Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija izcedek iz ušesa

izcedek iz ušesa

Vnetje sluhovoda je vnetje kože v tem ozkem in zavitem delu telesa. Najpoogsteje ga vidimo pri plavalcih (vdor bazenske vode v sluhovod), zaradi draženja (čiščenje, vtikanje v sluhovod), vdora okoljnjih bakterij na kožo sluhovoda. Vnetje sluhovoda ne štejemo za komplikacijo, kot npr. vnetje srednjega ušesa (=bobniča). Pogosto od staršev slišimo, da je prišlo do vnetja zaradi t.i.prepiha.
Ta vnetja običajno povzročajo bakterije, ki so normalno prisotne na naši koži, pa se namnožijo ob zanje ugodnih pogojih. Cepljenja ni, ne gre za pnevmokoka. Pri ponavljajočih vnetjih se naredi bris sluhovoda, da se točno določi bakterijo, pogosta pa so tudi glivična vnetja sluhovoda.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spostovana dr. Tanc,
Prosila bi za vase cenjeno mnenje. Danes popoldan je 2 in pol letna hcerkica dobila pri P Amoksiklav zaradi ponovnega vnetja usesa. Prvic jo je pregledal dezurni zdravnik in ji predpisal Hiconcil, zdaj po 3 tednih pa je dobila ta – po besedah P – mocnejsi antibiotik. Uho jo je zacelo rahlo boleti vceraj zvecer v spanju in se je bolecina razvijala cez noc v vse hujso, zaradi cesar seveda nismo skoraj nic spali. Vrocine ni imela visoke, le 37 celne. Dala sem ji sprva 5 ml Calpola, nato cez 4 ure malo manj od 10 ml, ker jo je spet zbudila bolecina. Danes ji je ze dopoldan vrocina krepko zrasla. Pregledana je bila ok. 13.ure, Amoksiklava ji nisem takoj dala, saj je po prihodu domov sla spat in sem tudi hotela nastimati bolj “prijazno” uro dajanja ab. Vmes sem ji hotela malo olajsati bolecine in sem ji v uho dala vatico rahlo pomoceno v zmes ol.olja in stisnjenega cesna, kar sem prebrala na vec mestih, da je zelo ucinkovito. Ko se je prebudila, je bila se sicer dokaj apaticna in izcrpana, ampak je celo rekla, da jo ne boli vec. Po kaksni uri pa je spet zacela toziti zaradi bolecin. No, zanimivo je tudi to, da je danes cel dan tozila, da jo bolita kar oba usesa, ceprav je P rekla, da je samo eno pordelo. Tisto vatico je imela v usesu do 18.30 in ko sem ji jo odstranila je bil na vatici rjavkasto rumen madez. Posvetila sem z lucko tudi v uho in ugotovila, da je tega gostega izcedka kar nekaj, vendar ni iztekel cisto ven, je nekako zlepljen v usesu. Jaz se ji ga ne upam scistit. Nato sem pricela s prvim odmerkom ab (3 ml), ki ga moram dajati na 12 ur. Zdaj me pa predvsem zanima to, ali gre tu za predrtje bobnica in ali sem kaj zamudila z dajanjem ab, oz. sem ji naredila kaksno skodo? Bi morala jutri poklicati P in ji javiti, da se je pojavil izcedek? Glede na to, da je Amoksiklav dan brez lab.preiskav, sem seveda malo v skrbeh tudi zato, ali se jo sploh pravilno zdravi?
Hvala in lep pozdrav.

Verjetno je olje zmehčalo ušesno maslo, ki je običajno rumeno rjavkaste barve. Sicer v uho po strokovnih virih, ne dajemo ničesar. v ljudski medicini pa mnogo kaj. Zato je bilo včasih tudi mnogo več naglušnih ljudi po nezdravljenih ali čudno zdravljenih vnetjih srednjega ušesa. Poznam ljudi srednje generacije, ki so jim s kapljanjem vsega mogočega popolnoma uničili bobnič.
Z nekajurnim zamikom se stanje oz. vnetje ni toliko poslabšalo, da bi bilo kar koli narobe. Saj tudi antibiotik potrebuje svoj čas, da pozdravi vnetje. Torej kar naprej z antibiotikom, dvignite vzglavje in čistite nos, če je zamašen.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani. 1.5 leta staremu vnučku se že 10 dni samo v dopoldanskem casu pojavi brezbarven moten izcedek, ki smrdi, iz enega ušesa. Izcedek je lepljiv in ko ga popivnamo, ga tisti dan ni več. Fanta uho ne boli, ne srbi, nič ga ne moti, se ne prijema zanj. Ima pa atopijski dermatitis, če bi bilo to kaj povezano. Hvala za odgovor in lep pozdrav.

New Report

Close