Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Izpad timpanalne cevke

Izpad timpanalne cevke

Pozdravljeni. Hčerka ima timpanalne cevke od aprila lani zaradi slabšega sluha, pogostih vnetij. Ob tem je imela odstranjene tudi mandeljne in žrelnico. Pred tem sva imeli tudi Nasonex. Pred dnevi pa je ponovno tožila o bolečini v levem ušesu, brez povišane telesne temperature. Odšli sva do pediatrinje, ki prvi dan ni videla nič, ponovno naju je naročila naslednji dan. Čez noč pa ji je potem že pritekla tekočina iz ušesa. Dobili sva Ospamox sirup, včeraj sva bili pa tudi na pregledu na ORL. Cevka ji je v levem ušesu izpadla. Timpanogram je B. Ponovno nama je dal Momox vpihe za 3 mesece, nato kontrola. Pa ponovno oceni ali bo treba spet vstaviti cevko. Desno pa je cevka na mestu. Zanima me, zakaj je spet tak izvid Timpanograma? Ker smo se decembra na kontroli pogovarjali, da bi dali cevke ven. Sem mislila, da bo zdaj bolje, pa tudi večja je že, 6 let. Za to uho je tožila že kar nekaj časa, da jo občasno boli. Večkrat sva šli pokazati ušesa, pa nikoli ni nič videla. A je že to kakšen kazalec, da s cevko že nekaj časa kaj ni bilo v redu? Skrbi me, da bo imela težave z ušesi ves čas. Se pogosto zgodi, da je treba cevke ponovno vstaviti? Hvala za odgovore. Lp

New Report

Close