Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina kako prepričati starše za psa?!

kako prepričati starše za psa?!

Glede na to, da ste psa že imeli, sta možna dva razloga; ali za psa dejansko ni bilo poskrbljeno, kot je treba oz. se staršem upravičeno zdi, da je bolje biti brez psa, ali pa nista pripravljena na novega psa. No, je še ena možnost, da so se razmere (finančne, časovne ipd.) toliko spremenile, da zaradi tega psa ne želita.

Heii�stara sem 11 let in zelo si zelim morskega prasicka…imam zelo veliko sobo in casa za njega.Enkrat sem mami rekla pa je rekla da lahko,potem pa se je moja sestra vsilila zraven da bi ona imela podgano in mami je kar naenkrat zacela govoriti da ne in pika.zdaj sem jo se enkrat vprasala in spet je rekla da lahko ampak se moram zmeniti z atijem on pa mi ne odgovori…problem je v tem kr si kar nekaj namislujeta…prosim helpajteee

Heii�stara sem 11 let in zelo si zelim morskega prasicka…imam zelo veliko sobo in casa za njega.Enkrat sem mami rekla pa je rekla da lahko,potem pa se je moja sestra vsilila zraven da bi ona imela podgano in mami je kar naenkrat zacela govoriti da ne in pika.zdaj sem jo se enkrat vprasala in spet je rekla da lahko ampak se moram zmeniti z atijem on pa mi ne odgovori…problem je v tem kr si kar nekaj namislujeta…prosim helpajteee

Heii,stara sem 11 let in zelooo si želim morskega prašička pa nevem kako prepričati starše…ali veste mogoče koga ki jih ima?…zelo bom vesela odgovorov�

Najprej se s sestro odločita, kaj bi sploh radi.
Ker bo potrebnih kar nekaj prilagoditev oz. previdnosti, če bosta imeli tako mp kot podgano.

Hej!
Jaz psa imam doma(NO) ampak mi oči ne dovoli iti z njim SAMA na sprehod. To mi je jasno, saj tudi ko je on zraven in Rex potegne, ga težko zadržim…ampak rada bi šla sama ven z psom in že precej časa prosim za psa, ka ga bom imela samo jaz. Jaz ga bom peljala na sprehode, ga bom hranila, čistila za njim,… mama in oči tega sveda ne dovolita, ker že imamo psa…
pa sj nočem imet velikega ampak majhnega (papillon-kontinentalni pritlikavi španjel) za povodec, oprsnico, igrače,… bi poskrbela sama, ampak hrano bi kupovali starši.in to je vse… kako naj jih prepričam da mi ga kupijo??

Doma imamo mačka,ki pa se ne razume z psi ?Kaj naj storim

Skrbi za mačke in poskrbi, da ne prihaja v stik s psi.

Torej…..kakšni nasveti glede drugega psa?

Katerega drugega psa?

Želim imeti papillona
in res je ful majhen , zraste do 30cm tako da…

Pozdravljeni!
Oprosti Črni nemški ovčar, da tako dolgo ni bilo nobenega odgovora. Glede na to, da živiš v hiši, se meni ne zdi velik problem, da bi imela psa. Jaz sem v stanovanju in oči je bil vedno proti psu(čeprav ga zdaj imamo). Pa sem prepričala mamo in je mami prepričala očija in zdaj imamo psa, sicer je majhen ampak je cukrček. Poskusi prepričati enega od staršev, potem je vse lažje;-)

Oprostite, napačen forum.

Torej, stvar je takšna, da mi že imamo psa(NO) in jaz bi rada imela še enega(papillon/metuljček)in starši bi mi ga z veseljem kupili ampak njihov razlog za ne je srednja šola. Če bom šla iz mojega domačega kraja, bo pes ostal doma in jaz zanjne bom mogla skrbeti… a bi mi lahko prosimmmm pomagali kako naj jih prepričam da bom z veseljem
ostala v domačEm kraju za študij…
Hwala za odgovore
ps: v srednjo šolo grem čez 2 leti

Pa obstaja možnost srednje šole in nadaljnjega študija v domačem kraju?
In pa, kako bo, ko boš imela kasneje fanta, se morda odselila od doma itn.? Ker psi niso hrčki, imajo kar dolgo življenjsko dobo.

Jah saj jes razmišljala o študiju v domačem kraju, če bi se pa z fantom odselila, bi pa psa seveda vzela s sabo

No, to me zanima. Ne če razmišljaš, ampak:
– imaš to možnost – študija?
– ta fant in selitev zdaj pri tvojih letih, hm?
– se zavedaš, kolikšen je strošek tvoje osamosvojitve plus oskrbe psa?

Živjo potrebujem pomoč že 4-5 let tečnari, starša za psa ampak iz tega nič ni bilo no oče si psa ne želi ker smo imeli nemškega ovčarja in je ugriznil otroka in punco sicer smo ga dobili od lastnikov ki so ga mučili in bil je ves čas privezan no potem je pobegnil in od takrat si želim novega psa živimo zraven šole zato mora pes biti v ogradi in jaz bi morala zanj skrbeti želim si psa pasme Beagle je zelo naporen in želim si ga ker v vasi v kateri živim nimam družbe in mi je vedno dolgčas zato vas prosim da mi starša pomagete prepričat vesela sem vsakega nasveta

Raje najprej pridno v šolo hodi, ker te je nemogoče brat.
Naslednje – glede na že eno izkušnjo bi spet z izgovorom, da živite v bližini šole, psa nekam zaprla in to bi bilo to. In zgodba bi se s takim odnosom seveda ponovila.

Imam en velikk problem:(
Želim si psa in seveda oče ne dovoli mama pravi da ona dovoli samo da bom morala zanj sama skrbet sicr pa mi bo vcasih tudi ona priskocila na pomoc.Imeli so ze pse in pred enem tednu smo morali dati naso psicko ospavat saj je bila zelo stara in bolana.Jas sm si pa vedno zelela svojega psa da bi ga vzgajala od malega…ampak seveda oče ne dovoli.Ampak ko me je videv kako jokam za nasi psicki me je pa uprasal ce bi imela se kerga psa seveda sm rekla ja a problem je o tem da vedno ko sm očetu pokazala kakšneka kužana se ni vzel resno in poklicav enkrat rece ja enkrat pa ne. zanima me kaj bi lahko naredila da se bi mu malo zasmilila ali kaj takega da bi se zresniv in poklicav ali dojev da mislim resno.

Hvala ze v naprej

New Report

Close