Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Izvid – je antibiotik nujen?

Izvid – je antibiotik nujen?

Lepo pozdravljena,

vljudno bi prosila za vaše mnenje glede antibiotika katerega je moji deklici danes predpisala zdravnica (sicer ni pediatrinja).

Moja dve leti in pol stara deklica ima dva dni vročino, okrog 38 stopinj, drugih znakov oz. težav nima (malce izcedka iz nosu). Danes na pregledu je zdravnica rekla., da ima malo pordelo žrelo, izvid laboratorija pa vam prilagam v priponki. Predpisala ji je Ospamox, 4 ml na 12 ur.

Omenila bi še, da je njena starejša sestrica (stara 6 let) tudi imela ravno antibiotike – včeraj vzela zadnjo dozo Sumameda (naj bi bil začetek atipične pljučnice) in je možno, da se je nalezla česar od nje.. (?).

Eno dozo antibiotika sem ji sicer danes ob 12.00 že dala, je pa zaenkrat čisto v redu, vročine ni, tudi živahna, brez težav. Lahko antibiotik tako hitro prime oz. menite, da je jemanje antibiotika glede na napisano ter izvd potrebno ali morda ne in gre za virozno obolenje, ki se bo pozdravilo samo brez antibiotika? Antibiotikom nisem najbolj naklonjena, seveda pa če je to nujno za ozdravitev, ne bom oklevala in ga bo jemala skladno s predpisanim.

Za vaš odgovor se vam vnaprej najlepše zahvaljujem.

Priponke ni mogoče odpreti, poskusite pripeti še enkrat.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljena,

pripenjam ponovno.

Za vsak slučaj, če priponke ne bo moč odpreti, vam navajam še parametre iz izvida, ki odstopajo od orient. vrednosti:

Levkociti 11.60
Hemoglobin 109
Hematokrit 0.321
MCV 78.0
MCH 26,4
RDW 14,5
CRP 35

Deklica je že od včeraj bolje, brez vročine, sem ji pa dala že tri doze Osmapoxa. Ali naj nadaljujem – vljudno prosim za vaše mnenje.

Hvala lepa za odgovor in lep pozdrav želim.

Pozdravljena še enkrat,

sem prehitro pohvalila – ravnokar sem izmerila deklici vročino 37,6, pa pozabila sem omeniti, da je ponoči stokala, da jo boli trebušček – je hotela kakti, pa ni mogla. Je to lahko morda stranski učinek Ospamoxa?

Hvala še enkrat za vaš čas in lep pozdrav.

Izvid ni tipičen za bakterijsko okužbo.
Mnogo znakov povzroča bolezen sama, ne pa zdravilo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Lepo pozdravljena,

Očitno se pri punčki nekaj kuha.. se pa obračam na vas, ker sem bila z njo že pri treh različnih zdravnikih (ker kot rečeno ni pediatra in so nadomeščanja oz. dežurstva), pa še nimam jasnega odgovora kaj bi naj bilo. Zdravnica je v čettek napisala na izvid, da bi naj imela angino, čeprav kašlja ne, tudi bolečega grla menda nima…, le pordelo žrlo je videla, brez pikic. V petek sem šla ponovno k zdravniku z njo, ker je zelo jokala da jo boli trebušček – v intervalih..po 5 do 10 minut jokala, da jo boli, nato pol urce bolje in spet (ca 4x) dopoldan. Zdravnica ji je pretipala trebušček in je bilo vse v redu. Popoldan je bilo tudi v redu, sobota povsem v redu, nazaj dobila apetit, nič vročine, enako cel dan danes, zvečer danes pa spet vročina okoli 38.

V petek je dala na pregled urin in izvid urina kaže naslednja odstopanja:
Levkociti 1
Kri/Hb1

Zdravnica ni predpisala kakšnih drugih antibiotikov, tako da sedaj še vedno jemlje Ospamox kot prvotno predpisano.

Glede na to, da se ji je sedaj po dveh dneh vročina ponovno ponovila me skrbi, da se ji morda ne kuha kaj hujšega. Ali po vašem mnenju ponovna vročina pomeni, da antibiotik ne deluje oz. bi morala na novo ali celo kakšno dodatno preiskavo krvi? Naj grem po vašem mnenju jutri spet z njo do zdravnika (čeprav pediatra še vedno ni, zato so mi v pomoč tudi vaši odgovori, da me malce “usmerijo”)?

Omenila bi še, da sem bila danes popoldan z deklico malo zunaj – večinoma v senci, morda malo na sončku – bi lahko to bil vzrok za ponovno vročino?

Za vaš odgovor tudi tokrat najlepša hvala.

Pozdravljena,

ravno sva z deklico ponovno od zdravnika, dala je kri ni izvid kaže na sledeče (pišem zgolj vrednosti, ki odstpajo):

Hemoglobin 109
Hematokrit 0,325
MCV 77
MCH 26
RDW 14,5

Nevtr.Lkc – št. konc. 1,19
Limfociti – št. konc. 3,79
ti dve vrednosti sta bili pri prejšnjem izvidu v mejah, sedaj nista – kaj to pomeni?

CRP 20

CRP je padel po 4 dneh jemanja antibiotikia iz 35 na 20. Zdravnica je predpisala oz. ohranila še naprej Osmapox (do skupnega trajanja jemanja 10 dni, torej do sobote).

Zanima me vaše mnenje glede vrednosti CRP-ja – je običajno, da bi padla vrednost kot v našem primeru po 4 dneh antibiotika za zgolj 15 – če gre res za bakterijsko okužbo kot menijo.. ali gre za virusno okužbo in jemanje antibiotika sploh ni na mestu? Naj ga sploh še dajem deklici do sobote – kaj menite vi?

hvala za vaš odgovor in prijazen pozdrav.

Prvi izvid ni bil tipičen za bakterijsko okužbo. Kar pomeni, da antibiotik itak ne deluje, saj ne deluje na viruse. Bolezen ima svoj naravni potek in bifazni poetk (ponovno vročina čez dan ali dva) ni pri virusnih okužbah nič nenavadnega. V drugem izvidu pa, razen CRP, ki ne kaže dviga, tipičnega za bakterijske okužbe, niste zapisali pomembnih kriterijev za razločevanje med bakterijskimi in virusnimi okužbami. Urinski izvid je prav tako v redu oz. ne kaže na vnetje sečil.
Otrok pač preboleva virozo, ki se bo pozdravila sama.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close