Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija izlivni otitis

izlivni otitis

Zdravo
danes so mi opravili poseg-paracintezo levega in desnega ušesa.Ko preberem iz izvida oba bobniča motna,radiarno inicirana.
4 dni pred tem nisem slišala nič,bila tudi prehlajena.
Zanima me kakšni so napotki po posegu?Se lahko gre ven na zrak?Čemu se treba izogniti?
Je normalno da že isti dan ko so mi to opravili,da ne slišim še zmeraj zelo dobro?
Glede th.nekaj nejasnosti.Napiše mi Nasonex 2 vpiha 1x dnevno in Operil gtt 3x6gtt v obe,pol ustno mi reče 3x na dan Nasonex in Operil 1x na dan.Ker sem bila v “šoku”(hude bolečine)sem mislila,da sem razumela in zdaj pa sem v dvomih.
Kaj pravite vi?
HVALA!

Paracenteza omogoča prezračevanje srednjega ušesa (drobne votlinice) v primerih ko je prezračevanje moteno zaradi zaprte normalne poti prezračevanja (Evstahijeve tube, ki gre iz žrela).
Ob posegu se odstrani tekočina iz srednjega ušesa, če je ta gosta se navadno vstavijo t.im. timpanalne cevke, da se mesto zareze (to je paracenteze) ne zaraste prehitro.
Cevk ne omenjate (če jih imate ušes ne smete močiti) sicer pa ni posebnih navodil (no, kak tden tudi še ne močite ušes) sicer pa porbite zdravila kot jih je napisal (tako je prav) zdravnik.

LP, dr. IF

New Report

Close