Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kaj pa starši, ki nimamo dveh otrok v vrtcu

Kaj pa starši, ki nimamo dveh otrok v vrtcu

Se strinjam z mirjam. A imate otroke zato, da boste kje kaj pokasirale???

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Res mi ni jasno, zakaj mislite, da je država (mimogrede – to smo vsi, ki plačujemo davke) dolžna preživljati in prehranjevati vaše otroke?

Starši so tisti, ki so se za otroke odločili in jih naredili, zdaj pa še skrbite zanje. Če pa tega niste sposobni, pa pač ne imejte otrok oz. samo toliko, kot ste jih sposobni preživljati.

Če pa je država pripravljena staršem, ki imajo dva otroka v vrtcu, prispevati za enega, pa fino, ne. Jaz od tega zakona nimam nič, a vseeno privoščim tistim staršem, ki bodo oproščeni plačila za vrtec za 2. otroka.

ej, ne sekiraj se, kajti verjemi da bo zelo zelo malo slovencev, ki bodo res izkoristili en vrtec zastonj, kajti prostorov v vrtcih NIIIIIIIIIIIIIIII, ves koliko otrok je te dni dobilo zavrnjene vloge..za znoret! To, da ima en zastonj je velik nateg, vam se ni jasno..jaz vam dam tudi vse zastonj pri nas, le pridete, ko boste prisli bom rekla ni več..papa!

da nas ima lahko drzava tako za norce, verjemi, le redki bodo res dobili plac za otroka v vrtcu, ki bo imel zastonj, redki!!!! In se to le tisti, ki bodo morali plačat cist malo..drzava ni nora..drzava nikoli ni bila uvidevna, prijateljska, socialna ..to je le na papriju, resnica pa je, da ce ti sama ne bos poskrbela zase in za svoje, ne bo nihce!

Jst se tut strinjam s tem, da je to “drugi otrok zastonj” bolj metanje peska v oči.Pa ne me spet narobe razumet – jst prvoščim tistim, ki imajo to možnost.
Mene samo jezi vsa ta nepravičnost glede plačevanja vrtcev. Midva plačujeva 335€/mesec za jasli. Še preden skočite u luft nimamo bajne plače – mislim je za preživet ampak ni pa oh in sploh glede na znesek plačila vrtca. Stanovanjskega kredita nam seveda ne upoštevajo, prav tako ne kredita za avto (imamo samo en avto da ne bo pomote). Poleg tega pa kljub temu, da plačujem tak znesek moram v vrtec prinesti še plenice in robčke.
Zanimivo mi je pa to, da če je pa nekaj dni ni v vrtcu se mi pri plačilu odšteje samo prehrana za tiste dni ko je manjkala – nekaj €.

Se pravi, ko govorimo o tem zakaj je tako visoka cene vrtcev je mnogokrat tudi argument strošek prehrane, ki naj bi bila draga in zato predstavlja tako velik delež v ceni vrtca.
Po drugi strani pa ti za dneve ko manjkaš v vrtcu odštejejo po cca 1€ na dan.
OK no sam tolk še mal moje razmišlanje – če lahk pristavim 🙂

neboglasnica

“Koliko sva pa že preplačala???”
Taki stavki mi dvignejo pritisk. Jaz imam štiri otroke. Eden je v vrtcu, trije pa v osnovni šoli. Vedno smo plačevali za vrtec najvišji razred. Vendar še NIKOLI nisem niti pomislila, da kaj preplačujem.

Gremo pa vsako leto za teden dni na morje, za nekaj dni v hribe in na več enodnevnih izletov. Preseravamo se ne, zaslužimo pa dovolj, da nam ničesar ne manjka. Pa v velike trgovske centre tudi ne hodimo. Čudaki pač.

Zakon je takšen kot je. Jamranje tukaj ne bo pravč nič pomagalo. Če se ti zdi nefer, pa podaj svoj predlog na ustrezne ustanove oz. ljudi. Npr, piši poslanecem, vladi,…naj kaj spremenijo. Pa srečno!

Prerekanje tukaj nima smisla in je zguba energije.

Mi bomo tudi padli ven, ker gre prvi otrok letos v šolo. Sem pa vesela za nekatere, ki jim bo plačilo olajšano.

Jaz pa za hrano v šoli plačam cca.40e, tako da ne vem kam potem vaš otrok hodi?

tudi mi plačamo 90 evrov pa samo za zajtrk in kosilo

Ja no, se pač poskuša motivirat ljudi in jim olajšat preživljanje otrok.
Kaj pa tisti, ki imamo malo večje otroke, smo plačali vse vrtce sami, otroškega dod. tudi ni bilo vseskozi, dod. za veliko dr. je komaj 2,3 leta, da ne govorim o astronomskih zneskih za učbenike in delovne zneske ki so nastali pri treh otrocih in smo jih plačevali kar nekaj let, da so založniki mastno služili, zdaj pa se je to spremenilo……
Bolje pozno kot nikoli, pravično pa itak nikoli ni za vse.
A tile se vsaj trudijo in so vsaj nekaj storili za ljudi, kar je vseeno bolje, kot je bilo.

Zastonj vrtec za drugega otroka je velika natega današnje vlade. Zakaj?
Ker so preračunali, da večina družin nima hkrati dva otroka v vrtcu (npr. drugi otrok je v jaslih to pomeni, da je star eno leto je prvi otrok star verjetno najmanj 3 leta, če bi jih imela mati drug za drugim – pa teh situacij ni veliko, dvojčkov pa tudi ne….). Večina družin ima enega otroka v vrtcu drugega pa že v šoli oz. pride do situacij, ko sta dva hkrati v vrtcu le kakšno leto dve. JEZNA SEM KER JE TO DOTALNO PREDVOLILNA NATEGA (večina družin od takšne zakonodaje ne bo imela popolnoma nič).

Pa da ne boste mislili, da jaz te olajšave ne morem izkoristiti. Lahko jo in jo bom do tistega dne, ko bosta oba – dvojčka odšla v prvi razred.

Sej mi je fino, da mi za enega otroka ne bo treba plačevati, vendar pa me moti motiv takšnega sprejemanja, ki ni v olajšanju proračuna družinam ter enako obravnavanje družin glede na št. otrok ne glede na starost otrok, temveč izključno v egoističnem nabiranju predvolilnih točk.

Zakon v osnovi ni pošten.
In deluje diskriminatorno.
Čudno se mi zdi,da so ga kljub očitni diskriminaciji tistih, ki v vrtcih nimajo dveh otrok zapored, sploh sprejeli.

Veste, jaz neko ugodnost privoščim drugim, ampak se pa pri tako očitnih tudi vprašam, zakaj je nisem deležna tudi jaz.
Če gre za enako storitev, bi jo morali obračunati (ali pač ne) v enakem merilu.
Kot plačamo enako za servis pravlnega stroja ali štruco kruha.

Zakaj bodo imele zdaj Nika, Sara, Tea in Žak vrtec zastonj, Barbara, David, Tilen in Ana bodo pa plačevali.
So manj vredni?

Tale tema pa mene razjezi. Pa naj bo cena za vse otroke enaka, pa naj v vseh občinah upoštevajo občinski kredit, pa naj vse občine dajo še dodaten občinski popust, saj vsi plačujemo davke….

Jezna sem tudi na tisti, ki pišejo, imejte toliko otrok, kot jih lahko preživljate. Imam dvojčici in bom hvala bogu koristila to ugodnost, sem bila pa primorana eno leto plačevati svinjsko drago privat varstvo. Pa tudi stanovanjski kredit plačujemo… Vendar si nisem nikoli mislila, da postaneš tak revež, ko se ti rodijo otroci – s tem mislim na družine, ki nimajo finančne pomoči starih staršev in podedovanih stanovanj.

LP

Absolutno proti zakonu, ker je diskriminatoren – pravzaprav se ta trenutek bolj diskriminatornega zakona ne spomnim …
Vrtec je storitev in vsako storitev je treba plačat. Zato sem mnenja, da bi bilo treba nek minimum npr. 50 eur treba plačati vsakemu (dopuščam izjeme, kar pa zame pomeni npr., da ima zastonj vrtec v Sloveniji največ 50 otrok – tisti, pri katerih je res jasno, da drugače ni možno).

Jaz bom sept. imela dva šolarja in enega jasličarja. Strah me je cene vrtca!!!!

Mi smo prejšni mesec plačali 50 e za prehrano našega šolarja (malica+kosilo). Komaj čakam, da gre še drugi v šolo, ker se mi to zdi tako poceni, če gledam, koliko plačujem jasli, da je otrok prisoten največ 10 dni (260).
Ne vem, kaj pričakujete eni. Vse zastonj. Otroke imam jaz, za njih sem se odločila sama, torej so moja odgovornost. Stroški se morajo od nekod pokriti, torej če ne drugače iz davkov. Ki jih plačujemo vsi, če bo vse zastonj, bodo toliko višji.
Zadnjič sem slišala, da lahko imajo eni čez 800 e otroškega dodatka. Mater, saj niti v službo ni treba. Se množiš in živiš na stroške države, ker na žalost v takšnih primerih je tako. Seveda so izjeme.

Spremembe se doseže tako, da se NE USIRA po že doseženem, pač pa SE BORI za to, kar še ni bilo doseženo.

Dosti vas je takih, ki vam gre ta zakon v nos, ker VI NIMATE OD NJEGA KORISTI. Usirajte, usirajte – da ga ukinejo! Da tistih nekaj srečnežev, ki bi jim bilo malo lažje, ostane brez te pomoči. Vi boste pa lažje spali, po načelu “naj še sosedu krava crkne”.

Veš kaj spremembe nekateri se pač z zakonom ne strinjamo, tudi če pustimo ob strani to, da sami od njega nič nimamo (oz. nas bo še dodatno stal – vsaj upam, da je jasno, da “zastonj” vrtec vseeno nekdo plača?).
Stojim za tem kar sem napisala; vsaka storitev mora imet vsaj neko ceno, sicer ni za prejemnika nič vredna; predvsem pa se ne odloča gospodarno in seveda (saj ni neumen) ne v družbenem interesu. Verjetno je potrebna razlaga, kaj je z zadnjim stavkom mišljeno, kajne? Torej zdaj bodo v vrtec ljudje vpisovali svoje “druge” otroke, čeprav vrtca sploh ne rabijo zares (bodo npr. otroka pripeljali v vrtec parkrat na mesec ali pa za par uric dnevno – saj je ZASTONJ!), nekdo drug, ki pa vrtec rabi, vsak dan in bi ga z veseljem plačal, bo pa izvisel. Zastonj vrtec ali karkoli drugega je v večini primerov NEUMNOST.

To se pa zelo strinjam (in mislim, da se tudi dogaja). Vsaj simbolično ceno (recimo 30€) bi morali uvesti namesto brezplačnega vrtca (jasli) za drugega otroka. Samo zato, da bi preprečili zlorabe.

Nikoli ne bo za vse prav.
No, jaz sem pa vesela, da sem lahko eno leto na porodniškem dopustu. V nekaterih državah so matere doma 3 mesece, potem pa delat. In kam bi takrat dala otroka? No, mi je vsaj prišparano plačevanje varstva do otrokovega 11 meseca.

To se pa zelo strinjam (in mislim, da se tudi dogaja). Vsaj simbolično ceno (recimo 30€) bi morali uvesti namesto brezplačnega vrtca (jasli) za drugega otroka. Samo zato, da bi preprečili zlorabe.[/quote]

oh jej jej…danes se mora otroka uvesti v vrtec. posebej jasličarja. ko prvič zboli in je iz vrtca odsoten tistih nekaj dni, ga je skorajda potrebno ponovno uvesti. gre družina na dopust za 14 dni in po prihodu nazaj, ga je potrebno ponovno uvesti.
Mislite, da bo kakšna mama dala otroka 3krat mesečno v vrtec? Kaj da izpraska oči vzgojiteljici? Da tuli 8 ur med nepoznanimi ljudmi? Da se vmeša socialna al ka?
Poleg tega ne pozabite, da je v vrtcu tudi PRVI otrok in težko verjamem, da bi prvega pripeljali, drugega pa ne.

Mislim, da je to zrastlo na zelniku ene mame, ki bi se takega načina posluževala, če bi se ga lahko in jo zdaj žre in žre, ker se ne bo mogla okoristit, drugi pa bodo od tega zakona nekaj imeli. Jaz bom imela oba v vrtcu, ker sta razlike 15 mesecev. Pa ko sta nastala, tega zakona še ni bilo. Imam že svoja leta in težave, tako da smo se za enega za drugim odločili zaradi tega.

New Report

Close