Najdi forum

Kaj mi je storiti?

Peteršiljeva, glej, kaj me sprašuješ, če niti ženske po treh mesecih niso vedele, pa so imele kao redno menstruacijo in so po treh mesecih bile lepo noseče.

Kot drugo, kolikokrat naj storim test, da bo stoposto? 1000 x? Pa ne bo zihr. Če mi je pa namenjeno, bom pa donosila, ampak nisi razumela bistvenega povedanega. Zato nimam s teboj kaj razpravljati. Se bom pa znašla, kot sem se vedno, sama! Kar ne veš, kaj pomeni, ko nimaš čisto nikogar!

Anja vem, ne bom sedaj jokala, vendar hvala ti! Res.

Naj se še kakšna razburi s polno ritjo; sem se naučila gledati za svojo, če prosim pa za nasvet, ni pa nič narobe, pa čeprav jih dobiš po buči.

Anja hvala. Lp

Zakaj mi Delovno pravo ne dela, ker sem izpostavila problem, kaj veš, vse ostalo dela. Hvala.

Anja, sorry, o probavanju testa ni bilo namenjeno tebi. Ostani dobra in vse dobro.

Draga Štefka

Želim ti, da se ti situacija razplete tako, da bo najbolje zate, pa naj bo to donositev ali pa splav.
V kolikor bo to prvo, se rade volje javim, da ti pošljem vsa oblačilca in igrače od mojega otroka.

Želim ti vso srečo!

Ciao Štefka..
danes je že 27, pa me zanima kako si? kaj si se odločila?
Kar se tiče tvoje odločitve…bi ti jaz rekla, naredi kar čutiš…ti najbolj veš, najbolj poznaš partnerja, …sebe
vseeeno…bi jaz na tvojem mestu naredila splav…dokler bi bila še v tako začetniški fazi.
Tudi jaz sem imela eno vezo, kar tako, nobenih posebnih čustve, ljubezni…čutila sem da ni to to…in če to ni to…….veš sama…
želim ti veliko sreče…pa vseeno kakšna bo tvoja odločitev…

korajžno

lp

Katka

Štefka, ne vem, kako naj ti napišem, da se ne boš počutila napadeno, ker to res ni moj namen.
Bom naredila povzetek zgodbe, kot sem razumela:

tedne nazaj si seksala s tipom in nenačrtovano zanosila, samo ob omembi možnosti, da obstaja zarodek, je tip stisnil rep med noge in ti je postalo jasno, da z njim otroka ne moreš in ne želiš imeti. Ker so tudi druge razmere v tvojem življenju take, da ga ne moreš obdržati, si se odločila za splav. Vseskozi pa ni jasno, ali si v resnici noseča ali ne. Ker ti želim pomegeti, ti vseskozi dopovedujem, da ne čakaj na rezultat na CBju, ampak idi na laboratorijski krvni test, pri katerem res ni dileme, ali si noseča ali ne. Ker če si in si še vedno 100% za splav, se ti bo počasi začelo muditi. In splava po 12. tednu načeloma več ne opravljajo v narkozi, pač ta tako, da zarodek pri polni zavesti splaviš, saj je vsak drugačen poseg lahko resna grožnja za tvoje zdravje.
Danes prvič omenjaš, da “če mi je pa namenjeno, bom pa donosila”, kar očitno kaže, da to možnost dopuščaš. To je seveda tvoja stvar in se ne spuščam v odločitev. Če greš brat moje odgovore nazaj, ti je jasno moje stališče do splava in tudi vidiš, da te nikoli nisem za nič obsojala.

Razumem, da si v stiski in kaj narobe razumeš, ampak vseeno nočem, da v mojem pisanju vidiš kak napad. Ker to ni bil moj namen.

Pa srečno, kakorkoli se ti bo že izteklo.

Pozdravljene punce.

Peteršiljeva, oprosti, občutljiva sem in je bila reakcija temu primerna. Upam, da nisi zamerila, toliko bolj mi je všeč, ker si se ponovno opredelila in je brati čisto drug “ton”.
Do konca tedna ali vsaj sredine drugega tedna mora teta iz krvavca priti na obisk. Dajem šanso, da je vse ok, v kolikor ne bo, bom stopila do ginekologinje, katera je seznanjena. Upoštevam tudi njena navodila.
Imaš prav, močno me veže ena in druga stran (ne moški), želela sem reči le, da se bom zamudila karkoli, je tako namenjeno in bom morala, čeprav ne vem kako.
Ko opazujem kakšne, oprostite izrazu, “histerične” otroke, ki jočejo za vsako malenkost, tudi mene nekam prime in da bi se spopadala sama, če se zgodi, ne vem, težko. Zame pretežko breme. Če ne bi imela toliko težkega življenja v preteklosti in bi imela mamice, očete, dedke, babice, potem bi še nekako šlo, tako pa …

Morda je bila to le izkušnja, ki me je dala na preizkušnjo, z da ali ne, glede otroka. Da, vendar s stabilno in odgovorno osebo.

Tako da, Peteršiljeva, hvala za nasvet! Ampak, verujem v čudeže. Zakaj? Marsikatera bi že davno letela tja, kamor si predlagala. Nekako verujem, da je vse ok, čeprav me je zajela panika. Imela sem muco staro komaj pol leta, pa so ji določili v 10 mkinutah, da ima na gobčku raka in da bo potrebna zamenjava s plastiko. Pred tem sem jo vozila gor in dol. Po novici sem verovala, da obstajajo čudeži, zato sem rekla, dajte mi za teden dni infuzije hrane in vode, potem pa kar bo, bo. Muca mi je ležala nato cel teden na trebuščku in naenkrat ozdravela, pa še zvezdica se je utrnila, ko je bila moja želja glede mucike uslišana.

V kolikor do drugega tedna, sredine ne ne bo nič ali bo čudno, bom upoštevala nasvet. Sem tudi pod velikim stresom in upam, da so posledice samo v to smer.

Kam točno se pa gre na test, ki je predlagan iz tvoje strani?

Jana banana, tebi ekstra hvala. Anja, tebi tudi.

Punce, hvala vam, ker ste mi stale ob strani, ko sem vas potrebovala. In hvala, če bom še kaj potrebovala, da mi boste svetovale.

Nič ti ne zamerim, moji zapisi so vseskozi enaki, seveda pa tvoje oči najbrž zdaj berejo drugačen “ton”;)))
Si prav lahko predstavljam, kakšna agonija zna to biti, sploh, če nimaš nikogar ob sebi. Če sem prav računala, si zdaj v 9. tednu, kak teden časa imaš še. Mislim, da po tolikem času ni več testa, ki ti ne bi pravilno napovedal nosečnosti, zato ne vem, ali je zdaj odhod v laboratorij še umesten. Je pa res, da je test razmeroma poceni (v ZD na Aškerčevi denimo 4,5€, možnosti po LJ so še mnoge, denimo v Adrialabu za Bežigradom, najbrž tudi v Leonišču in še kje, če si iz LJ, če nisi, posurfaj in poglej za svoj kraj).

Še dve pripombi bi imela na tvoj današnji zapis, če dovoliš: tvoj odnos do drugih, “histeričnih” otrok nima prav nikakršne zveze s tem, kakšen bi bil odnos s tvojim otrokom. Jaz imam tri svoje, pa mi gredo včasih sestrini, sosedovi in prijateljičini še kako na živce ;)))) Ko svojega otroka nosiš in rodiš in je “sad tvojega telesa” so občutki povsem drugačni, verjemi, ni primerljivo z ničemer doslej.

Odločitev je seveda tvoje in samo tvoja, vseeno pa res dobro razmisli, kakšne posledice prinaša otrok zate in to doživljenjsko. Mala dišeča štručka, luštkan dojenček ali dojenčica, oblačilca, oprema in prvo leto na porodniški so najmanjši problem, če je otrok zdrav, kasneje pa je obremenitev lahko resnično komaj znosna. Če nimaš solidnih prihodkov ali vsaj res dobrega prijateljskega kroga, se ti že pri normalno bolehnem otroku lahko zamaje služba in dohodek, ker pristne samohranilke niso prav zaželjena roba. Kaj šele, če je kaj resneje narobe z njim, ker je jasno, da bolnega otroka ne moreš pustiti samega doma, razen, če lahko koga plačaš ali se drugače dogovoriš… Seveda se da vse premagati, seveda se lahko čez čas obnese zadeva tudi z njegovim očetom, seveda lahko kmalu spoznaš princa svojih sanj, zraven še prav nemarno bogatega in se vse dobro izteče, toda dobro je razmisliti, na kaj si ti pripravljena in kaj si v življenu res iskreno želiš.

Naj bo vse po tvojih željah!

Pozdravljena,

že nekaj časa berem ta post in ne morem verjeti kako ljudje moralizirajo in obsojajo. Nekateri res ne razumejo, če si noseča in otroka obdržiš, da ga boš imela SAMA!!! Ljudje lahko je pametovati, dajati moralne nasvete ko pa veste, da je to vse kar boste storili, človek ki pa se ga to tiče pa z vsemi težavami ostane sam.
Poznam žensko,ki je naredila splav in je nisem nikoli obsojala, z njo se pogovarjam in jo bodrim, ker je to zelo težka odločitev. Jaz splav če drugače ne gre podpiram. Vsak človek ima pravico do samoodločanja, ker je to NJEGOVO ŽIVLJENJE in vse kar si bo nakopal bo imel SAM, saj vem da me boste napadli da ga umoriš itd, ampak lahko je moralizirati, ker niste sami v taki situaciji. Kaj ti rabi ljubezen do otroka, ko pa nimaš denarja, da bi ga živel, danes otroci rabijo veliko za osnovno preživetje in če nebi imela teh pogojev ga tudi jaz ne bi imela, ker od ljubezni in sprejetosti se pač živeti NE DA. Tudi jaz verjamem, da je otroka težje oddati.
Imam dojenčka starega pol leta in mi gre na živce že ko mi ljudje pametujejo kako ga naj vzgajam, jaz pa vedno rečem da mi nihče ne pomaga pri skrbi zanj in naj se vzdržijo komentarjev. Štefka če te še kaj zanima se mi oglasi na ZS.

LP

Še vedno ne vem, kaj bom. Ko sem prvič pisala, sem nato dobila neke krvavitve, ki niso bile podobne menstruaciji. Sedaj je 37 dan izostanka menstruacije, spolni odnos sem imela nazadnje drugo polovico novembra, nato je nekaj priteklo. Slišala sem, da so ženske imele tudi tri mesece kvazi menstruacije, vendar so ostajale noseče. Če se slednje zgodi, nimam kaj, mar ne?
Upam, da če že bo, da bom lahko dobila kakšno pomoč tu gori. Hvala v naprej. In za odgovor.

Štefka kaj še vedno ne veš če si noseča al ne???????????????

Ko sem prvič naredila test, ki je kazal plus, nato minus. No, potem sem nekaj krvavitev dobila, ker pri meni ni bilo nikdar definirano, da je kdaj kakšen dan malo manj. Naslednja je bila šibkejša, ko sem spet delala test, pa je bilo spet tako, da je bilo najprej plus, nato minus. Spet z zakasnevanjem menstruacije. Najprej neke krvave pikice, nato flekci, potem vsaj približek neki menstruaciji. Ker je bil včeraj 37. dan po zadnji recimo menstruaciji, sem delala ponovno test. Spet najprej plus, nato minus, na koncu šibki plus. Ponovila bom test do praznika. V ponedeljek moje ginekologinje ni, ker imajo dopust pred praznikom, tako ali tako sem dogovorjena, da smo na zvezi. Ker sem pa ponovno klicala tudi v ginekologijo, je bilo najprej, naj storim test, čeprav imajo v kartoteki zapisano že od oktobra, da se mi vse čudno dogaja.
Vse skupaj mi je težko, ker se prvič tako soočam. Od semen moškega pa tako ali tako ne morem nič pričakovati. Zato prišparajte nekatere komentarje, da lahko nekdo prej misli, predno se zgodi, ker, če lahko povem, da mi je pokojna zdravnica vstavila maternični vložek v rosnih letih pred 18. letom, ko sploh še nisem rodila, če uporabim kondom, dobim vnetja, če uporabim antibejbi tabletke, imam stranske učinke. Pa na začetku tega nisem povedala, mi je bilo pa grdo, da so me nekatere od prve obsojale in solile pamet, kot da ne vem, kaj delam skozi neodgovornost.
Če bi bile vse tako pametne, nobena ne bi spraševala po nasvetih, sploh pa tiste ne, ki samo obsojajo, nasveta pa tako ali tako od takšnih ne dobiš. Že dobro vedo, katere so te, ki so tako od prve na pamet postopale.
Ne pride v poštev niti opcija, da donosim in celo otročka oddam komerkoli. Treba je najprej donositi in kot sem povedala, nimam osnovnih “privilegijev”, da sploh donosim. Nisem pa kruta do otroka, da ga donosim in ga nato oddam. Potem res lahko samo še životarim, da kaj takšnega storim.

Tako da mi je najbližje zaenkrat mnenje Sixty, ki je zadela poanto. Zato Sixty, pravijo, ljubezen gre skozi želodec, ja kam le, skozi prebavila in na stranišče in kmalu ne ostane nič v črevesju, če nimaš kaj dati notri za oba. In tista, ki ni razumela, da želim dati otroku vse, če ga bom že imela, pomeni, da gre najprej za osnove in nato nadgradnje, ki jih lahko nudiš otroku. Meni se srce trga, ko se družina, skupna družina ne more preživljati skozi mesec in tega niti slučajno ne želim svojemu otroku.

Kar je je, kar izvolite naprej razne solilke pameti, če nikdar niste doživljale točno tega, kar sama doživljam, poleg vsega ostalega. Kot pravijo, lahko je srati s polno ritjo nekomu, ki se sprazni skozi rit morda vsak dan. Brez zamere, samo mi gre nekam, ker nekatere tako pametujejo, a nimam čisto nič od takšnega pametovanja in obsojanja.

Vsem ostalim hvala za podoporo.

Potem mi pa naj še ena očita, da bom otroka ubila. Ja, lahko je srati s polno ritjo. Ne mi nabijati slabe vesti, ker nisem neodgovorna ženska. Če si pa čisto sam, ampak čisto sam, kar je za nekatere tu gor skorajda neverjetno, pa prosim, najprej skozi čisto iste izkušnje, predno mi bo še ena upala pametovati in mi nalagati krivdo umora ali ubijanja nekega življenja. Dovolj je, da je umrlo moje življenje po umrlem partnerju, ko sva želela imeti otroka, pa je Usoda posegla vmes in mi ga po 10 letih odvzela. Pa ga po treh letih in pol še vedno nisem prebolela. Nekatere soljenke pameti včasih niti ne veste kaj imate v življenju, ko prebiram vaše zgodbe. Zato prosim, če lahko kdo pomaga, naj, če pa ne, pa naj ostane tiho in skrbi za svoje življenje, ker v takšnih situacijah niti slučajno ne potrebujem nekega brezsrčnega pametovanja in obsodb, ker ne poznate vsega, da bi mi kdorkoli sploh tu gor lahko sodil!
Lp

Pa ti sploh veš kaj bi rada? Kako si se lotila sploh sexat z nekom, če tukajle pripoveduješ, da še prejšnjega nisi prebolela. Draga moja – tebi se tudi sanja ne, kaj sploh ljubezen je! Niti prvega nisi nikoli imela prav rada očitno!

Polno rit imaš pa kvečjemu ti in ti s takšno lahkoto serješ, da se to povedati ne da! Tudi sanja se ti ne kaj imaš oz. kaj bi lahko imela, pa s tako lahkoto teptaš in se delaš ubogo.

In kaj naj ti mi pomagamo? Mogoče bi se spokala do kakšnega ginekologa, da ti postavi stvari na svoje mesto!

A je bolj kruto do otroka, da ga donosiš in potem oddaš, ali je bolj kruto, da ga razčetveriš v tvojem telesu? Če gledaš na otroka, ni vprašanje, če se pa odločaš na osnovi sebičnosti, potem pa…

Smiliš se mi pa čisto nič. Ker se mi nimaš za kaj! Najprej odrasti, potem se pa loti delat otroke!

Se nekdo zeza iz (neprijavljene) Štefke ali Štefka iz vseh nas?

Če bi narmeč to vse bilo res, bi zdaj bila noseča že 157 dni oz. bi štela globoki 6 mesec in če vsa slovenska ginekologija v tem času ne zna ugotoviti, če je ženska noseča ali ne, potem si to dete zasluži, da ga do njegove smrti vzdržuje slovenski proračun.

Če ta Štefka res obstaja in resnično ne ve, ali je res noseča ali ne, pa potrebuje še kakšne druge strokovnjake bolj kot ginekologa.

Večkrat ko bo kdo na tak način zlorabljal forume, manj bo resnih odgovorov tistim, ki jih res potrebujejo.

Hvala vam za strokovno razlago obema.

Lahko je obsojati.

Želim vam vse najlepše. Pozdravček.

Peteršiljeva, najprej se poglobi v vse možne opcije, potem pa razpredaj. Ok, se bom prijavila, da boš bolj mirna in bo tista Štefka, ki govori skozi pravo tudi na delovnem področju, ok?
Ne bodi sitna in ne podpihuj nečesa, če sama ne veš in nimaš niti enega nasveta od prve, ko si se oglasila. Vprašaj ginekologinjo, če je bila katera že noseča, čeprav je imela kar nekaj menstruacij. Sem ti rekla že zadnjič, da ne nabijaj in ne neti po nepotrebnem, ker tebi očitno ne štima. Če ti pa štima, upam, da boš kdaj v takšni situaciji in ne boš nikdar kot ti, neprijavljena peteršiljeva, iskala nasveta. Moja Štefka je povsod malo, tvoja peteršiljka, pa nikjer, zato ne bodi bosa, da mi očitaš neprijavljenost, ker veliko sodelujem tudi na ostalih forumih za razliko od tebe, ko samo tule soliš pamet, kjer se nisi pozanimala o realnih dejstvih.

Peteršilja ne uporabljam v svojih jedeh, prosim, bodi vljudna in se kot začimba, ki le to ni, izogibaš mojim jedem. Razen, če ne boš tako ihtava, da boš morda Meso. Pusti in odnehaj, kar sem ti že pred časom rekla, pa si zagnojila sedaj. Zato, odnehaj, ker Peteršiljčkova nikdar ni bila prijavljena! Če mi to že očita in izziva.

“hej ljubca” nick, mene pa zanima, zakaj po nekaj časa letate od enega do drugega? Veš, če želiš izvedeti, kdaj preboliš nekoga, ki ti je po 10 letih umrl, se boš poskušal potruditi, da preteklost oddaš izza sebe in začneš živeti. In ko ti nekdo umre, je prekleto težko. Kaj poskušaj “hej ljubica”, da te vidim heroja, ko boš takrat pametovala. Zato utihni,, ker se ti sanja ne. In je grdo, da si se tako odzvala.

Tu mi govorite o neregistriranih uporabnikih, vsak lahko preveri moje poste od Štefke, čeprav niso registrirani, kaj pa vaše, ko imate na eno sekundo vsakič drugo šifro ali kaj tretjega, da se ne izrazim, kot je bilo razvidno prav v nekaj postih zadnje čase?

Vidve sta slučajno prvič prijavljeni tu gor, slednja ti? Peteršiljova, ti pa ne otresaj, če sama nisi registrirana in si zelo zelo nesramna! Upam, da se nekoč ne boš prijavila … ne bom nesramna, ampak vedi, da bom vedela, da si ti.

Predlagam ti, da ne netiš neresnic, ker ne veš, zakaj gre in kot si zastavila ponovno v provokaciji z zadnjim postom.

Želim nasvet, če ga niste sposobne dati ali ga ne želite, povejte jasno, se bom obrnila drugam. Ne bom izgubljala časa tudi na drugih forumih, ko bo kdo iskal kakšno pomoč.

Ostale, ki pa želite samo provocirati, pa prosim, imate svoje moške, ki jih lahko nekam zezate. Tu pa ni prostor za to.

Peteršiljeva, koliko neregistracij pa imaš, poleg slednjega? Ne težit. No, al pa daj. Pojdi še kaj poštudirati na delovno pravo, če sem res kvazi angel, ki se plazi med vas in sploh ne obstajam.

Peteršiljeva, da me ne boš žalila, bom zahtevala dopis od dr. med. ginekologije

Lahko se tudi registriram in povem, kdo je moja dr medicine na področju ginekologije. Pa ti bo ona odgovorila, v koliikor lahko zaradi varstga osebnih podatkov. Dokler pa nisi registrirana, se pa nekam piši in ne provociraj, če nimaš nič oprijemljivega. In če ne poznaš vseh postopkov, ker samo zajebavaš, ko je videti opazno, da te nikjer drugje ni, v udejstvovanju svojih mnenj, ki bi bila sploh tvoja, iz tvojih izkušenj. Slednjega ni. Ni mi treba pomagati, tisti, ki bo želel, pač bo. In bo šel tudi z menoj h ginekologinji, če si že štorasta o trosenju nemerodajnega menja, ki ni moje. Imaš vse dispozicije, da se prepričaš, zato ne neti nekaj, kar je sovražno iz tvoje strani!

Pozabite na ta post. Upam, da nikdar ne boste iskale mnenj, ko boste same v isti poziciji.

p.s. ne se razburjati. Le pazite, kako boste odreagirale, ko boste, ko vam bo partner umrl, ko si boste želele na novo urediti življenje in boste dobila presenečenja. Karma je poučna. Zato kar utihnite.

Hvala vsem ostalim.

Štefka kakšno pomoč pa pravzaprav rabiš?
V poplavi tvojih besed se sicer res vidi da si v stiski, ampak pomoje ti tukaj težko katera pomaga z dopisovanjem.
Če bi bila noseča od takrat, ko si prvič pisala , bi zdaj otroka že čutila, kako se giba in se ne bi spraševala ali si noseča ali ne. Pa tudi splava ti noben več ne bi naredil. Ali pa mogoče takrat nisi bila noseča in si zanosila kasneje??????

Ampak vseeno mislim tako kot Peteršilčkova, da nas tukaj nekdo vleče za nos in malo heca…….ker tale zgodba Štefke pač ne more bit resnična.
In tako hecanje ni prav nič duhovito, draga Štefka.

Mina, če bi se hecala, bi šla na kakšen forum za vice. Če se pa z mojim stanjem strinjajo pri zdravnikih, res ne more biti hec, kajti vse sorte se dogaja, kar se morda tebi in še kateri ni.
Če ne verjameš ti ali Peteršiljčkova, ti dam telefonsko moje ginekologije, priimek in podatke, pa preveri, kako in kaj, da ne boste mislile, da vas zezam. Jutri so odsotni, lahko preveriš v sredo, na ZD Lj. Fužine pri dr. Gašper Oblak.

Če sem vam ni zgodilo, je res nekaj nemogoče, da se morda komu drugemu zgodi? Je res tako neverjetno? Še niste slišale, da bi imela ženska menstruacije, a je ostajala noseča?

Tu imate prav iz tega foruma dejstvo, da so ženske bile noseče, pa so imele menstruacijo. Tako da, ja res se hecam. Pa hvala za obsodbe.

VERJETNO SO SE VSE HECALE. Bom še kakšen članek našla, da boste bolj razširjene v obzorjih.

“biba leze
Noseča kljub menstruaciji?

29.03.07 13:27

Sprašujem se namreč, če je to možno.

Menstruacijo imam redno in skoraj na uro točno, ta mesec pa mi je zamujala 5 dni. Dejansko sem že predvidevala, da je ne bo, ker so bili prisotni vsi znaki kot v prvi nosečnosti – slabost, vrtoglavica, neznanska utrujenost, le bolečih in napetih prsi ni bilo. No po 5 dneh zamude se je M pojavila, krvavela sem obilno, ampak to je običajno. No znaki so ostali, slabosti, vrtoglavice so še tu, smrdi mi vse, tako, da tudi kosila nisem sposobna skuhati, utrujena sem, da bi samo spala. Z možem sicer delava na še eni pikici, vendar po načelu “ko bo pa bo”. Po izračunu sva v dnevih ovulacije imela odnose, kakšen teden pred predvidenim prihodom M sem imela rahlo krvavitev, ki sem jo pripisala spolnemu odnosu, oz. kasneje sem razmišljala, da bi bila lahko tudi vgnezditvena.
Zanima me, ali je možno, da bi imela M in bila noseča? Ali bi to lahko pomenilo kakšno izvenmaternično nosečnost (jajčniki me ne bolijo)?
Punce vem, da niste jasnovidne, ampak kakšna izkušnja bi mi prav prišla. redni pregled pri G imam šele čez 3 tedne, pa ne vem ali naj zaženem paniko ali ne?

Pomislila sem tudi na spontani splav? Po kolikem času se v tem primeru znaki nosečnosti nehajo ? Danes je že 5 dan odkar sem dobila M, pa so znaki še kar prisotni. Ali je smiselno opraviti nosečnostni test?

Hvala za kakršnokoli mnenje.
Odgovori • Citiraj sporočilo • Povej še drugim: Facebook Twitter Myspace Google Yahoo
nm
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.03.07 13:37

Ej umiri se, kam divjaš, saj ti bodo druge več povedale, pa ne delaj panike sama sebi. Saj ti bodo tudi druge povedale, ampak meni se zdi, da je to na začetku lahko čisto normalen pojav. Ni za 100% ampak…… več glav več ve, sam ne ga srat s takšno paniko kot si jo zagnala.
Odgovori • Citiraj sporočilo
MATEJA
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.03.07 13:38

Mislim, da bi lahko napravla test. MOja sodelavka je bila noseča pri obeh in imela še en mesec menstruacijo.
Odgovori • Citiraj sporočilo
oljka-a
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.03.07 13:38

Živjo,

Tudi z mano se je ta mesec zgodilo isto. Testa nisem naredila, živim dalje….
Odgovori • Citiraj sporočilo
Hopy
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.03.07 13:38

seveda naredi test nosečnosti. če hočeš preveriti najbolj natančno, potem se naredi krvni test. glede slabosti pa nic ne pomeni. lahko da si tako močno želiš, da ti je že kar slabo.
vseeno držim pesti.
Odgovori • Citiraj sporočilo
Hopy
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.03.07 13:39

btw: če je ženska noseča, potem sigurno nia menstruacije
Odgovori • Citiraj sporočilo
biba leze
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.03.07 13:46

Ja Hopy to mi je jasno, da ni M če je nosečnost, zato me pa skrbi. In se ne bi sekirala, če ne bi bila že 10 dni na pol mrtva od slabosti. In to ni zato, ker bi si to tako močno želela oz. zaradi psihe, ker sem povedala, da delava na otročku po načelu ko bo pač bo, ker imava že enega malega pamžka doma in se nama ne mudi. Skrbi me kakšna izvenmaternična. Imela jo je kolegica, pa so prepozno ugotovili in ji je počil jačnik. 🙁

M imam že doolgo let, zelo točno. Vem kdaj se dogaja kaj nenavadnega. Nedolgo nazaj sem preživela eno nosečnost in se tudi dobro spomnim počutja takrat. Zato me bega..
Odgovori • Citiraj sporočilo
———————–
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.03.07 13:50

če je menstruacija res menstra prava, potem nosečnosti ni, je ni več ali je sploh ni bilo, ali pa si splavila…
Odgovori • Citiraj sporočilo
biba leze
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.03.07 13:57

Ja 3 dni je bila kar “tazaresna” :-). Potem je bilo konec, ponavadi pa traja 5 dni. Mah nič, grem po test, čeprav se sama sebi zdim malo hecna. Ampak res mi je slabo za crknit, spim skoraj v stoje, smrdi mi pa vse, še čokolada 🙂
Odgovori • Citiraj sporočilo
Noka
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.03.07 14:29

Le pojdi. Boš najdbolj ziher.
moram pa jaz tole povedati. Meni M ne zamuja, ta mesec pa mi je kar 5 dni. In znaki vsi kot v prvi nosečnosti. Ribe so mi smrdele, sem mislila v soboto da bom bruhala od smradu. Slabo mi je bilo, vrtelo se mi je, prsa so me bolela. V glavnem vsi znaki.
Naredila sem 5 testov, 2x Clear blue, First sign 3x, vsi negativni.

No, po 2 dnevih sem jo dočakala
Odgovori • Citiraj sporočilo
k i t t y
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.03.07 15:03

Ženska ki je noseča nima menstruacije. To je dejstvo. Lahko pa krvavi iz drugih vzrokov in včasih je težko ločit.

Preden pa delaš paniko naredi test in bo vse veliko veliko jasneje.
Odgovori • Citiraj sporočilo
gtgjgk
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.03.07 16:24

jajcevod
Odgovori • Citiraj sporočilo
MašaP
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.03.07 18:34

ženska, ki je noseča LAHKO ima menstruacijo. sama sem imela 2x čisto normalno menstruacijo, tretji mesec malo slabšo, četrti pa nič. ko sem prišla k G sem bila 16 tednov noseča. zanosila pa sem z materničnim vložkom.
moja izkušnja pač! pa mater.vložek ni nič vplival na to, ker je bil čisto v nožnici-kot bi imela tampon.

lp, Maša
Odgovori • Citiraj sporočilo
k i t t y
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.03.07 19:16

Ne maša ne moreš imet menstruacije. Ti si pač krvavela. Če bi pa imela menstruacijo bi se sluznica odluščila in nosečnosti bi bilo konec.

Je pa včasih težko ločit menstruacijo od krvavitve.
Odgovori • Citiraj sporočilo
tv
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.03.07 20:03

Vse skrbi boš odgnala, če greš jutri v lekarno po test . Kaj bi se mučila z negotovostjo. Zakaj trepetati še 3 tedne do zdravniškega pregleda?

No, pa jutri povej, kaj je.
Odgovori • Citiraj sporočilo
Orhideja
Re: Noseča kljub menstruaciji?

30.03.07 01:50

Tudi dr. Pušenjak je napisal, da noseča ženska absolutno ne more imeti menstruacije, ampak lahko krvavi iz različnih vzrokov in te krvavitve zameša z menstruacijo.
Odgovori • Citiraj sporočilo
Aprilija
Re: Noseča kljub menstruaciji?

30.03.07 10:27

Hopy pomota. Imam dve znanki, ki jima je ginekolog na rednem pregledu povedal da sta noseči, kljub temu da sta imeni normalne menstruacije. Ena je zvedeka v tretjem ena pa v četrtem mesecu

Tako da ne trosi neresnic!
Odgovori • Citiraj sporočilo
oglasno sporočilo
Edgie Wedgie ®
Držal bo prednje dele smuči smučarja skupaj, ter mu s tem pomagal ohranjati ravnotežje, ter plužni položaj. Pripomogel bo k večji varnosti smučarja, ker bo preprečeval, da bi se prednji deli smučk prekrižali in povzročili padec. S tem bodo prvi začetki učenja smučanja za začetnike bistveno lažji. Začetek: postavite smučarja na ravnem terenu v blag plužni položaj. Položite krpice vaših smučarskih palic na zgornji del. Vlecite smučarja po ravnini naravnost ali v krogih.
k i t t y
Re: Noseča kljub menstruaciji?

30.03.07 10:45

Nekaterim ženskam ne bi škodilo, če bi kakšno knjigo o ženskem telsu prebrale.
A se vam sploh sanja kaj je menstruacija? Od kje kri in kaj se z maternico zgodi? Očitno ne sicer ne bi mislile, da si lahko noseč in imaš menstruacijo.
Odgovori • Citiraj sporočilo
*registrirana
Re: Noseča kljub menstruaciji?

30.03.07 10:56

Jaz sem imela “menstruacijo”, ko sem bila ze noseca. Pravim menstruacija, ker se je krvavitev pojavljala ciklicno v casu, ko naj bi pravo menstruacijo ze res dobila.
Jasno je, da ne gre za krvavitev povzroceno zaradi luscenja maternicne stene, tako kot gre pri menstruaciji, ker pa so se mi tri krvavitve pojavile v razmaku 21 dni (no, prva je zamujala 1 teden, drugi dve pa sta bili na 21 dni), kakor sem imela menstrualni ciklus, imenujem to menstruacija. Kaj je bil vzrok temu, nimam pojma, ginekolog je nekaj omenjal cisto, ker pa je nosecnost potem potekala bp, se s temi krvavitvami niti nisem ubadala.

Torej pogovorno zenske ciklicne krvavitve med nosecnostjo imenujemo menstruacija, ker so identicne nasi periodi, verjetno pa vse vemo, da vzrok za te krvavitve ni menstrualni.
Odgovori • Citiraj sporočilo
KiTi
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.12.09 08:30

Pozdravljene!

meni je tudi ta mesec sedem dni zamujala M, potem pa ravno ko sem hotela narediti test je prišla.
zanima pa me ali ste imele pri teh krvavitvah enake bolečine kot pri M?
Odgovori • Citiraj sporočilo
KiTi
Re: Noseča kljub menstruaciji?

29.12.09 13:15

pozdravljene!

meni je tudi ta mesec zamujala M sedem dni, potem pa ravno ko sem hotela narediti test se pojavi krvavitev. sedaj pa me zanima če bi katera vedela zakaj tako? in ali imate pri teh krvavitvah enake bolečine kot pri M?
in še to: dva meseca nazaj mi je ravno tako zamujala M in se naredila test in bil je pozitiven, čez dva dni pa sem dobila M.
Odgovori • Citiraj sporočilo
mala mala
Re: kdaj je najbolje narediti test

04.11.10 18:58

pozdravljena..zanima me kdaj je najbolje narediti test za nosečnost?? “

No, pa še nekaj o krvavitvah ali t.i. menstruaciji. Če bi se kdaj prej srečavala s to problematiko, ne bi niti spraševala tu gor in ja, sem potrebovala kakšno pomoč, pa sem dobila napadanja. In celo, da sem za hece.

Če bi bil vedež, ne bi bil revež. Hvala za pomoč, da sem jo sama poiskala po internetu.

Kljub vsemu pa, me zanima, če je katera, ko ji je zamujala menstruacija in ko jo je dobila kot t.i. menstruacijo delala teste, dokler se ni dokončno zaustavilo? Sama sem se toliko zbrihtala takrat, ko je bilo spet vse čudno in sedaj v petek. Čeprav nisem imela spolnih odnosov že lep čas. Ne delaš testov, če misliš, da si končno dobil menstruacijo, ali se motim pri vas, ko morda niste bile v takšni situaciji?
In tip ni bil kar eden, čeprav kot v zgodbi drugega avtorja, človek ni hotel slišati za nosečnost.
Morda boste kdaj same v takšni situaciji, zato se izogibajte obsodb, ker nikdar ne veš, kaj se ti v življenju pripeti. Toliko v poduk.

No sedaj pa nekaj o krvavitvah, ko so ženske zamenjale menstruacijo kot zdravo za gotovo.

http://webcache.googleusercontent.com/search?hl=sl&rlz=1W1IRFC_en&q=cache:xj4KpXcPiv0J:http://www.mama.si/forum/index.php?topic=70906.0+nose%C4%8Dnost+kljub+menstruaciji&ct=clnk

New Report

Close