Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Kakanje

Kakanje

Pozdravljeni!

Naš 6m dojenček zelo pogosto kaka. Ne glede na to kar je, se pokaka v roku pol ure ali še prej pa še vmes. Zelo rad ima sadje in zelenjavo, GH imava uveden 3x na dan. Je normalno, da tako pogosto kaka (rekord je bil 9x na dan, sicer pa 6x-7x na dan precej konkretno in lepo)? Otrok je velik in močan, ima 9 kg, dobre volje, pa vseeno, ni to prevec?

Hvala za odgovor.

 

To se verjetno nanaša na temo, v kateri sprašujem, koliko je otrok star, sicer z drugim nickname.

Če je blato primerne konsistence, otrok pa normalno  napreduje-pridobiva na teži in nima nobenih drugih težav, šptejemo, da sicer odvaja pogosto, vendar zaenkrat ni suma, da bi bilo kaj narobe.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor, res je bilo isto vprašanje, drugo ime, ker mi je zaznalo kot da ni oddano sporočilo.  Nas fant je star že skoraj 8 mesecev, kaka se vedno5x- 6x na dan, tudi veliko poje, včasih skoraj toliko kot jaz (skoraj 30 dag rizolinota, pa se vedno bi kakšen kruhek poleg). Je Veseljak, zacel se je plazit, veliko miga,zato mu sedaj teža pada. Iz 9700 g je sedaj na 9300). Vem, da je se vedno dovolj, pa vseeno mi to izgubljanje teže ni všeč. Je to se vedno normalno? Skrbi me samo, da nima kakšne sladkorne oz. kakšne druge presnovne bolezni. Hvala za pomoč.

Padec teže v tej starosti ni pričakovan.  Vsi otroci so v tej starosti bolj mobilni, kar ne vpliva na pridobivanje teže. Svetujem obravnavo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close