Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija izvid punkcije

izvid punkcije

Pozdravljeni,

v MB sem bila na punkciji zaradi bezgavke na zatilju, ki je povečana že nekaj mesecev.

Izvid se glasi:
Bezgavka okcipitalno desno, ABTI:
Zmerno celularen vzorec, v katerem so s krvjo razredčene celice limforetikuluma z prevladujočimi zrelimi limfociti, vmes so mlajše oblike limfatičnih celic, retukulumske dendritične celice, polimorfonuklearne vnetnice, monohistiocitne celice ter ena skupina kožnih adneksov. V ozadju so eritrociti ter gola jedra.
DG: z ozirom na morfologijo reaktivni limfadenitis.

Priporočam izključitev infektivnih vzrokov in opazovanje ter ev.citološko punkcijo v kolikor bi sprememba dalj časa perzistirala ali pa bi se v krajšem času povečala.

Izvid: A1- negativno

Punkcijo sem opravila v MB na ORL.

Zanima me predvsem pomen besede limforetikulum (če to besedo vpišeš v google, mi vrže zadetke, da je to drugo ime za hodginsov limfom in me je to kar prestrašilo).
Po koliko časa bi priporočali ponovno punkcijo, če bezgavka ne bi izginila? Ali je v izvidu kaj zaskrbljujočega?

Hvala..

Lep pozdrav

Spoštovani,

izvid kaže vnetje (reaktuivni limfadenitis). Celice limforetikuluma so pač celice limfatične vrste.
Upoštevajte navodila v izvidu.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close