Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija IZGUBA VONJA

IZGUBA VONJA

Pozdravljeni,
Že več kot tri leta sem predvidevam po preboleli gripi ali angini izgubil vonj. Bil sem na pregledu pri ORL.Pri prvem pregledu ORL STATUS: Endonazalno nosni pretin v medialni liniji.Sluznica v nosu rožnata, nosnici čisti.Sluznica ustne votline ter oro in hipofarinksa rožnata, zdrav.Otoskopsko oba sluhovoda sta prosta.Bobniča cela, siva z odsevom Dr. mi je predpisal tbl.Nootropil 1,2g 2x1dnevno 2 meseca in tbl.Milgama 100 mg 1x dnevno 2 meseca. Po dveh mesecih ponovno ista terapjia s tbl, le dodal Bilobil forte 2x 1.Izboljšanja ni. Po 4 mesecih me naroči za endoskopijo kjer ugotovijo : nosni pretin v medialni liniji, sluznica rožnata, nosnici čisti, na stropu nobenih anatomskih deformacij, dostop zraka do stropa normalen. Naj nadaljujem s terapijo, kontrola po potrebi. Razberem da je vse v redu jaz pa še vedno nič ne voham, kaj še lahko naredim.Prosim za nasvet
Hvala ter lep pozdrav

Spoštovani,

če se po enem letu voh ne povrne, je upanja vse manj. Poskusite lahko še z vohalnim treningom in sicer vsak dan 2-krat povohajte močno dišečo snov – npr. kavo. Morda boste po več mesecih dosegli kakšen napredek.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close