Najdi forum

MB 1973,

odgovor na to vprašanje – kaj narediti zdaj – boš našel samo v sebi, kot ti je podobno že napisala mavrica. Na tem forumu nas je veliko različnih ljudi z različnimi izkušnjami in mnenji, ampak nihče ni v tvoji koži.
V čustveni vihri ni dobro sprejemati pomembnih odločitev. Res si vzemi nekaj dni samo zase, premisli, pojdi v globino. Vase. Meni je tedaj, ko sem bila sama na veliki prelomnici, pomagalo, da sem naredila določeno stvar, ki je še nikoli v življenju prej nisem, za katero sem bila prepričana, da ne bom imela dovolj poguma zanjo. S tem sem prestavila lastne meje, videla, da sem lahko tudi drugačna, da zmorem, da preživim tudi sama, da je to čisto v redu. In je osvobajalo. Ne moreš si misliti, kako zelo.

Ne bom rekla, da začetek partnerstva “v drugo” z isto osebo ni možen – je. V mojem primeru recimo je bil. Ampak samo zato, ker sva se bila pripravljena oba v določenih vidikih, bistvenih za drugega, spremeniti. Vendar samo do te mere, da sva se s tem še zmeraj oba počutila v redu. Opustiti je bilo treba veliko idealiziranih pričakovanj drug o drugem. In ker sva si pred tem zavestno pustila nekaj mesecev za premislek, za ponovno postavljanje lastnih meja, je to šlo.

Zavedam pa se, da je to odvisno v največji meri morda od značaja posameznega človeka. S tem, sedanjim partnerjem, je šlo. S prejšnjim, s katerim sem preživela več kot desetletje in je bil tudi povsem drugačen značaj, ne bi šlo. Sem slutila. Prevelika tesnoba in razdalja se je zalezla med naju in že tedaj sem bila jaz tista, ki je z razmerjem prekinila, saj tako ni več šlo naprej. Kljub temu, da sem imela partnerja zelo rada (in on mene gotovo tudi), sem čutila, da v sebi vse bolj usiham in da živiva preveč drug mimo drugega.

Ja, vedno je kaplja čez rob tista, ki sproži verižno reakcijo. Vzroki pa se nabirajo leta in desetletja in ravno ti so ključnega pomena za razhod.

Kar pa se tiče “prave ljubezni” – no, ne vem, morda imam tu malo drugačen pogled na stvar. Če nekoga resnično pripustim v srce, tam tudi ostane. Samo zato, ker z nekom nisem “skupaj”, to še zdaleč ne pomeni, da sem ga nehala imeti rada. Moje srce je dovolj veliko za vse, ki so bili kdajkoli del mojega življenja in z mano doživljali tako hudo kot lepo.
In tega niti približno ne čutim kot “lažnost” do trenutnega partnerja. Svojega bivšega imam še zmeraj zelo rada, s to razliko, da ga ne dojemam več kot svojega “partnerja”, niti kot “dobrega prijatelja”, saj to nisva, praktično nimava stikov. Pristna ljubezen zame nima nič skupnega s posedovanjem. Po njem tudi ni nobene potrebe. Pristna ljubezen ne potrebuje potrditve drugega, ne, drugemu tudi vedeti ni treba zanjo, da bi obstajala. Pač je, ker je.

No, tole se zdaj sliši skoraj tako, kot da vselej lebdim na oblaku vzhičenosti in imam popolno življenje brez vsakih vzponov in padcev 🙂 Ni tako. Moje življenje ni preprosto, mnogo stvari je še, ki jih želim spremeniti. Ampak odkar sem pri sebi resnično sprejela dejstvo, da sem samo jaz tista, ki upravlja s krmilom svojega življenja, je marsikatera iluzija odpadla sama po sebi. Začelo pa se je trdo delo.

Probala je, pa ji ni uspelo!

Obveščam vas, da sem s to zadevo zaključil pred dobro uro.

Danes sem vzel dopust in jo povabil v svoj novi dom na kavo. Povedal sem ji, da se želim pogovoriti o vsem kar je bilo med nama. Prišla je, v umirjenem tonu sem ji povedal svoje, tudi to kaj sem preživljal v obdobju po razpadu najine zveze, ona pa je ves čas samo jokala in se opravičevala. Rekla je, da bo od zdaj naprej vse drugače, jaz pa sem ji odgovoril, da bo brez dvoma vse drugače in jo postavil pred vrata, rekoč, da tega praga ne bo nikoli več prestopila. Začela je globoko dihati in vpiti, jaz pa sem samo zaprl in zaklenil vrata. Dovolj je bilo njenih igric.
Nisem si mislil, da bom to zmogel, ampak je šlo presenetljivo lahko. In nisem si mislil, da se bom počutil tako svobodnega kot se zdaj.
Hvala vam vsem, za pomoč in spodbudne besede, pa tudi za besede, ki so mi pomagale k streznitvi.
Njej pa želim veliko sreče v življenju.

MB1973

Noro je tole kajne, čeprav sem videla, da se je tebi začelo dogajati že pred meseci, jaz pa sem pred kratkim kočala svojo 11 letno zvezo, stara 27 let. Upam, da nam še čez par mesecev tu po forumu vsak večer:) No, nisem jaz končala on je. Nisem brala vsega, upam, da se držiš. Še meni malo vzpodbude, da bo šlo.

Odložil si tono težko breme, naj ga nosi sama. Sedaj si svoboden.
Ona pa ima priložnost premišljevati o sebi.

Marinecpikasi ti čestita in bi ti stisnil roko močno in od srca, da zaboli, ker si naredil tisto, kar je bilo edino pravilno zate, za tvojo bodočnost in tudi zanjo, čeprav se ji zdi trenutno obratno.

Nikoli več se ne ozri nazaj za njo in nikoli več ne odpiraj nji vrat. Pojdi naprej, vedno naprej, za soncem…


Ona ga ne bo nategnila na suho. To je spet prelaganje odgovornosti na drugega, nekaj kar je počel že prej. Če se bo, se bo sam nategnil. Vse to kurjenje slik in brisanje podatkov in informacij o njej ni nič drugega, kot dejanje iz sovraštva do nje, ker mu ni izpolnila tega, kar si je on v svoji glavi zamislil, idealiziral. Ona ni kriva, da mu tega ni izpolnila, zato je tudi vso to kurjenje še ne pomeni, da je zadevo predelal tako kot je treba. Takoj, ko se bo pojavila, se bo ilizuja spet pojavila, le da bo sedaj prisotna še jeza, se pravi nezaupanje, kar ga lahko ponovno spravi v isto situacijo, kot že prvič. Prav možno je, da je že preden je začel s to žensko, enako ravnal tudi po razhodu s svojo ženo. Preveliko odgovornost ji je naložil, ona je to začutila in se umaknila, kar je nekako razumljiva posledica njegovih nerealnih pričakovanj. Vse to se večinoma dogaja v njunem nezavednem delu. Da pa vsega tega ne vidita, spoznata, pa je krivo njuno slabo poznavanje sebe.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Čestitke. To kar si naredil je edino prav in ti želim veliko sreče v živlenju. Bodi brez skrbi, oseba, ki te bo imele rada te čaka nekje kjer jo najman pričakuješ. Pa ne pozabi, sedaj si moški, ki ima jajca in se ne boš nobeni več pustil na suho … ker boš razmišljala kakor se spodobi. Samo čestite ti lahko za tvoje moč in tvojo odločitev.

MB 1973
Re: Kako preboleti ljubezen?

13.12.12 14:56
Probala je, pa ji ni uspelo!

Obveščam vas, da sem s to zadevo zaključil pred dobro uro.

Danes sem vzel dopust in jo povabil v svoj novi dom na kavo. Povedal sem ji, da se želim pogovoriti o vsem kar je bilo med nama. Prišla je, v umirjenem tonu sem ji povedal svoje, tudi to kaj sem preživljal v obdobju po razpadu najine zveze, ona pa je ves čas samo jokala in se opravičevala. Rekla je, da bo od zdaj naprej vse drugače, jaz pa sem ji odgovoril, da bo brez dvoma vse drugače in jo postavil pred vrata, rekoč, da tega praga ne bo nikoli več prestopila. Začela je globoko dihati in vpiti, jaz pa sem samo zaprl in zaklenil vrata. Dovolj je bilo njenih igric.
Nisem si mislil, da bom to zmogel, ampak je šlo presenetljivo lahko. In nisem si mislil, da se bom počutil tako svobodnega kot se zdaj.
Hvala vam vsem, za pomoč in spodbudne besede, pa tudi za besede, ki so mi pomagale k streznitvi.
Njej pa želim veliko sreče v življenju.


Ona ga ne bo nategnila na suho. To je spet prelaganje odgovornosti na drugega, nekaj kar je počel že prej. Če se bo, se bo sam nategnil. Vse to kurjenje slik in brisanje podatkov in informacij o njej ni nič drugega, kot dejanje iz sovraštva do nje, ker mu ni izpolnila tega, kar si je on v svoji glavi zamislil, idealiziral. Ona ni kriva, da mu tega ni izpolnila, zato je tudi vso to kurjenje še ne pomeni, da je zadevo predelal tako kot je treba. Takoj, ko se bo pojavila, se bo ilizuja spet pojavila, le da bo sedaj prisotna še jeza, se pravi nezaupanje, kar ga lahko ponovno spravi v isto situacijo, kot že prvič. Prav možno je, da je že preden je začel s to žensko, enako ravnal tudi po razhodu s svojo ženo. Preveliko odgovornost ji je naložil, ona je to začutila in se umaknila, kar je nekako razumljiva posledica njegovih nerealnih pričakovanj. Vse to se večinoma dogaja v njunem nezavednem delu. Da pa vsega tega ne vidita, spoznata, pa je krivo njuno slabo poznavanje sebe.[/quote]

Marko, daj mu ti povej, kako bi bilo treba pravilno “predelati” zadevo. Daj no.

Malo sem se po dolgem času spet oglasil na tem forumu. Res je bil potreben čas. Danes živiva skupaj z dobro in pošteno žensko. Najina zveza je polna obojestranskega spoštovanja, razumevanja in ljubezni. Težko je bilo preboleti, ampak zdaj vidim, da sem kar nekaj svojih najboljših let vrgel stran.

Tistim, ki ste skupaj z mano obupavali sporočam, “da za vsakim dežjem posije sonce, hujše, kot so nevihte, bolj se očisti ozračje.”

Lepo se imejte in veliko sreče!

Peter

Peter, hvala ti.
Da si na tem forumu zapisal svojo zgodbo.
Tvoje prvo sporočilo sem naključno odprla.
Sem te razumela in čutila, saj sem bila isti trenutek v podobni življenjski situaciji kot ti.
Pomagal si mi, da sem se odločila za pozitivno spremembo, za slovo od trpljenja.
Sledila tvojim naslednjim “postom” … in prav te dni pomislila nate.
Vesela sem, da si srečen.
Uživaj v življenju.

Takih primerov kot tale je vse polno

kjer ljudje zivijo ali zivotarijo v njihovih glavah si zamisljajo

vcasih da je njihov zakon Perou toda v resnici je to slab zakon ki enkrat ali drugic se bo zrusil .

ko pa jim to na hrbet pride so pa cisto zruseni — to ni functionniralo cetudi se mu zdi

da to ni njegova krivda -vecinoma to krivdo ima da je izbral ne pravo osebo in se z

njo v dolgo vezo dal namesto tega sta oba gubila cas brez korajze da vsak svojo pot vzameta

cim hitreje… Ker tam nekje v dusi oba ali en sam ze od zacetka ve da to nebo dolgo trajalo.

DA JE NEKAJ NAROBE

Kaj moramo storiti za bodocnost –to je biti bolj posten proti sebi in tudi svoji zeni ter

jasno povedati stvari ki nas motijo namesto da vse popustimo rekoc jutri bo boljse .

seveda tudi sami se moramo vprasati vseskozi ce smo vredni pricakovanj –ali ji damo vse kar

ona od nas pricakuje ali smo sploh sposobni da vse to uspemo— ker vcasih nas vprasajo –zahtevajo pricakujejo prevec .od nas .

pa se niti ne zavedajo da nismo masine . Enako tudi velja za nas nesmemo dati prevec bremena

drugemu–ce ne se bo zasopihal in zrusil mu bo vsega enkrat tega zadosti .Potem pa to naenkrat poci

stena se zrusi ce je vodo dobila ali se je pa streha odkrila sele potem zid dobi luknje in se polagoma

zrusi –zakon je pa tudi prav takole –ze dolgo casa ni slo preden se oba ali samo en odloci da vsak

svojo pot vzamemo … To pa ni vazno da moramo vse znova zgraditi -vazno je da ne gradimo nove

relacije na rusini starih ali presjih vez . Vazno je da analiziramo kje smo ga mi posral kaj nismo

ali prevec storili zakaj je to poclo . Ko smo ze vse nase napake spoznali pa smo ze znova mi

sposobni da gremo naprej proti prihodnosti proti konstruktivnim srecanj in v tem primeru vse nase

napake bo treba v zakelj dati in se vsega tega znebiti da tega ne ponovimo znova ..

Seveda nesmemo pa tudi reci da smo mi mozki vsega krivi ker vecinoma zensk niso zares svetnice

nekatere so z teboj za konfort ali za ugled -druge za denar ali hiso –avto etc je vse polno materialnih

razlogov da so se z nami ustavile . Teh ne moremo ustaviti ni spremeiti kozla je koza bo postala in

ostala..Druge so perfektne en sam prasek ali cevlji cisto malo prasni to je katastrofa ta bo cistila

glanzala cel dan in ti strupenila zivljenje z vsemi razlogi ..Druge spet so nevroticne ali zajebantke te

tudi niso lahke za zivljenje itd itd ..Ko si pa te vrste pekla z eno tako poskusil pa jo zapisi na rdece

zapisi ne smes si nigdar vec dovoliti da gubis svoje zdravje z temi fenomeni …Mi lahko nase

napake ustrelimo ali se zboljsamo

teh od drugih pa nigdar ne bomo uspeli –cim pa nekaj takega zasledimo z prihodnjo pa takoj nazaj

zapri vrata in ne odgovori vec na tel ali pa ji odkrito rec da te vste deklet ze poznas in da te ni volja da

gubis tvoj cas ..Koliko casa ti bo treba da novo ta pravo najdes to je odvisno tudi od srece vcasih

mesec dni vcasih pa deset let — med tem pa se malo poigraj z tistimi ki so ti zacasno pri roki .. Da te

zalost ne objame pa cimvec ven ven in sport vseh nacinov vse kar te prepreci da si zamislis kak si ti

ubogi da se kar sebi smilis –to pa negativno in ta presnjo moras za zmeraj z glave dat pa profitirat z

vsem kar ti je zacasno mozno —.Gdo ihce najde—- samo nigdar se ne zaustavi vec na apfalu vse kar

je negativno ti odvrzi bos kar takole znova zazivel -a zivijo jas sem takole mojo zadnjo krizo prestal

danes sem pa vesel da sem se cisto od ta zadnje odaljil ..To mi je omogocilo da se zavedem da je

lahko zivljenje vse lepse kot prej — iskal sem tri leta to kar mene vredi vse druge smrklje ki so ble

slabo stesane ki so samo sposobne da ti zivljenje zagrenijo teh sem se pa to pot izogibal kot vraga

niti za hec hih nisem hotel vzeti zacasno ..Ne poslusaj nigdar Jaques Brel –ne me quites pas

Temvec Adriano Celentano — Sono Simpatico — Prepisi si besede na yu tube in jih reci petkrat na dan

pa bos ozdravil njej pa poslji od tega Pevca ”Ora sei rimasta sola ”’ zivijo pa poboljsaj se tudi ti ..

Pozdrav,

sem se odlocila, da tudi jaz delim svojo zgodbo, ki se je zacela pred 25-imi leti. Takrat sem se zaljubila v osem let starejsega fanta, bila sem mlada, premlada (15let), najina veza je trajala pol leta, razsla sva se zaradi moje nezrelosti,dvomi ce me ima rad, drugi so se vpletali zraven z besedami da me izkorisca,…. jaz sem jih poslusala. Spremljal me je vso mojo najstnisko obdobje, odvracal od drugih fantov, bil ljubusumen,ker sem ga delala ljubosumnega, nisem mu nikoli povedala, da ga ljubim, ker sem bila naucena, da ne smes pokazati ljubezni, imela sem obcutek, da me hoce obvarovati pred drugimi in da me cuva. Tudi on ni govoril o tem. Nato je on spoznal drugo in dobila sta otroka, takrat sem nehala verjeti, da bova kdaj skupaj. Tako sem tudi jaz spoznala mojega moza, dobila otroka se porocila in odsla v tujino z vero dalec od oci , dalec od srca, vendar ga nikakor nisem mogla iztrgati iz srca… po nekaj letih sem se z druzino vrnila iz tujine. tu in tam sva se srecala na kakih dogodkih in se vedno je bolelo, tudi v njegovih oceh, sem videla bolecino. Posvetila sem se druzini otrokoma, mozu, ki sem ga imela rada, vendar nikoli ni bil to kar sem si zelela, popival je in v alkoholu bil neodgovoren, trudila sem se ga pregovoriti k odgovornosti, vendar nic ni pomagalo, ceprav sem se neizmerno trudila,nakar mi je zmanjkalo volje in pripeljalo do tega, da sem resno razmislala o razvezi. Zraven pa sem sanjala o njem, veliko prejokanih noci, tezkih sanj,…dopovedovala sem si da je to samo moja fantazija in da to ne more biti ljubezen. Vsa ta leta sem imela obcutek, da so med nama nedorecene stvari.
Pred pol leta sva se spet srecala na neki zabavi, stopil je do mene in rekel zdaj pa je cas da razcitiva in se koncno pogovoriva in takrat se je zacelo. To je tista prava ljubezen, ki je nisem cutila od takrat in on mi jo vraca . Izpolnilo se mi je to kar sem sanjala vseh 25let. Mozu sem povedala, da ga ne ljubim vec, zivima skupaj , ampak v locenih spalnicah, kar je zelo tezko.
Tudi on razmilja o tem da zeni pove , da ima razmerje, vendar bi ostal pri druzini vsaj za nekaj casa, dokler otroci ne pridejo v srednjo solo, vendar sem ga odvracala od tega, kajti ima zelo veliko druzino, hocem da je preprican, da si tega zeli…
Vem obsojali me boste, tudi sama sebe obsojam, ampak to ni avantura, to je moja ljubezen, ki me bo spremljala vse zivljenje, je to tak greh.

Ga naj pozabim in kako? Ali se naj trudim, da bova enrat nekoc, skupaj zaspalla in se zbudila v soncni vzhod.

Verjetno sta oba nezadovoljna s svojo izbiro partnerjev že kar lep čas,a ne?Nekaj vas bo tu sicer prizadetih otroc recimo.Ja jaz bi ti tako rekla,če moža res ne ljubiš ampak če ga res ne ljubiš več potem se nima smisla pretvarjati in v nekaj siliti.Je pa sedaj vprašanje ali bo razlog tvojega odhoda ta nekdanji ali to da moža ne ljubiš več?S tem si moraš biti na jasnem zaradi tretje osebe nikoli ne zapuščamo moža ali partnerja zapustimo jih zgolj zato,ker tam nismo več srečni.Ne veš pa kaj čuti tale tvoj nekdanji,ki se je od nekod pojavil.Ali tudi on ni dovolj srečen z ženo,da bi jutri lahko šel s tabo?dolgo ga že nisi videla minilo je kakor pišeš mnogo let mogoče ni več isti?ko si boš s temi vprašanji na jasnem boš vedela kaj storiti sedaj si še v dvomih,ker če ne bi bila ne bi pisala sem.

Ti preprosto uživaš v tem, da trpiš.

Meni ni jasno, kako ne moreš pozabiti ženske, ki te ni ljubila… Ti si namreč njo imel zelo rad, to vidim iz pisanja, vendar pa vsekakor vem, da ti nisi bil tisto, kar je ona želela. Ona te ni ljubila, zato te je tudi pustila. Tisti majhen prepir je bil le izgovor. Po vsej verjetnosti je bila zagledana v drugega in ni v tebi nikoli videla tisto, kar si ti videl v njej. Ona je bila zate idealna, ti pa zanjo ne. V bistvu ji niti nisi bil kaj preveč všeč, ker drugače bi bila vajine zveze, saj si zanjo delal vse. Ženske takih moških ne spustimo iz rok, če nam je vsaj malo zanje. Ampak tej očitno nisi bil tako všeč, kot si si mislil. To dokazuje tudi to, da je imela po tebi še tri zveze…

Če bi se imel kaj rad, bi jo skenslal iz svojega življenja. Skenslal bi njeno cifro, maile… če bi te kontaktirala, bi jo prijavil mobitelu….

To si ponavljaj v glavi še nekajkrat, da se ti bo razjasnilo, da zaradi ene ženske, ki te nikoli ni imela rada, zapravljaš pozornost druge morebitne kandidatke, ki bi bila vse tisto, kar je bila tvoja bivša in ki bi te res ljubila in bi bil zanjo dragocenost in te ne bi spustila iz rok!! Koliko žensk je, ki je fajn, zakaj medliš za eno, ki te ni marala????? Ni škoda tvojega življenja?

Tale post sem našla po naključju. Zanima me, kako se je znašel avtor. Je uspel preboleti bivšo? Se je sprijaznil s situacijo in se ustalil z neko drugo?

Saj je napisal na drugi strani, kako se je izslo. Berite, ljudje, berite.

New Report

Close