Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Kaj pričakovati po Septoplastiki?

Kaj pričakovati po Septoplastiki?

Pozdravljeni,

Pred enim tednom sem bil na septoplastiki, kjer so mi ravnali nosni pretin (hrustanec med nosnicama).
Od posega je minilo 8 dni (točno teden), a imam zvečer pred spanjem nos še vedno precej zamašen – čez dan pa je prehoden. Zato si dajem zvečer v nos Operil (2x kapljici v vsako nosnico pred spanje zdaj že cca. 7 dni). Ali lahko tako dolgo jemljem Operil?
Prav tako sem mi je pojavil občutek otopelosti zgornjih zob in bolečina septuma na pritisk. Je to normalno po operaciji?
Občasno imam mi tudi priteče malenkost krvi iz nosa. V kolikšni meri je to normalno in kdaj lahko pričakujem, da bo prenehalo?

hvala za odgovore in lep pozdrav,
Marko

lp, Marko

Spoštovani,

Operil lahko uporabljate 5 dni (max 7 dni). Potem ga popolnoma opustite. Bolečina in pritisk v predelu zg. zob sta lahko zaradi otekline – to se bo popravilo v nakj tednih.
Manjše krvavitve so običajne najmanj 14 dni. Nos se bo odpiral postopoma.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close