Najdi forum

KAJ NAJ SI MISLIM???

Hej Aljana,zaradi dezja sem izredno dobro razpolozena.Verjetno si med nami najmlajsa ………. Cestitam in vse lepo ob tretjem vnuku-inji.Babi

Pa kaj! Tudi mene vnuki kličejo samo po imenu, če e jim tako zdi, ker so me tudi moji otroci tako klicali. Saj to sploh ni pomembno, pomembno je, da smo srečni skupaj, k temu pa veliko pripomorejo snahe, ker nič ne komplicirajo.

Tudi jaz se sprašujem kaj naj si mislim, ko vas berem. Draga bodoča mamica, mislim, da je popolnoma nepomembno kako bodo vnuki klicali staro mamo.

Imam dve snahi in dva vnuka. Eden me kliče po imenu, drugi pa babi, babica, baca, ali pa kakor se mu zdi. Ali ni pomembno samo to, da vem, da misli mene. Nikdar se ne s sinovi ne s snahami nismo pogovarjali kako me bodo klicali vnuki. To je tako nepomembno. Ali ni najlepše, da imamo babice vnuke rade, jih popazimo in da oni vedo, da so naši sončki.

Lep dan želim vsem skupaj.

Hoj NA!
Ma, ne obremenjuj se zdaj s tem, kako bo tvoj otrocicek klical mamo tvojega partnerja.. Misli na to, kako bo otrocicek polepsal vajin vsakdan in misli na to, da bo najbolj srecen otrok, ker bo ljubljen otrok!
Ce tvoja tasca zeli, da bi jo vnuk klical Pepca, naj jo pac klice Pepca…In bo prisel dan, ko te bo otrok vprasal, kaj mu je Pepca…In ti mu bos lepo razlozila, da mu je babica…In potem bo ze sam odlocil, kako jo bo klical… Medtem pa se bo mogoce teta Pepca sama premislila in si zazelela biti klicana kot “babica” ali “nona” ali karkoli podobnega ze…..In bo mogoce otrok vztrajal pri Pepci, kdo ve?
Zelim ti lahek porod in veliko veselja z otrocickom! LP!

moja sestra je rodila ko je imela moja mami 45 let in jo moja nečakinja lahko kliče mama oz. babi…žal ti moram reči da je tvoja mama prav čudna ne zameri ampak takega človeka še niam srečala.

sem se prisrčno nasmejala tvojemu postu, ker poznam en primer, kjer otrok res kliče svojo babico Pepca.

kompliciraš.

Hi, hi,moja tudi ni hotela biti babi (tašča mislim). Pol si je pa z leti premislila (ker se rada pohvali s tamalima dvema, sam pol nihče ne ve, da sta njena, kar jo kličeta po imenu), da tudi ona hoče biti (pa je to ime zasedla že moja mama (podobno kot na teh forumih, kaj), tako, da je sedaj postala babi Katja. Ampak jaz jo zanalašč kličem samo z imenom.

Jaz vam pa povem tole: lahko se odločate ali starši ali stari starši…otrok se bo odločil sam…ko bo za to čas. moja stara mama je bila mama vedno, za vse nas, za svojo hčerko, zeta, vnukinjo (tj. men) in mojega moža. Ko smo pričakovali našega mihca, smo jo v šali dražili, da zdaj bo pa babi. oh, jaz pa že ne…nikoli (ne vem, ampak to jo je grozno motilo). nikoli nihče od nas je ni klical babi, ob mojem srrčku pa je postala ravno to: presrečna, preponosna in polna ljubezni BABI.

moja mami je stara 45 let in jo vnukinja kliče babi Metka. Navdušenje do lune in nazaj.

mogoce je tu cisto drug problem. tvoj odnos s tasco!?
ce bi bila sedaj babica,bi mi bilo vsec,ce bi me vnuk klical babi. ce bi me pa klical po imenu,pa ne bi imela nic proti ! zelim ti zdravega kricaca…ostalo pride spontano lp petra

Draga Na, tudi sama bom novembra meseca babica, pa sem kar nekaj mlajša od navedene gospe. In popolnoma vseeno mi je, kako me bo otrok in njegovi starši klicali: ali nona, kot je domače v našem koncu, ali babi, ali marija. Meni je važno, da se bodo in njegovi starši in otrok sam dobro počutili, pa naj me kličejo kakrkoli hočejo. Samo to se mi zdi pomembno, da me bo otrok imel rad, da se bo ob meni dobro in varno počutil in da bosta tudi hči in zet vedela, da lahko računata name, ko bosta potrebovala kakršnokoli pomoč v zvezi z detetom.

Pri nas smo klicali eno mamo “nona”, ker je bila malce starejša in ker je sama tako želela, ker je rada nona in potem sva jo z možem prav tako klicala nona, le midva dodava še ime. Tudi starejša hči jo tako kliče: nona in ime. Tašči pa smo rekli mama in njeno ime, tako otroci kot odrasli, ker je tudi sama tako želela. In nekako smo ločili, za katero od babic gre.

Ne delaj si skrbi, Na, vse se bo samo po sebi uredilo, verjemi. Ni čas, da bi si zdaj, ko si v duhu in telesu z otrokom, delala skrbi s tem.

Lepo se imej in uživaj tudi v teh trenutkih, ko otroka še lahko tako občutiš, kot ga je moč občutiti samo v tem obdoboju.

marija (1)

New Report

Close