Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Izbočen del pri korenu jezika ter temno rjava barva

Izbočen del pri korenu jezika ter temno rjava barva

Pozdravljeni,

upam, da sem na pravem forumu za tovrstno vprašanje. Danes, ko sem si umila zobe, sem opazila, da imam čisto proti koncu jezika (moram dobro iztegniti jezik, da sploh vidim) nekakšne izbokline (izgleda, kot neki izpuščajčki premera okoli 3mm), in sicer na levi in desni strani. Spremlja jih tudi srednje do temno rjava barva, za kar pa sklepam, da je možno povezana s kajenjem (stara sem 21 let in kadim od svojega 16 leta), že skoraj leto dni si cigarete tudi zvijam sama, od takrat opažam, da so se mi začeli barvati tudi prsti. Prosim, če bi mi lahko svetovali, kaj bi to lahko bilo, saj sem postala nekoliko zaskrbljena. Pred tem teh simptomov nisem opazila.

Najlepša hvala za odgovor in lep dan!

Spoštovani,

seveda vam v prvi vrsti svetujem prenehanje kajenja! Slab zadah iz ust, neprivlačna barva jezika in prstov, smrdeč znoj in oblačila, povečano tveganje za raka in srčno-žilne bolezni…

Izbokline, ki jih opažate, so glavne okušalne brbončice in so normalna struktura.

Lep pozdrav,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close