Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija ABC ginekologije in porodništva Kajenje in nosecnost

Kajenje in nosecnost

Preden sem zanosila sem pokadila dnevno od 10-15 cigaret. Takoj ko sem zvedela, da sem noseca, sem nehala kaditi. Toda po treh dneh sem imela “hude” bolecine v trebuhu, ki so se izkazale za prebavne motnje. Ko sem to povedala moji prijateljici, je rekla da je njej ginekologinja prepovedala cisto prenehanje kajenja. Priporočala ji je vsak dan samo en cigaret. Sedaj pa me zanima ali je to res priporočljivo oziroma ali to ne skoduje nerojenemu otroku.

Draga Darja,

če zmorete, se odpovejte cigaretom popolnoma, tako v nosečnosti kot po porodu v času dojenja in če boste že tako dolgo brez cigaret, se jim kot odgovorna ženska popolnoma odpovejte. Znano je, da so otroci kadilk manjši, več je vseh možnih obolenj v nosečnosti in več alergičnih in drugače manj odpornih otrok kot v družinah, kjer ne kadijo. Tobačni dim je torej znano škodljiv na veliko načinov in tveganja njegovega učinkovanja na telo so v velikem nesorazmerju z nekaj nepomembnimi “plusi”.

Lep pšozdrav. Sama sicer nisem noben strokovnjak, vendar tudi sama menim da je bolje (če le lahko ) takoj prenehate kaditi. Sama se sicer soočam z enakim problemom in sicer sem noseča v 14. tednu, in sem takoj prenehala kaditi, ko sem zvedela za nosečnost (pokadila sem veliko ).mesec in pol nisem kadila, potem pa je nastopil čas, ko so izpiti ( sem študentka 9 in sem živčna in se ne morem upreti cigaretom. Čeprav kadim zdaj najlažje kar jih je, in samo 5-6 dnevo, še vedno kadim in to me žre. Upam da vam bo uspelo

Objava čaka odobritev

Spoštovani,

zaradi omenjenega kajenja in nekaj steklenic piva se plodu ne bo nič zgodilo, priporočam pa, da s tem zdaj prenehate. Dvigovanje bremen in na sploh fizično delo pa ne povzroča splava.

mag. Stanko Pušenjak, dr. med., specialist ginekolog in porodničar; Lepo prosim uporabljajte iskalnik! Samoplačniški UZ pregledi v nosečnosti: GSM 051 321224 nuhalna svetlina, morfologija ploda, preverjanje plodove rasti in ocena stanja pri tvegani nosečnosti, merjenje pretokov skozi različne žile ploda in popkovino, merjenje materničnega vratu, posveti v nosečnosti, npr. o porodu pri medenični vstavi, dvojčkih.

New Report

Close