenju kar tako na pamet.

No ja, pa vi povejte, katerega psa je lažje ukrotiti- velikega ali majhnega, ko se zapodi za mačko, zajcem ali drugim psom, naprimer…

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

Đizs. Pojdi se učit, daj.

New Report

Close