Najdi forum

izpiti

Zdravo! Zelo bi vam bila hvalezna za kaksen nasvet. Sem študentka Visoke šole. Gre se namrec za to, da vedno ko grem na prvi rok izpita se mi zdi, kot da ne dam vse od sebe, oz nekako se ne morem skoncentrirat in sem zelo površna. To se mi dogaja samo na prvem roku, ko grem prvič na izpit. Ne vem zakaj imam vedno obcutek, kot da bo drugic bolje in se zelo tezko skoncentriram. To se mi dogaja ce sem dobro pripravljena tako kot ce malo znam. Prebrala sem ze nekaj knjig o pripravi na izpite in sem tudi ze veckrat prisla uro prej na izpit in se poizkusala koncentrirati, pa mi je to le malo kdaj pomagalo. Zanima me zakaj sem na prvem roku tako zmedena?

Na tole vprašanje bi vam bolje odgovoril psihiater, menim, da ste pred prvim izpitom nesigurni, ker ne poznate “sistema” oz. okoliščin. Poskušajte se učiti tako, da si sami na glas postavljate vprašanja in nanja tudi glasno odgovarjajte. S tem načinom boste pridobili samozavest, ker se boste slišali in imeli občutek, da vas nič ne more presenetiti. Na tak način predelajte celo snov, pomagajte si s kolegi, nekaterim tak način študija zelo leži.

New Report

Close