Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Kajenje v Kliničnem centru Ljubljana!

Kajenje v Kliničnem centru Ljubljana!

Tako je, kot je napisala Urshy. Zvezdica išče ventile, da spuca svojo jezo. In potem se z vsemi krega o tem, ali je zdravstvo za en K… ali ni. Zvezdica, če ne misliš tožiti in se ti zdi brez veze, potem daj stvari adakta. Za jezo pravijo, da je največji strup za telo.

Urshy napisal:

> Žal je tako, da človek, ki je prizadet, kot je Zvezdica zaradi
> svoje mame, tolče okrog sebe in išče ventile za svojo jezo in
> nemoč.Človeka začne zato vse motiti.Kajenje zdr. delavcev,
> prepih…..
> Da, medicina ni vsemogočna.Ne da se pozdraviti vsega……niti
> preprečiti.
> Prizadeti pa najde vzroke za smrt prav vsepovsod.Verjetno je
> umrla zaradi prepiha, ali pa zaradi “neumnega dohtarja” ene
> “žleht” sestre, ali pa zaradi smradu po cigaretih ki je vel po
> oddelku. V zdravstvu kar cvetimo od “šlamparije” in želje koga
> “zašuštrati”.Da popravimo statistiko.
> Omamljena je bila od zdravil….Veš Zvezdica….zdravila imajo
> stranske učinke. Za informacije v zvezi z zdravili bi se morala
> takrat obrniti na lečečega zdravnika, pa bi vedela kaj je s
> tem.

ko te človek bere šele ugotovi kako slabo se nam piše v primeru,da smo bolni in potrebujemo zdravnika.Pravzaprav potrjuješ,morda nehote in nevede,tavno tisto o čemer pišem jaz.

Tvoj nickname me vedno navdušuje. :))

aska napisal:

> zvezda ti se mal izzivljaš, a ne ? vrtiš se sama okrog sebe…

Važno je,da se mi še ni zavrtelo.

Lep pozdrav

t’mlada Taja napisal:

> Tako je, kot je napisala Urshy. Zvezdica išče ventile, da spuca
> svojo jezo. In potem se z vsemi krega o tem, ali je zdravstvo
> za en K… ali ni. Zvezdica, če ne misliš tožiti in se ti zdi
> brez veze, potem daj stvari adakta. Za jezo pravijo, da je
> največji strup za telo.

se ne prepiram,ne iščem ventilov za svojo jezo..vse kar je je to,da zagovarjam svoja mnenja oz.prepričanja.

Vidiš…v mojem telesu ni strupov…celo kadim ne.

Lep pozdrav

Žalovanje ima tudi fazo jeze. Ko je človek jezen na ves svet in išče krivca za svojo bolečino. Zvezdica……ni pametno takole klatiti okrog sebe. Lahko te še dodatno prizadene.
Saj smo vendar svobodni. Če boš potrebovala pomoč, ti bo zdravstvo pomagalo, brez skrbi. Če pa tega ne želiš, oz. ne zaupaš……prav. Brez privoljenja lahko zdravi le psihiatrija, druge veje medicine pa ne.
Sem pa spodaj prebrala, da ni tako hudo. Najprej si vreščala, da se boš kar alternativno zdravila, po drugi strani pa iščeš osebnega zdravnika.
Pamet v glavo in zategni malo konje.

U,
> da se boš kar alternativno zdravila, po drugi strani pa iščeš
> osebnega zdravnika.

Draga Ur …..

kaj meniš, čemu iščem zdravnika kateremu bom usluge plačevala iz lastnega žepa, čeprav plačujem zavarovanje?Ne malo …

Zanimivo …alternativa je v ,civiliziranem,svetu še presneto priznana …le zakaj se je SLO dohtarji boje?

Ah ja Urši,Urši….psihiatrija ja…

“kaj meniš, čemu iščem zdravnika kateremu bom usluge plačevala iz lastnega žepa, čeprav plačujem zavarovanje?Ne malo …

Ne vem……. Glede na to, da je naše zdravstvo tako na dnu, po tvojih besedah. In da se boš (baje) kar alternative držala.

Zanimivo …alternativa je v ,civiliziranem,svetu še presneto priznana …le zakaj se je SLO dohtarji boje?

Imaš ta občutek?

Ah ja Urši,Urši….psihiatrija ja…

Upam, da nimaš izkušenj….

HM; Sem preštudiral tudi ameriško in angleško zdravstveno vzgojo, v kateri priznani avtorji opisujejo, da moramo zdr. delavci zatirati alternativo, ker je žal krivoverna. Sam sem imel priložnost videti pacienta, ki je prisegal samo na alternativo. Pokopan je bil sredi lanskega poletja.

Zvezdica moja… Žal potrebuješ eno prisiatrično terapijo….

>
> Upam, da nimaš izkušenj….

Meniš,da bi jih morala imeti?

Prav zanimalo me je kako boš nadaljevala moj,pričeti,stavek in odreagirala si kot sem pričakovala.

Urši,urši……

Ja

> imel priložnost videti pacienta, ki je prisegal samo na
> alternativo. Pokopan je bil sredi lanskega poletja.

Vsekakor so prednosti tu in tam.Odvisno na koga naletiš tako tu, kot tam.

Lep pozdrav

Jakec napisal:

> Zvezdica moja… Žal potrebuješ eno prisiatrično terapijo….

Sem vesela,da samo eno :))))

Lep pozdav Jakec

Zvezdi, zvezdi :)))).Pokroviteljski priokus ti žal slabo pristoji, glede na tvojo prizadetost in žalost v prejšnjih postih.
Ne, nisem namigovala, da si bila na psihiatriji. Izkušnje (svojci, prijatelji) lahko dobiš tudi drugje. Velikokrat imajo ljudje z izkušnjo (kakršno koli že) s zdravljenjem proti volji, kasneje težave pri sprejemanju zdravljenja. Ni pa psihiatrično zdravljenje nič sramotnega ali slabega.

Vidim, da smo se precej oddaljili od začetne teme.
Želim ti, da bi čimprej odžalovala.
Kar se pa tiče prenapetosti in klatenja okrog sebe z namenom zdraviti svoje travme (če so to tudi sicer tvoje osebnostne poteze), ti svetujem, da čimprej poskusiš reševati težave na drugačen način, saj boš v nasprotnem primeru imela težave tudi v svojem zasebnem življenju. Poskusi ohraniti tudi nekoliko načelnosti (vsaj skozi eno temo).:)

Madonca, pa me res skrbi zate. :))))
Lep pozdrav v naslednji temi.

Pozdravljeni!
Al bi človek takele medicinske setre včasih nesel skozi vrata. Res je, niste kriminalci, ce kadite, je pa hkrati NAM nekadilcem kratena pravica do svezega zraka in ocitno bi bilo treba tudi to zapisati v ustavo, saj vam je eno figo mar, ce kdaj komu kaj puhnete v fris! Če pa je človek še bolan in odvisen od vaše pomoči, vi pa veselo na čik, pa še malo po njem…. JA; PACIENT, BOLNIK, KLIENT JE CAR! Ne pa nekdo, ki naj bi bil odvisen od vase dobre volje!!! Tudi sama sem v zdravstvu… glede na to, koliko truda je potrebnega, so place resda mizerne, ampak oprostite……znašajte svoj stres na državo, ne pa nad nemocnimi ljudmi!!!

Sramota za vse zdravstvene delavce, ki lažejo sami sebi in se gredo nek stres management skozi čike. Lepo vas prosim, menda ne boste rekli, da so vam na predavanjih o izgorelosti, rekli, da si ga kar v miru prižgite, lepo vas prosim! Takšne nore kvasite raje komu drugemo!!

DRAGA MoJa!
Da ste jim vedno na razpolago?? Prosim, lepo?? Ne skrivajte se za hrbti tistih predanih med. sester ki so dejansko ves čas na razpolago pacientom in ki kljub temu obvladajo svoj stres. BIla sem na praksi v KC kot zdr. teh. in vam povem, tudi ce ne delate tam, ….zjutraj smo vecino dela opravili sami, brez pomoci zaposlenih, razen tistih nekaj ze prej omenjenih, ki so predani svojemu poklicu. Ostali so bili veselo na CIKU in kofetku. In o tem, da v dopoldanskem casu med kosilom in zajtrkom, komaj koga vidis od zaposlenih na hodniku ali po bolniskih sobah…. Lepo vas prosim!

Hkrati pa vsaka cast tistim, ki predano opravljajo svoje delo, ceprav so place mizerne! Žalostno je, da slabe izkusnje večkrat padajo čez vse ….tako dobre, kot tiste malo manj….

Sama prihajam iz ene periferne bolnice in slika je ista. Vsako jutro se dušim v dimu, pa nobeden nič… Nekaj bo treba nardit!!!

Zdravo,

navada je železna srajca, a vsaj od zdravstvenih delavcev bi človek pričakoval, da bodo glede na svoje izkušnje s pacienti vendarle uvideli, da si škodijo. Tega preprosto ne razumem, vidiš nekoga umirati, več da umira zaradi cigaret pa ne narediš nič, da ti sam tega ne bi počel. Ja, to je pa tako, če imajo ljudje več nagonov kot pameti….

R

Še ti malo pobrskaj po svojih razvadah! Saj ni samo kajenje smrtno nevarno!

nisem mislila pa vendar:zopet sem pri svoji ,umrli,materi.

Ko je umirala sem stala ob njeni postelji.Niem vedela kaj se dogaja.Bila sem zbegana,prestrašena….zvonila sem,klicala sestre.Nikjer nobene.

Končno sem se zganila in odšla v sobo za sestre.Tam so bile tri.Vse tri so kadile in pile kavice.Edine besede,ko sem povedala,da po vsej verjetnosti mama umira so bile:”Kako to veste in A res?” Seveda so potem prišle k postelji.Mama je bila že mrtva.

Če ne bi človek z vsemi štirimi cepetal okoli sebe,da si da vsaj malo duška ne rečem nič.Vpila bi,rjula bi pa???? Urshy vidiš…pozabiti moram,ne mamino smrt,smrti se dogajajo…pozabiti moram na ravnanje med.osobja.Sem že nekje napisala in si verjetno prebrala.
Človeka zaboli srce in zaboli duša.

Lep pozdrav in saj veš kdo odneha ……

Pa ti delaj na normo v tekstilni industriji za 60000 sit in to od 6 zjutraj do 8 zvečer vse dneve v tednu razen nedelje!

Tanaja

New Report

Close