Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja izkušnje staršev ki ne dovolijo cepljenja svojih otrok

izkušnje staršev ki ne dovolijo cepljenja svojih otrok

Ma daj, ne seri na počez. Greš k pediatru, poveš svoje mnenje, podpišeš izjavo, da za svojega otroka cepljenja ne želiš. Lahko jo utemeljiš, če jo imaš s čim in basta. Nobenih odvetnikov pa nobenih groženj pa nobenega repenčenja in repetničenja ni treba in še najmanj je treba “pravnih doktorjev” in odvetnikov. To – k sreči!- še ni Amerika. Če te pediater prijavi, se zagovarjaš pred komisijo. Ne vem pa, kako je s predlogi, ki so po novem možni, za opustitev cepljenja iz utemeljenih razlogov, npr. alergije na sestavine cepiva. Če se mu ne da s tabo ubadat in če se mu zdi tvoje zavračanje utemeljeno, te morda celo ne bo prijavil, čeprav s tem krši določene predpise. Koliko se jih je do danes zagovarjalo pred komisijo, ne vem, jaz se v 8 letih še nisem.

Še vedno pa lepa beseda in pogovor na nivoju najde lepo mesto in da največ učinka.[/quote]

Ej, imaš pa srečo, jaz sem se zagovarjala v 9 letih in za tri otroke že petkrat. Opustitev zaradi utemeljenih predlogov je bila od vedno možna. Žal pa v glavnem po mojih izkušnjah ne prijavljajo zdravniki ampak sestre. Pa vsake toliko pride v ZD kakšna komisija in tudi tiste, ki sem jim s tem ne da ubadat prisili, da te prijavijo.
Drugače pa ja – nihče te npr. na pregledu ne bo zagrabil, ti nasilno odvzel otroka in ga cepil. Seveda pa to načelno lahko storijo po naročilu sodišča. Kolikor vem, pa tega še nikomur niso.
Drugače pa – o tem, da lepa beseda lepo mesto najde – s tem se načelno absolutno strinjam, samo ko pa to rečeš v kontekstu pediater(večina) – cepljenje se pa zadeva spremeni. Toliko nesramnosti kot sem jih sama v teh letih slišala od pediatrov in njihovih pametnih sester, bi težko slišala ša kdaj v življenju od kogarkoli. Ena zdravnica naju je z otrokom dala na čevelj, češ – če mi ne zaupate, vas tudi zdravila ne bom več, slišala sem pa tudi že oslarijo, da če se bo mojemu otroku čez več let pojavil kakšen stranski učinek, sem pa lahko prepričana, da bo medicina do takrat že tako napredovala, da to ne bo predstavljalo nebenega problema več. Ostala sem z odprtimi usti, ker nad tako arogantno neumnostjo pač ne moreš nič več izjavit. Pa, da se razumemo – govorim o eni bolj znanih ljubljanskih pediatrinj!!!!

Potem imam očitno srečo ali kaj, ne vem. Jaz z zdravniki nisem imela in nimam težav, do njih pristopam kulturno, se pa seveda ne pustim šikanirat, to je jasno. Ampak običajno teža argumentov prevlada in ko vidijo, da nekaj o vsem le vem, postane tudi odnos bistveno drugačen. Jaz jih po svojem razumem, saj imajo verjetno debat v stilu “je una rekla, da pozna eno, ki pozna drugo, ki je pa srečala tretjo in una pozna ta peto, od katere je otrok imel hude posledice, saj kakšne ne vem, ampak hude – zato jaz že ne dam otroka cepit” – zvrhano polno mero. Nisem še naletela, da se z argumenti, razsodnostjo in primernim načinom ne bi dalo z zdravnikom pogovort.

Ful je odvisno od pediatra. Jaz poznam take, ki niso imeli nič težav, pa do takih ki so bili na zagovoru in takih, ki so že dobili “odlok, da morajo v zapor”, pa čeprav otroka niso cepili zato, ker je po prejšnjem cepljenju imel trajne posledice (npr. gluhota, avtizem).
Jaz zaenkrat še nisem imela težav, imam super pediatrinjo in mi ni bilo treba tudi še nič podpisat.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

Sem prostovoljka, ki običajno obiskuje ljudi. In samo , da vam povem, da občasno kot prostovoljka obiskujem človeka, ki je v zaporu, ker je ubil svojega umirajočega otroka in zdravnika, ki ga je cepil. Prej je bila povsem zdrava punčka potem pa je bila tak invalid, da se je oče odločil, da ji skrajša trpljenje. Še pet let bo v zaporu in žena se je ločila od njega. Drugih otrok nista imela, ker bi bila punčka njun prvi otrok, če ne bi umrla. Jaz sem edina, ki ga obiskujem.

Komentar glede farmacije: kolikor se spomnem smo imeli lansko zimo neko hudo epidemijo gripe pri nas. čez kakšen mesec se je pojavilo cepivo, 100 % zaneslivo, celo sam Pahor se je šel cepit in spodbujal nas davkoplačevalce k temu. Čez nekaj časa pa je celo farmacevt sam priznal da je šlo za nategavščino, željo farmacevta po še večjem zaslužku.
Sama o cepljenju takrat nisem niti razmišljala. Zakaj? Raka imamo že desetletja, pa še vedno ni zdravila, kateri bi zagotovil nesmrtnost v večini primerov. AIDS prav tako. Nimamo jih pa zato, ker je razvoj zdravila dolgotrajen proces. In kako so potem v primeru gripe razvili zdravilo, ga ustrezno stestirali v enem mesecu? Zanimivo a ne…
Počasi sva začela razmišljat o dojenčku. Očitno bom morala prebrat še precej literature na to temo, kajti primerov kot ga je opisala Skrbna tudi sama kar nekaj poznam.
Pa mi je farmacija po stroki bliže kot gospe ”Biologinji” iz zgornjih postov

Prostovoljka, je to v Sloveniji? In zakaj ni prišlo v javnost?

Tega pa pozna moj pretekli fant. Z njim je bil skupaj v zaporu. Pred več kot desetimi leti je bil v zaporu. Jaz osebno zagovrjam cepljenje otrok, ker mislim, da da več koristi kot naredi škode. Samo, kaj veš, ker ne vem dodatnih podatkov. Moj pretekli fant je preprodajal mamila. Nikoli pa ni nikogar naklepno in še brutalno za povrhu, ubil. Morda je zaradi njega umrl kakšen odvisnik.
On je bil v zaporu že pred prihodom mojega bivšega fanta in po odhodu je tudi ostal. Samo jaz sem mislila, da so ga že ispustili. Ne morem poiskati natančnejših podatkov, ker nisem našla na našem internetu ničesar starejšega kot deset let. Če je katera našla naj mi prosim da link. Vem samo to, da je bil dvojni umor. Prvi (hčerin) naklepni umor. Drugi zdravnikov, brutalni naklepni umor.

Ojla,

kaj pa pravite na to, da ker vaš otrok ni bil cepljen, ponovno lahko izbruhnejo bolezni, ki so že izkoreninjene.
In vaš na račun tega umre?
Vam bo pomagal odvetnik, zdravnik?

Pa dajte malo pameti v roke no.lp,k

Kaj pa praviš, Karmen, na to, da ti po cepljenju otrok umer ali teeeeežko oboli. Takih staršev je kar nekaj, ki se sami spopadajo s svojimi skrbmi in bolečino. In negiranjem, da bi imela farmacija kakršnekoli prste vmes.

Ali, da bi dokazali, da boš ti umrla recimo 10 let prej, ker si bila cepljena. Teh primerov ni veliko, ker je prisotnega še več negiranja.

Ti bo pomagal zdarvnik, odvetnik?

Nihče, sama boš s svojo nesrečo.

In glavni problem je v tem, da tistih nekaj staršev, ki se zavedamo, da je vsaka odločitev (za ali proti cepljenju), odločitev, ki ima lahko huuuuude posledice, označenih za neodgovorne ali tiste, “ki bi morali vzeti pamet v roke”, kot praviš ti.

Ni tako malo stranskih učinkov cepljenja. Jaz sem preverjala to na dveh enakih mucah. Eno sem peljala k veterinarju na vsa cepljenja, druge pa ne. In glej ga hudiča, druga ni bila niti enkrat bolna. Torej bi kdo preveril to na dvojčkih?

Kako lahko otrok, ki je cepljen dobi bolezen od necepljenega otroka, če cepivo deluje?
Nekoč je C vitamin ozdravil paralizo.
Kaj ga še niso spustili? Daj no punca. Si res mislila, da za preprodajo drog dobiš več zapora, kot za dvojni umor? Jaz vem, da ne.
Je cepljenje koristno? Edino cepljenje, ki bi bilo koristno bi bilo cepljenje proti človeški neumnosti.

Dodaš še vedno lahko. Me pa zanima, kako vzameš ven?

Lilah, točno tko, se strinjam stabo!

In kdo pravi, da je cepljenje krivo, da otrok umre ali težko oboli??

Recimo, če umrem pri 80-ih, namesto pri 90-ih, me pač to ‘baš boli’. Pa glede stvari, ki niso dokazane se ne bom vnaprej sekirala.

Tako kot praviš……Ima LAHKO hude posledice. Tako, kot vsaka stvar.

LAHKO tudi ti padeš po pločniku, ker nosiš plastične čevlje, namesto usnjenih z gumijastim podplatom….
Pa vendar pomisli, mogoče je za padec odgovorna slaba drža hrbtenice, krajša noga, način hoje, ali pa prirojena napaka v gležnju, ki bo ob kombinaciji s plastičnim čevljem usodna zate.

p,k

Naj mi kdo pove kako se vzame strup od cepljenj ven? Samo to. HVALA!

O kakšnem strupu natančno pa govoriš? Če pregledam vse sestavine cepiva, ne morem najti nobenega strupa.
Prosim, če navedeš natančne študije, ki potrjujejo vsebnost strupov v cepivih, ne tiste “rekla-kazala”, ker to je samo za butle.

Dokler bomo na svetu odgovorni, po vaše seveda butasti starši, ki svoje otroke cepimo, do takrat se boste vi elitni pametnjakoviči lahko šopirili in nabijali svoj ego ter svojih otrok ne cepili.
Zato vsaj držte goflje, če ste tok pametni.

Če bi se pa vsi nehali cepit, potem bi pa lahko začeli s štetjem mrtvih.

Kako ste tako zelo lahko prepričani, da je vse res, kar vam rečejo in kar je “mus” s strani države?

Moje 14 letne izkušnje 3 otrok so sledeče – vmes so se POVSEM VARNA cepiva (tako so mi takrat zagotavljali!!!!!) zamenjala s takimi, ki so ZDAJ PA ZARES POVSEM VARNA!!! Halo? Kakšna so bila pa tista izpred 6 let npr, ko ste mi tudi zagotavljali, da so varna?

TBC sem morala pri hčeri podpisat (in biti v porodnišnici zasliševana, prepričevana in šikanirana), da na lastno odgovornost ne cepim oz. prestavim na kasnejši čas. Čez 9 mesecev zadeva ni bila več obvezna. Uganete zakaj?

Karmen, me zanima če te bo pri 80 letih “baš bolelo”, če živiš še 10 let ali ne. Do takrat pa bodi rajši previdna s takimi izjavami, ker se smešiš.

No, če padeš, se sicer v najkrutejšem primeru lahko ubiješ, večinoma se bo pa končalo z buškami ali morda celo zlomom.
Če te zadene cepljenje, ti pa ne želim podoživljati dram, ki jih doživljajo starši otrok, ki jih je to doletelo. Sama jih poznam kar nekaj, ker imam zaradi narave službe več stika z njimi.

“katri strup” – ti mi pa povej eno samo sestavino v cepivih, ki ni ravno voda in ni strupena. Na mizo z natančnimi študijami!!!!!

Naivnost nima meja. Zadnjega posta raje ne komentiram.

Lubica zlata, kako boš pa potem komentirala cepljenje proti neki kao zelo hudi gripi prejšno zimo?? Še sam proizvajalec je na koncu priznal da je bla nategavščina in da je bilo celo škodljivo (kot je že ena omenla)? Sicer pa, če je tvoj otrok cepljen proti nečemu, je cepljen zato, da proti temu ne more zboleti ali je bil kakšen drug namen??

Očitno slabo bereš ali pa ne znaš razumeti tistega, kar prebereš.
Seveda je bila gripa prejšnjo sezono mnogo manj nevarna, kot je v začetku kazalo.
NIkjer pa ni bilo v nobenem članku napisano in noben proiuzvajalec ni nikjer napisal, da je to bila potegavščina. Konec koncev nihče od cepljenih ni zbolel, zboleli pa so (sicer v manjše absolutnem številu) vsi necepljeni.
Ljubica zlata, da te kopiram, ne bodi pokroviteljska v temah, ki jih ne razumeš.

New Report

Close